Trešnja

ne radi se o usvajanju nego o obliku p i k. p je odmah usvojiv, a k i ako je u sulfatnom obliku treba mu vremena da sisdje, al ne zakisaljava zemljista kao sva ostalo koja su hloridna.
ja cu ove god pola pola, tj sad cu ova jeftinija hloridna, a u prolece y, a od sledece y i u jesen i na prolece
 
Koje su trenutno najprodavanije sorte tresanja.Prosirio bi sa jos 60-80 komada u razmeri4,5x3.trenutno imam Karmen,Samberst,Regina i Kordia,pozdrav
 
Да ли мислиш на ране сорте пошто су ти ове касније осим Кармен, она стиже мало после Бурлата?
Можеш и да убациш неку која стиже у исто време као ове што имаш евентуално пар дана раније-касније. Треба изабрати добро због цветања/опрашивања и због заштите. Срећно.
 
Vuxsd,u tvom kraju treba da ima hladnjaca koje otkupljuju tresnju,pa ako mozes da napises koje sorte se najvise otkupljuju a koje ne
 
Има хладњача и има откупа али немам лична искуства већ искуства од познаника. А та искуства боље да не пишем. Иду трешње али ретко ко стигне до правих откупљивача. Најчешће заврше код цигана који их уцењују и убијају цену. Има на овом форуму мојих земљака који ће то написати из њихових искустава. Једноставно, откуп је једна тужна прича у овој држави.
А имали су све ове сорте као и ти и још и бурлат и пре бурлата.
Српски воћар ће направити најквалитетнији производ али њега ће платити на откупу као ш класу. Зато нам воћарство назадује.
Другарски поздрав... нисам ти нешто помогао...
 
Keserovic je u Bolja zemlja pomenuo dve sorte ,Svit Lorens i Svit Stefano,ima li neko saznanja o tim sortama tj sadnicama gde se mogu kupiti.
 
Vuxsd,u tvom kraju treba da ima hladnjaca koje otkupljuju tresnju,pa ako mozes da napises koje sorte se najvise otkupljuju a koje ne
Okupljuje se mozda 50 tak sorti koje su aktuelne i trazi se samo kalibar. Znaci nema muljanja za izvoz roba mora da bude vrhunska Svaki dan je pr ica za sebe sto se tice prodaje znaju da budu oscilacije od dana do dana ali uglavnom AKO IMAS VRHUNSKU ROBU NEMAS CEGA DA SE PLASIS. Sto se tice asortimenta ,izbora podloge, rastojanja sadnje ,uzgojnog oblika to je sve individualno svako ima svoju viziju i svoju matematiku i tu moras sam da iseces STA TEBI PIJE VODU U DATOM MOMENTU u skladu sa tvojim okruzenjem ,strukturom zemljista ,vremena stizanja,kolicina padavina itd. Koja je podloga u ovom tresnjaru sto je sadjen 4,5 puta 3 m
 
Kraj marta pocetak aprila 2019 sam posadio karmen 35 i samberst 5 oprasivaca(5x3,5magriva),i tavorile su cele godine.Decembra 2019 posadio 20(2 karine) regina,120 karmen,30 samberst i 14 (4,5x3kolt).Napravio sam mesto za jos oko 60 sadnica pa sam hteo savet koje sorte se najvise otkupljuju,ali sada sam skapirao da je najbitnije da bude krupna,a tim sam se vodio kada sam ove prethodne sadio sa obrazovanjem(dobra/bolja zemlja i vocarski savetnik).A onda saznanje da nije bas sve kao sto kazu na tv-u,a i kolega oktopod je imao svojih gresaka ali je toliko toga razlozio da sa mojim predznanjem 0 sam dosta stvari naucio i video.Evo samo saveta iz dve vegetacije Karmen,u drugoj vegetaciji je odlicno krenula i mogu reci da onaj problem sa povijanjem grana uopste nije slucaj ,same se postavljaju u skoro lezeci polozaj,evo slike ploda iz druge vegetacije sa Arslamom(koja je sitna jer je prerodila na prepolovljenom stablu koje ima preko 85 godina) .Probao da ubacim slike ali nisam uspeo.
 
Pa bez peteljke nabrstim 300 kila dnevno, za 2 dana gde je bila peteljka problem

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh