Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Prodao sa lagera po 16,1 + pdv, minus trosak lagera za 4 meseca.
U Ponedeljak stize rata kredita, pa se mora... sa cenom sam zadovoljan, tu cenu sam i ocekivao za ovaj period.
 
DusanA Prodao sa lagera po 16,1 + pdv, minus trosak lagera za 4 meseca.
U Ponedeljak stize rata kredita, pa se mora... sa cenom sam zadovoljan, tu cenu sam i ocekivao za ovaj period.

Koliko izadje sa tim minusom, kako to funkcionise? Hvala
 
Lager se obracunava mesecno, na predatu kolicunu kukuruza, procenat je onoliki koliko se dogovoris sa skladistarem, neminovni trosak, jbga...
 
Pa kolega to je super cena. Verujem da ce jos dugo biti ova cena jer nema plovidbe i barzi. Mozda kao i uvek maja juna se ljudi opare ali ipak kocka kao i uvek.

Nada poslednja umire.
 
Isto je da li ti odbije od cene ili od kilaze. Matematika kaze da 2+2=4 Da li racunao vagon - 4% = 9600kg x 16.1 + pdv ili racunao 10.000kg x 16.1 + pdv pa na to sve skinuo 4%. Da ide slabo slazem se.
 
Ne bih da se pravim pametan, ali je 16,1 + pdv, i nije lagerovao kod kuce (to se podrazumeva, ali nije sve jedno: obezbediti prostor... ili predati).
Nemam nikakvu losu nameru :ppozdrav:
 
Ocekujem ja vecu cenu, naravno, rekao sam da sam trenutnom cenom zadovoljan, ipak je tek Januar. Mogao sam da prodajem jos jesenas, ali tu postoje I drugi problem, npr, ja sam u sistemu pdv, zato prodajem etapno, a rata kredita je SADA. Ocekujem 17,5 na prolece i 18,5 posle Aprila, ako takva cena bude, ja zadovoljan, ako bude bolja - prezadovoljan, ako ne bude, jbga...zivot ide dalje.
 
Nazad
Vrh