Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Treba biti realan.Sve preko 16 za kukuruz koji ide u domacu potrosnju trenutno je puna kapa.
Ne moze vise,jer nema domace potrosnje.
Neko napisa za farmcommerc da placa 17.To je trenutno,mozda im fali trenutno za proizvodnju pa digli cenu.
Fabrike stocne hrane ove godine pate jer nema prodaje na domacem trzistu,a onda se opet vracamo da drugu recenicu iz mog posta.
------------------------------------------------------
Kise je bilo dovoljno gde je pala.Uglavnom po forumima kukaju za kisu oni koji je nisu dobili,pa se stvara utisak da kise nema.
NIje bas tako.Tamo gde je pala juce i prekuce natopila je dobro za sledeci kratki period.

Nije baš logično, ako fsh nema ili (ima slabu) prodaju jer nema potrošnje, zašto onda plaća kukuruz više od te "realne" cene ako već taj koncentrat nema kome da proda?
 
Ma gluposti, Gebi 4 dana cekaju vozaci na utovar kada je sezona pilica (pocetak proleca), sada cekaju nekoliko sati. A to je samo jedna fabrika, kad god prodjem tu guzvara.
 
Sasha nema veze sa poljoprivredom vec sa sitnom legalnom trgovinom.Sam svoj gazda,kao i vi ovde.
Tako da,sto se mene tice moze da bude i preko 20.Nemam neki stav prema ceni,sve dok ne predje 26 din kao 2012.A nece se desiti skoro.Hvala bogu pa je psenica i jecam rodio dobro.Stoka ne mora da jede samo kukuruz.
Na srecu svoje sendvice pravim sam.Ne od salame kg za 200 din,vec od malo skuplje.
Nije sendivcar svako ko misli drugacije od "onoga sto je babi milo",kako na ovoj temi,tako i na drugima.
To je moje misljenje zasnovano na cinjenicama kojima ja raspolazem.
Uostalom videcemo sta ce biti...
 
Znači trguješ???Kupuješ jeftino a prodaješ skupo...U što volim te trgovce kad im je nešto skupo...:haha:

P.S. Jesi ti bio napolju ovih dana???...kukuruza neće biti ili jako malo,znači cena mora da ide gore...
 
Mozes ti sasha da pises sta hoces . Sta je realno , sto kaze kris realno je , evo po mom ,a neka drugi kazu dal se slazu , podbacaj kolicine kukuruza najesen najmanje 50% . Vi trgovci izvlacite dalje zakljucke koliko cete placati najesen kako hocete ali ja bi na vasem mjestu vec sada kupovao stari . Meni se ipak cini da je vise kod tebe babi se snilo...
 
Pojedinci nisu svesni kakav debakl sledi sa usevima, ovo što je palo kiše u pojedinim krajevima je samo produžetak agonije, treba još dosta padavina (za neke je i kasno) da se završi nalivanje zrna koje je najzahtevnije i najbitnije, cena neverujem da će ići gore kao 2012-e ali očekujem porast ali se i plašim da nedođe do zabrane izvoza žitarica i uljarica.Što reče Moma ko zavisi od kupovine kukuruza bolje sad da se snabdeva sa starim koji je odličnog kvaliteta pošto od novog ko zna šta će biti ali kvalitet neće biti sigurno, da nespominjem problem sa aflatoksinom a može da bude problem.
Što reče kolega Slavko dok traje akcija.
 
Za moj kukuruz na lageru, danas, u dve razlicite firme sam dobijao dve razlicite cene, kod jednih 15,8, a kod drugih 16,3.
 
Ni ja moj kukuruz neprodajem do daljnjeg :osmeh:

- - - - - - - - - -

04.07.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg
ovi konstantno muljaju sa izveštajima, cena kukuruza je u porastu a oni to neregistruju !!!
 
Kaže Ministar cenu svega formira slobodno tržište a ja pitam ko je to slobodno tržište kako se zove?Jel zna neko od vas?I zašto neke velike firme ne prodaju kukuruz nego još čekaju šta to oni znaju što mi ne znamo?
 
Nazad
Vrh