Trešnja

Поздрав Земљаче. Пронађи на овој теми чини ми се да је колега 'carlos' писао о тој сорти. Пробај да га контактираш на пп па ћеш можда добити више информација.
 
Pozdrav clanovima, da li neko zna nesto vise o sorti Black Star i gde mogu da se nabave sadnice ??
Radi se vrhunskoj sorti, besprekornog ukusa. Po meni najbolji ukus, bolji od Kordije i Regine. Na pijaci ko je jednom proba vraca se po petostruko vise. Samooplodna je sorta. Sklona je prerodjavanju pa joj je potrebna ostrija rezidba. Ako bas mora da se navede neka mana to je sto je ranocvetna, kod mene cveta ranije od Burlata.
 
Evo iskoristih dan bez kise i posadih jos 100 tresanja i nekoliko sljiva za kucu.Tresnja pocinje da bubri,visnje su bas nabubrile,a naredni dani sa minus 3-4.
 
Prvobitna zamisao je bila da imam mnogo Karmen(160),i da ubacim Burlat kao ranu i da dobro dodju pare na pocetku sezone.Posle mesec dana premisljsnja,Suvenir,Burlat...odluka je pala na 55Karmen,20Regina,30Kordia,8Samberst i 2 Karine za oprasivanje Regine.
Tako da na kraju ima 210Karmen a ostale tri po 40 od prilike.Od burlata sam odustao jer kazu da malo rodi a da je bujno stablo a kod mene sklop 4,5x3. Vreme ce pokazati,jesam li bio u pravu.
 
Posto kod tebe stize berba relativno kasno tu rani asortiment ne igra veliku ulogu i istina je da je Karmen od ovih sorti najatraktivnija ali i ubedljivo najosetljivija sorta tako da ce ti sreca biti veoma potrebna u berbi mislim na padavine. A sto se tice rastojanja tu si ga bas priblizio koja podloga je u pitanju
 
Podloga je Kolt.Visnje Sumadinku(Magriva)i Sofiju(Kolt) sam sadio 4x2,5 prvih 40 Karmen(Magriva) 5x3,5 a sve sledece tresnje su na koltu 4,5x3
 
Molio bih za recept za smesu za prskanje krečom i sumporom i solju naprimer na 10 litara prskalica.
Za krečenje četkom znam odnos,želeo bih da poprskam stablo i račve i onda treba da se cedi kroz najlon čarapu i smesa mora da je ređa.
Pa ko je to radio,nek napiše kako.Unapred zahvalan
 
Molio bih za recept za smesu za prskanje krečom i sumporom i solju naprimer na 10 litara prskalica.
Za krečenje četkom znam odnos,želeo bih da poprskam stablo i račve i onda treba da se cedi kroz najlon čarapu i smesa mora da je ređa.
Pa ko je to radio,nek napiše kako.Unapred zahvalan
recept ti je bakar u jesen i prolece, nista vise.
 
Google je cudo,a ne ujeda,probaj slobodno

Recept:
5 kg negašenog kreča
500 g soli
250 g sumpora
25 litara vode okvirno za mazanje četkom ili
100 litara za prskanje atomizerom/prskalicom

 
Nazad
Vrh