Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Danas prodao 30t po 16,5 dinara. Vlaga je ispod 14%. Ostalo mi je oko 15t, taman za gorivo i trosak. Prosek za ovu godinu mi je nesto ispod 4000kg po ha. Povratio sam ulaganja, bez zarade na kukuruzu ove godine.
 
Jbg za ocekivati je ovu godinu da vecina samo povrati pare koje smo dali u repro-materijal. Zalosno al istinito neko mora da finansira gradjane i gradjanke u gradu na vodi ...
 
Dobro se ti manjević i uklapaš , manja su ti ulaganja . Meni je prinos bio lane 5500kg/ha , a na ulaganje je koštalo 5t/ha , sigurno je bilo neračunatih troškova , tako da isto nula . (svoju platu ne računam )
 
Imam ulaganja od 55.000 do 60.000 dinara po hektaru. Zavisi koje sam seme posejao i cime sam prskao i da li na toj parceli placam rentu ili ne. Nisam racunao amortizaciju masina i po nekog radnika u transportu. Tako da kada bi to dodao, bio bi otprilike na nuli.
 
Kako je to moguće ? Kao da smo u drugoj državi ? Koliko djubriva koristiš i pošto je zakup zemlje kod vas ?
Moguce je zato sto ne placam zakup.. Imam svoje zemlje, a zemlje u selu ima koliko hoces, daju za dzabe samo da se obradjuje da ne zarasta.. Zaboravio sam da uracunam troskove susenja, platim kolegi samo sto potrosi struje i plina, kad preracunam izadje me 45e/ha susenje.. Izadje me 480e/ha..
 
Mislis da ce cena gore tamo na leto?

Pamtim i kad se lose proslo sa tako ostavljenim kukuruzom, ovo je luda kuca
 
Nazad
Vrh