Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Samo da nafta dodje bar na 50 $ americkih, onda ce se i kukuruz pokrenuti. Ovako je mrtvilo. Ono sto je problem je zakup, na ovu jeftinu cenu robe. 2012 smo presli na evro/kj zakup vecinom, i sada kada je paritet evro/tona kukuruz uzasan, problem se javlja kako naci tu matematiku neku. Nas predeo je imao jos solidno padavina i prinosi su nam na mivou 10t/ha pa nekako guramo, ali sta ce biti ako se zalomi niska cena x mali prinos 6-7t/ha a cena 150e maks bude?
 
Kako cujem,Amerika ce i svoju naftu ove godine pustiti u prodaju posle ako se dobro secam 40godina.Sve u cilju slabljenja Rusije.Tako da arenda po vazecoj ceni nece biti interesantna.To ce neminovno dovesti do pada cene arende,a verovatno i cene zemlje.
 
Samo da nafta dodje bar na 50 $ americkih, onda ce se i kukuruz pokrenuti. Ovako je mrtvilo. Ono sto je problem je zakup, na ovu jeftinu cenu robe. 2012 smo presli na evro/kj zakup vecinom, i sada kada je paritet evro/tona kukuruz uzasan, problem se javlja kako naci tu matematiku neku. Nas predeo je imao jos solidno padavina i prinosi su nam na mivou 10t/ha pa nekako guramo, ali sta ce biti ako se zalomi niska cena x mali prinos 6-7t/ha a cena 150e maks bude?

Samo toliki je zakup kod vas?
Pa šta da mi ovde kažemo kad je zakupodavcima malo i 250 evra po jutru?
 
Tu je bojcetic verovatno mislio na cenu kukuruza od 150e/t a ne za arendu



nego posto na berzama nema nekih desavanja kako se krece cena kukuruza na pijacama u vasem okruzenju(ko je gde vec isao) ovde je 20,00 i uglavnom se rasproda ono malo sto se iznese
 
Arenda nema teoretske šanse da padne sve dok privreda ne proradi. Evo ko hoće može da se kladi. Sve dok se ne smanji pritisak na zemlju dotle ce i biti visok zakup jer je velika konkurencija.
 
Arenda nema teoretske šanse da padne sve dok privreda ne proradi. Evo ko hoće može da se kladi. Sve dok se ne smanji pritisak na zemlju dotle ce i biti visok zakup jer je velika konkurencija.
Tako je,mnogi rade na granici rentabilnosti arendu,ima i onih koji su minusu na arendi u ovoj godini,ali je niko nije otkazao,niti manje platio negolane,ko i kaze da jeste,sam sebe tesi,pred drugima,stara prica...
 
Ako sada u januaru ne skoci cena ne znam kad ce.Februar kad dodje trebace djubriva krece seme ,nafta itd ....Bice ponuda jaca ili to odavno nema veze jer izvoza nema?:sta:
Meni se cini da je vecina rekla cao kukuruzu,pa i zato tako neaktivna tema...
 
Ja kad sam o tome pisao i ove i prošle godine , da je naš kukuruz često lošeg kvaliteta i da će se nešto morati mijenjati mnogi se ne slažu.
Ima tu mnogo i do skladistara. Ja bi licno zabranio firmi kod koje se nadje zarazen kukuruz da se dalje bavi delatnoscu. Naotvarali se otkupnoh mesta na svakom cosku. Kad dodje jesen daj daj daj,a sada zbog necijeg propusta svi ispastamo. Gde je sada sgs, jugo inspekt. Ko je odgovoran. Nigde niko kao i uvek. Ma jeb.. Ovu drzavu. Obrni okreni preko ledja poljoprivrednika.

Nada poslednja umire.
 
@ slobapatrola ti to da nas utesis? Ili ce sledece biti susa veca od ove, pa ce cenw biti vece;-)
 
Ja dobio ponudu na 17 tel kel. I nisam ga prodao. reko, mora do jula da ide na 20. ali izgleda nema nista.
 
Onda prodaj sad "brzo", jer ako je ovo istina cena ce (ako ne padne) da stagnira duugo... Dovoljno je samo da se cuje to, t.j. sam veste (ako je istina, iako nije), pa eto belaja...
 
Sta se ljudi sekirate.Imamo domace stocarstvo,koje je udvostruceno u poslednjoj godini.Imamo izvoz,sta ce nam domace stocarstvo.E sad ce kukuruz da jedu poklane krave,krmace u kulenovima i uvezeni smrznuti pilici.To je ono ,o cemu sam ranije pisao.Kad se poljoprivrednici za nesto bore,ne treba da gledaju samo svoje **greška i kratkorocni interes.Pa nismo svesni,tj mnogi nisu svesni uzajamne zavisnost svih grana poljoprivrede,Dok to shvatimo,sve ce nas potamaniti i bicemo zapadne sluge,bas kao sto je onaj hteo cetrdesetih godina proslog veka.Ovi to rade mnooogo suptilnije,a rezultat je isti.
 
Nazad
Vrh