Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Jeste to je ispravno i tako treba samo ne znam zasto otkupljivaci zadrzavaju pdv za sebe.Mislim da to nije korektno zar bas 8 % zadrzati ipak je malo mnogo.
 
zato sto je neko u pdv-u i tu je pdv 10%, a inace je 8%, i onda se ne zna... ovako je najbolje da se pise osnovna + pdv.

Taj Pdv pola njih ne placa,drugi pola plate a pola zadrze za sebe,bolje napisati cenu koju dobijas pa nek drugi kalkulisu kako je proslo...ko i izmisli pdv..posto jogurt 100+pdv..ok
 
Osnovna cena +pdv samo tako prodajem i samo sa takvim trgovcima poslujem, drgacije me ne interesuje...Svako neka pise kako mu je zgodno i kako mu lezi na dusi :ppozdrav: al naj ispravnije je osnovna cena + PDV

- - - - - - - - - -

Da i sa placenim prevozom, tel-kel obavezno, tako da se izvuce maximum i isplati trud skladistenja.
 
Taj Pdv pola njih ne placa,drugi pola plate a pola zadrze za sebe,bolje napisati cenu koju dobijas pa nek drugi kalkulisu kako je proslo...ko i izmisli pdv..posto jogurt 100+pdv..ok

Ovi koji su u PDV-u ne mogu, a da ne plate :cool: PDV državi!
Mogu da ne obračunaju ispravno...utaje...i nadaju se da ih neće poreska uhvatiti u narednih 3 godine na primer...u praksi se gleda da se "izvuče" tj. "odbije" gde god može....zato postoje "knjigovođe", jer treba biti majstor svog zanata tu.

A kad imaš jogurt za sebe - tebi je on ceo trošak, a kad imaš firmu pa kupiš preko firme onda ti je trošak samo onaj deo bez PDV-a :osmeh:

U praksi - kad imaš firmu i popravljaš kola za keš (znači nema PDV-a) za 5.000 din, potpuno je identično-isto kao da si popravio u nekom servisu za 5.000+PDV. Iako si platio tamo 6.000din, a na crno 5.000din to je IDENTIČNO! Čak kad ideš preko firme, jeftinije ti je ovih 6.000din u servisu, nego 5.000din za keš, jer moraš i da "vadiš pare" sa računa a to košta...... :ppozdrav:
 
Ovi koji su u PDV-u ne mogu, a da ne plate :cool: PDV državi!
Mogu da ne obračunaju ispravno...utaje...i nadaju se da ih neće poreska uhvatiti u narednih 3 godine na primer...u praksi se gleda da se "izvuče" tj. "odbije" gde god može....zato postoje "knjigovođe", jer treba biti majstor svog zanata tu.

. :ppozdrav:

Nisi me razumeo..posto je tema Trenutna cena kukuruza,mene licno zanima koliko ljudi uspevaju da dobiju za svoj na lokacijama u kojima zive...kakva je cena tamo.Znaci napises MK placa 18,Drugi 18.2 din...prodao za 18.5..kad neko napise 16.8+pdv..em nemam pojma koliki je taj pdv da li je 8 ili 10% razliciti su,neko ga ne placa,neko pola...Ja odem kod Savice pitam koliko je otkup...kaze 17 din,pitam ga sa pdv-om ,kaze pdv je moj,nazovem MK kaze uracunat je po njegovoj kalkulaciji a cena isto 17 din,delimo ga malo ti malo ja..e sad jbg ...a i uvek vicem zeno dohvati mi taj digitrion treba racunati pdv sa foruma
 
Ja odem kod Savice pitam koliko je otkup...kaze 17 din,pitam ga sa pdv-om ,kaze pdv je moj,nazovem MK kaze uracunat je po njegovoj kalkulaciji a cena isto 17 din,delimo ga malo ti malo ja..e sad jbg ...a i uvek vicem zeno dohvati mi taj digitrion treba racunati pdv sa foruma
Ma razumeo sam te.....samo nisam znao da može "ne dam PDV" :osmeh:
To što ti kažeš važi samo ako si fizičko lice....
Ako si firma u PDV-u, on uvek mora da iskaže PDV na fakturi (tj ti moraš jer si ti prodavac robe), e sad ako je 17 din, a delimo pdv na to - onda džaba da si napisao i punu cenu, a ni bez pdva ne znači ništa :osmeh:

Znam šta ću.....ima da postanem otkupljivač i ima da dajem cenu 18 din bez PDV. kad me pitaju koliki je pdv, ja ću da kažem 10% od 10% PDV-a...da ih sve zbunim :osmeh:
 
Kod nas u najboljem slučaju izvučemo pola PDV-a, od one cene sa berze, i ja uvek naglasim krajnju cenu koju mi dobijamo (sa ono nešto PDV-a).
 
Na danasnji dan pre 5 godina,famozna 2012-ta slicna ovoj

dcwugm.jpg
 
Inf. iz prve ruke, nije situacija sjajna ni kod severnijih suseda sve do Poljske, tako da ova suša i mrazevi nije samo lokalno kod nas, a cena će sigurno, pre ili kasnije pratiti stanje useva :osmeh:.
 
Inf. iz prve ruke, nije situacija sjajna ni kod severnijih suseda sve do Poljske, tako da ova suša i mrazevi nije samo lokalno kod nas, a cena će sigurno, pre ili kasnije pratiti stanje useva :osmeh:.
Onim cenama nemojte se ni nadati!
Ne slozim se s tobom da susa vlada na mnogo vise mesta! U Slavoniji pre 10 dana otprilike je palo 70 l U Madjarskoj skoro drugi dan isto kao i po nekim delovima Srema ili severu Vojvodine!
 
Ma ne brinem se ja za njih, brinem se za nase izvoznike.:haha:
Moja cena 18,36 minus troskovi lagera = 16,7, zakon je imati svoj lager kod kuce... eh, skoro ste dinar jacu cenu postigli.
 
Ne pominjem ja cene iz 2012, ali i kod njih su kukuruzi nikakvi, kao i kod nas...
Od ove cene koja se dobije za onaj kukurz sa lagera, treba oduzeti sve troškove koje je skladištar odbio, a tu spada i vlaga, sušenje, kalo, fumigacija, ulaz, izlaz, lager,... i na kraju to izađe 15-20%, pa je sopstveno skladištenje itekako isplativo, jer se prodaje tel-kel :osmeh:

- - - - - - - - - -

Razlika nije dinar, već 2-3 dinara :osmeh:
 
Nazad
Vrh