Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Sa16- 17% bila je neka kamionka i sa 18-19% pa sam mislio da cu ovo naci, al se izgleda izmesalo i sad je ova 17,4.
 
Oko kućnog lagera ima dosta posla i rizika, pa bi i bio red da se više zaradi :ppozdrav:
Što se tiče vlage, ako je zrno lagerovano bez provetravanja (kotobanje sa mrežicom ili sl.), sve dok temperatura ne prelazi +20°C (kraj marta), vlaga nemrda. Izuzetak je ako se kukuruz zalije ili upali :sjasi:
 
Ocekujem ja vecu cenu, naravno, rekao sam da sam trenutnom cenom zadovoljan, ipak je tek Januar. Mogao sam da prodajem jos jesenas, ali tu postoje I drugi problem, npr, ja sam u sistemu pdv, zato prodajem etapno, a rata kredita je SADA. Ocekujem 17,5 na prolece i 18,5 posle Aprila, ako takva cena bude, ja zadovoljan, ako bude bolja - prezadovoljan, ako ne bude, jbga...zivot ide dalje.

Dusane nemoj tako pa Miki Perlez rece 20 dinara kraj februara...drzimo ga za rec
 
HRANAPRODUKT plaća 17 dinara sa PDV.Čekam još malo pa prodajem,približava se nabavka đubriva,pa semena, pa hemije,pa goriva,pa piva!
 
Bas gledam cene iz ovog perioda prosle godine, cena na produktnoj berzi je bila 15,6 + pdv. a sadasnja 16,20 je bila tek 12. Aprila 2016. A rod je bio mnogo manji nego proslogodisnji.
 
Mislim da utice kurs dolara u odnosu na euro_Ove godine su se jednom i izjednacili a sad mislim da je oko 116-117 din...prosle godine je bio oko 110 din.
 
Da je mala cena mala je, s'obzirom na poskupljenje nafte, pojedinih semena, cena od 20din bi bila korektna. Kod nas sa lagera 16.8 sa pdv, a tel kel 15.8 sa pdv. Mislim da trenutno cena nece puno otici gore, nema potraznje zbog nepovoljnih vremenskih uslova, sta vise mozda ce (ne daj Boze) otici i dole kad bude krenula nabavka semena, nafte itd...
 
Mislim da utice kurs dolara u odnosu na euro_Ove godine su se jednom i izjednacili a sad mislim da je oko 116-117 din...prosle godine je bio oko 110 din.

Evo nadjoh nesto zanimljivo.poredjenje ove i prosle godine

"Ako uporedimo trenutnu cenu kukuruza, sa cenom koja je registrovana u berzanskom trgovanju na kraju 2015. godine, vidi se da je cena, u dinarima posmatrano, na potpuno identičnom nivou. Međutim, ako se uporede cene denominovane u američki dolar, primećiuje se razlika od 5,88%, koliko iznosi pad cene kukuruza u poslednjih godinu dana."
 
A koja je bila cena pre 7 godina u ovo doba? Pogledajte na berzi od kada su cene u feb. i martu nize, pa povezite to malo i sa ljudima koji nas vode. 2010 g. je bila takodje rodna pa je kukuruz kostao 20 din. A to sto dolar stize euro, u tome ima i toga da evro malo i pada, nego mi to ne vidimo jer dinar jos brze pada. pa kad jedno vreme kurs stoji mi mislimo da dinar ne slabi, a kad ono i evro i dinar slabe.
 
Nazad
Vrh