Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Lep skok cena kod amerikanaca i u Parizu
07.06.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg
 
Danas krunio, moralo je tako. Hemija se mora platiti i gorivo za zetvi spremiti. Na par mesta 16din. Cena pala. Posto prodajete cokanje sapurine ? Mene prijatno iznenadila cena za zmajevku 14k, kikinda od 4.5t 8k tolikp se krece cene kod nas. Ja prodao za 1000 din manje od navedenih cena.

Nada poslednja umire.
 
Danas krunio, moralo je tako. Hemija se mora platiti i gorivo za zetvi spremiti. Na par mesta 16din. Cena pala. Posto prodajete cokanje sapurine ? Mene prijatno iznenadila cena za zmajevku 14k, kikinda od 4.5t 8k tolikp se krece cene kod nas. Ja prodao za 1000 din manje od navedenih cena.

Nada poslednja umire.
Šapurine Od 7,8 tona kukuruza za 5000 mada po mom mišljenju najidealnije bi bilo koliko da se isplati krunjac (4500 od vagona) i tri radnika (jedan je 900 din od vagona) to je od prilike i to od 8t kukuruza 6000
Izvinavam se što je malo van teme...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Od nedelje jos bolja cena, tesla je bio u pravu vestacki oborena cena zbog praznjena silosa. Mi smo prodali po 16.50 25t pre neki dan jer trebaji novci ali 200t cekamo posle zetve psenice pa nek bude sta bude.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Niste me baš razumeli, nisu se silosi praznili, već je morao da se reši lager (na papiru), koji je bio ograničen do 1.juna, a isti silosi su najverovatnije prazni već par meseci a kukuruz odavno odplovio...
 
Ja koliko shvatam danas je zadnji dan za lager kod mnogih...ako je tako logicno je da maksimalno oborise cenu.Sto bi okacali nekome 18+ kad ne moraju.Nego gde su barze ima li vesti

Niste me baš razumeli, nisu se silosi praznili, već je morao da se reši lager (na papiru), koji je bio ograničen do 1.juna, a isti silosi su najverovatnije prazni već par meseci a kukuruz odavno odplovio...

O tome sam pisao pre 10 dana. A i kad sam ovoliko cekao mogu jos:ppozdrav:
 
Ja danas prodao dva kamijona kukuruza 15,75 +pdv(17,32din) sa vlagom 16%, ali sam ubeđen da će cena vrlo brzo da ode bar za 1 dinar gore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh