Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,4%
  • Ne

    Glasovi: 160 46,6%

  • Ukupno glasača
    343
Dogodine neće biti ni takvog ako ovako nastavi bez kiše a što se tiče leptirice neznam šta ona veliko smeta, žižak je opasan.
 
I mene muči isto pitanje, samo što je kod nas trenutno zatišje, i niko ne kupuje ni po 17 din, imaju gužvu sa pšenicom i uljanom repicom.
Kada pogledam kukuruze kod nas u ataru, cena bi trebala da odleti preko 20, a kada pogledam Amere i Francuze, od te cene nema ništa, tako da smo naj... i sa sledećim rodom, jer kod njih će biti rod rekordan i cena mala, a kod nas i mali rod i mala cena :udri:
Sačekaću još nedelju dana, pa ću odlučiti, da li ga prodati, ili elevirati i sačekati još mesec dana, dok se vratim sa letovanja.
 
Tesko da ce cena da ide gore, slabo koga zanima sto je susa i sto ce ga manje biti. Slabo se i trazi kukuruz, cena na berzi stoji 15.90 za prirodno suv vec 10 dana.
 
Tesla, i pre neki dan si pitao za situaciju u USA. Oni su u nekim velikim proizvodnim područjima imali dosta kasnu setvu (velike površine su sejali sve do juna) a generalno im je kasnila setva zbog lošeg vremena. I sad imaju kukuruz koji kasni za našim. Situacija im je šarena što se tiče vremena. Tako da to ne treba gledati. Kao da važi ta maksima da tržište određuje cenu, mislim ko to još veruje. :osmeh:
Ja mislim da će sa porastom cene pšenice u otkupu, rasti i cena kukuruzu. Najverovatnije čekam avgust.
 
Igrate se, zarad 1din/kg moze da vam se desi da cena padne na 13-14din u docek novog roda.
Ti si sigurno svoj prodao kada ovo pišeš ::namigivanje::
Ja sam se zeznuo što ga nisam dao tada kada je cena krenula dole, to priznajem, a dao bih ga po 18 možda i nešto manje, ali je cena toliko brzo pala, i kada je sišla ispod 17 sam prelomio da ću sačekati, i sada kada vidim kakvi su jadni kukuruzi u ataru, nemogu da poverujem da može cena da ostane ovako mala, pa kada sam već sačekao do sada, ovu minimalnu cenu (vidljivo da nepada dalje), mogu još da sačekam, pa što kažu na kraju bič puca :haha:
 
Zaboravljate 2012g. kada je bila susa pa se neko od gore dosetio da uvede zabranu izvoza sve mi mirise na isti scenario posto pljacka je u toku.
 
Jel pratite rain alarm ovih dana, jeste li videli koliko kise je dobila Hrvatska, Madjarska, Ukrajina? To sto kod nas je susa je smesno za svet. Da budem iskren, mi smo u dva navrata dobili kisiscu i nasi usevi su sasvim solidni.
 
A pogledajte CBOT današnju trgovinu sa kukuruzom, a naročito pšenicom :osmeh:
Izgleda da ipak ni kod njih ne cvetaju ruže :osmeh:
 
Ja sam ga prosle godine prodao na zeleno u ovo vreme po 15 + pdv, a sada je 16 + pdv. Lutrija cista, fakticki je jeftiniji sada, trskovi lagera su 10%, sto cini sadasnju cenu oko 14,5+pdv. Di smo - tu smo !!!
 
Jel pratite rain alarm ovih dana, jeste li videli koliko kise je dobila Hrvatska, Madjarska, Ukrajina? To sto kod nas je susa je smesno za svet. Da budem iskren, mi smo u dva navrata dobili kisiscu i nasi usevi su sasvim solidni.

Vi ste se uz CRO i HU ogrebali i dobri ste, mi ostali zali boze... Pazi kad Vrbas i Srbobran kuka za useve, a dobili preko 200L vise kise od nas, verujem da je zalosno stanje kod njih, ali onda ni da zamislite ne mozete kako je kod nas.
Mislim da smo sada trenutno blize 0 kg nego 2t/ha, ali nada umire poslednja....
Pazi kada ce suncokreti prepoloviti prinose, biljka koja se zove sunceeeee i okrece se njemu!
Malo greska protivgradne, a malo bozija volja i mi ostali bez okopavina.
 
Odakle ti taj podatak da smo dobili 200l , mislim da si se malo zabunio.
 
Vrbas je stvarno imao lepih kisa ali kao da nisu padale stanje u ataru je jezivo kukuruzi 1,5m metlice i bacaju svilu,suncokreti isto tako male glavice lisce donje vec odbacio visina jedva 1,2m ni redove nije sklopio cvetovi na glavicama otpadaju svenuli cak ni pcele nece na takve suncokrete da slecu jedino soja jos se drzi bar vizuelno sta ce biti na kraju vide ce se ali dobro biti nece!
 
Kod mene kukuruz uglavnom lose izgleda , jedino zasad se izdvaja 0412 kao da nije susa . Bar tako izgleda zasada . Da i kasno sijani , druga polovina maja isto za sada dobro izgledaju .
 
Vi ste se uz CRO i HU ogrebali i dobri ste, mi ostali zali boze... Pazi kad Vrbas i Srbobran kuka za useve, a dobili preko 200L vise kise od nas, verujem da je zalosno stanje kod njih, ali onda ni da zamislite ne mozete kako je kod nas.
Mislim da smo sada trenutno blize 0 kg nego 2t/ha, ali nada umire poslednja....
Pazi kada ce suncokreti prepoloviti prinose, biljka koja se zove sunceeeee i okrece se njemu!
Malo greska protivgradne, a malo bozija volja i mi ostali bez okopavina.

Evo koliko je bilo kiše u mom dvorištu, imam dva kišomera - jedan je u dvorištu a drugi u bašti, jedan je neki nemački koji sam kupio, a drugi je poklon od promotera sa zimskih predavanja, različiti su ali isto mere, postavljeni su na otvoreno tj. nisu u nekoj zavetrini i sl. Kišomere sam izneo posle zime tek u martu i 19. marta je bila prva kiša koju sam zabeležio...

19.03. --------- 4 litre
06.04. --------- 4
18.-21. 04. ---- 34
23.04. --------- 1
29.04. --------- 1
30.04. --------- 3
04.05. --------- 5
05.05. --------- 15
06.05. --------- 2
07.05. --------- 8
09.05. --------- 2
13.05. --------- 2
22.05. --------- 11
23.05. --------- 30
24.05. --------- 3,5
01.06. --------- 12
07.06. --------- 9
08.06. --------- 8
23.06. --------- 3
26.06. --------- 5,5
01.07. --------- 1

izvor: moji postovi na poljoinfo :osmeh: , pa u tom smislu da se zabeleži i da smo jutros imali 1 litrar kiše (po m2) :osmeh:
 
Katastrofa, a tek najavljuju pakao od druge dekate jula. Vele ici ce ziva u termometru preko 40, a kise nece biti. Kod nas fali jos 10 vrelih dana i od soje nece ostati nista. Kukuruz ce se mozda jos malo i izvuci jer ce zametnuti klip pa sta nalije, ali soje nece ni maunu imati.
 
Nazad
Vrh