Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
@Sama
Iz tvojih postova se zakljucuje da si realan stoga ostani u temi. :ppozdrav:
 
Koliko je sada cena kod vas?
Kod nas je prošle nedelje, sa 17,60 u ponedeljak ujutru, pala na 17,30 u utorak na 17,00 i u četvrtak na 16,70 koliko je bila i juče.

Odgovorio ti Mirmag gore s tim sto je libela sa 16 podigla na 16.5 koliko cujem bili su avetinjski prazni niko nije dolazio da preda a ni sad im nije nista bolje .
juce zvao...bice to opet dobro na kraju.Pa u aprilu se prodavalo po 18.5 a evo cudna neka godina
 
Stvarno čudna, i po vremenu, i po ceni kukuruza.
Kod nas i voze nešto, ali mnogo manje nego pre ovog pada cene, mada baš i nema nešto mnogo kukuruza na kućnom lageru u okolini.
Meni ovo miriše na veštačko obaranje cene, a videćemo šta je već ubrzo, najkasnije za dve nedelje kada počne žetva pšenice.

- - - - - - - - - -

Kod amera je lepo krenulo https://s.tradingview.com/x/hvJCohhE/
a u srbistanu ...
06.06.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg


- - - - - - - - - -

I u Parizu lepo ide, današnji skok za 2,5€/t
 
Jeste li primetili da na agroservisu kasne sa izveštajem sa berze najmanje za dan,ova tablica je od juče.Muti se opasno:udri:
 
Ja sam skromniji, mislim na tu cenu od 17,5-18 sa uracunatim pdv-om. Mirkovkomšija je primer kako su uspeli da nekog nateraju da proda sa sadašnjom cenom od 16,2. Imao 18 tj kada sam se dogovorio o utovaru pao na 17,8, i tada mi taj otkupljivač savetovao da čekam, kada sam već do sada čekao. I eto za 3 nedelje dodje na ispod 17. Poludeo sam, sada se nadam da ce ipak otici za 17, kada nisam uzeo 17,8.
 
Cena ide gore nemojte se sekirati juce sam bio sa jednim otkupljivacem iz Srbobrana ozbiljni igraci kaze sacekaj ide polako cena gore za nedelju-dve ce se vratiti na 18din/kg.Kazu sve je posledica lagera koji je do 01.06. treba da se resi ili prodati ili izvesti iz silosa vecina je bila primorana da proda pa onda zasto bi neko platio realnu cenu kad moze da ti uzme robu za manje novce.Barze stizu valjda 15 ili 18 tako da ce se ubrzo znati sve oko cene ali sigurno ide gore.
 
Slicnog sam misljenja kao kolega Tomo,nemoguce mi je bilo da praznjenje silosa odnosno ciscenje lagera nema uticaja na cenu,nadamo se brzom oporavku. Ja licno nemam jos nesto puno i ako se kajem volim da se kajem do kraja pa mozda i bude bolja cena ali verujem da neke kolege imaju jos robe
 
Koliko vidim iz vaseg pisanja jedino su barze spas.Cekati barze,kao "cekati Godoa".
Domaca potraznja vise nema nikakvog uticaja na cenu kukuruza.Stocni fond je skroz unisten.
Kako su poznavaoci prilika pisali ranijih godina kad je cena kukuruza bila preko 20-unisti stoku,gaji kukuruz.
Stocari ih poslusali,pa presli u malinare.Ali avaj i sa malinom....
Samo razmisljam naglas...
Kod nas je cena 20 din na dzak.I na pijaci i u radnjama,a potraznja na nivou statisticke greske,jer ga nema ko pojesti.
Kad kazem "kod nas",mislim na siri deo Loznickog kraja.Jedino nesto Bosanci preko mosta vuku.
 
Nije pražnjenje silosa, već ograničen lager do 31.maja, kao kod MK, pa se to rešavalo, i cena dole...
 
Nazad
Vrh