Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Onda mozemo da se nadamo da ce i cena otici gore. Kod nas 16.2(sa pdv) tel kel, a 16.8(sa pdv) sa lagera. Kao sve je mrtvo, niko ne trazi, a svi oni otkupljuju. :osmeh:
 
Kako ne traze kukuruz ?, pa sav onaj koji se vodi da je na lageru vec davno otputovao, samo je na papiru prisutan...

Na par otkupnih mesta su mi rekli da prodaja slabo ide, raspitaju se albanci za kukuruz ali nikako da dodju, sad se i vreme malo popravilo bas da vidimo sta ce biti... Za taj sa lagera se u potpunosti slazem sa Vama.. Plasi me samo da ne ide cena dole, krenuli ljudi da nose da bi kupili repromaterijal.
 
Prica o tome kako niko nece kukuruz je stara i poznata stvar medju otkupljivacima, kao i prica od ponedeljka ide dole... Ili kad kazu, sta da ti kazem gle sve puno, kamioni mi puni, nemam kome da prodam i mnoge druge price kojima se sluze otkupljivaci kako bi svojim kooperantima skrenuli paznju da brze bolje prodaju, da ugrabe zadnji voz jer im je stalo do svojih musterija :haha:
 
Na par otkupnih mesta su mi rekli da prodaja slabo ide, raspitaju se albanci za kukuruz ali nikako da dodju, sad se i vreme malo popravilo bas da vidimo sta ce biti... Za taj sa lagera se u potpunosti slazem sa Vama.. Plasi me samo da ne ide cena dole, krenuli ljudi da nose da bi kupili repromaterijal.

Ti se bas uspanicio...gde ce vise dole kad smo dno dna sa svim cenama a vrh sa ulaganjima
 
Ti se bas uspanicio...gde ce vise dole kad smo dno dna sa svim cenama a vrh sa ulaganjima
Kako da se ne uspanicim, kad njihovo sve ide gore iz dana u dan, a nase stoji u mestu. Npr prosle godine kad je pocela vrsidba jecma, krenuo je sa cenom od 17 i posle spustili na 15,5, razlog je bio rodilo-ima ga. Zar nije logicno onda i za djubrivo kad krene veca potraznja da bude jeftiniji...


A evo i cene od 13.02, nadam se da ce se ubrzo promeniti.
 
Al se sajt Agroservis-a obezobrazio...svaki 4-ti dan izbace tablicu.Koji im je...jesu li to urednika promenili???Kasne sa informacijama slucajno ili namerno?
 
Kod nas 16.3 tel kel, sa lagera 16.8... a prica se da od sutra ide cena dole, bas da vidimo.

Kazes prica se a ono Op gore ode..pa lazu kao i uvek
169g3t0.jpg
o
 
Zeznuo ga covek sigurno da bi odmah prodao,nema sanse da ide sad dole samo gore moze ici,ako su i svinje skupe pa nece stocarima pustiti da nahrane svinje sa kukuruzom ispod 15din za kg sigurnoo
 
Nazad
Vrh