Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Tomo kolika je bila vlaga jel ste merili?
 
Ja sam jesenas odlucio da sav kukuruz lagerujem kod kuce,zbog lose otkupne cene i povecane vlaznosti zrna ali i zbog manjeg prinosa,sve sam to lepo smestio kuci osim jedne parcele za koju nisam imao vise gde da smestim,ali i zbog toga sto je na toj parceli kukuruz najvise stradao od suse,kada sam ga skidao vlaga je bila 15,4 i do tada najsuvlji kukuruz kod mene ali skoro i u selu,njegova cena je izasla 16,20 i 8% pdv-a tako da sam za njega dobio 17,50 rsd.Kukuruz koji je bio lagerovan kuci se lepo odrzao i do sada je prodato oko 10 tona sve kod kuce,da je godina bila rodnija morao bi sve predati na lager i prodavati po ceni koju dobijam.
 
15.03.%20CENE%20ZITARICA.jpg


Samo se kod nas nas ne pomera.
 
Samo se pitam da li berza slucajno ili namerno spava kod nas,ali posto cim je pad cena reaguju kao munje,izgleda da nije slucajno.
 
Juce nosio da vidim vlagu iz cardaka, za 18.5 vlagu 14.9din, jus 14 vlaga 15.7din. U zito-backoj u Somboru.
 
Ne prodavaj ništa!Ako bude april kao što najavljuju sjetva će da bude ali nikakva i cijena ima da ide gore i to jako.Pojedine firme kod mene stopirale prodaju i čekaju jer najavljuju aprila kišu kao i hladno tako da sjetva neće biti nikakva.
 
Necu jos predavati, a kad dodje vreme svejedno nisam ni mislio njima predati. Za 10ak dana ce kod nas krenuti punom parom da se krune cardaci, pa ce i uslovi biti bolji (tel-kel), sada idu jos na prevaru, ko se zezne pa skruni on i naj*ebe.
 
Nazad
Vrh