Trešnja

Nije bukvalno da lice, vec strana ka vanu je bolje oprasena pa sitnije i lice na van, svakako su van i burlat slicne osim krupnoce a canetova je isto nalik.

P. S. Lagao sam za sarenu sad se setih a i videh da puca.

Jos da dodam bio sam malopre i srtih se teftera u torbi. Ukratko moj spisak nema 3 blage sa stanjem zasada cak imam vise sorti nego zapisano.

Ono sto po vremenu sazrevanja i koliko toliko informacija sa mesta gde sam nosio robu, to bi trebale biti karmen, regina, germesdorfska tj herc i sanberst.
Osim karmen koja 99 posto jeste karmen, sve ostale su pocele da pucaju jos zelene a ona tek poneka, ima full zrelih pa nista

Ako i nisu ove sorte, znamo sigurno da je to 5 6 nekih junskih sorti koje stizu u razmacima od 5 dana i svaka puca.
Zaključak je da moje junske sorte pucaju sve koje imam.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Papir trpi sve ;-)
Sala mala, ko ce ga znati koje su, jeste cudno da puca Regina vise od Karmena, ali opet, nije ni nemoguce...
Pazi ovo na primer, evo nekog "karmen"-a koji zri kasnije:
A evo na primer u ovj lisit ovaj "tvoj" Karmen, koji zri onako kako i ja ocekujem, a to je 10 dana posle Burlata.
A evo opet fajla iz Francuske koji sma nasao i preveo na engleski, koji opet pominje to kasno zrenje...
A ovde kod italijana recimo opet zri rano:
Ako ovo nisu dve razlicite sorte, onda se mnogo sljepa sa vremenom zrenja jab' reko ;-)
 
Poslednja izmena:
Moja karmen je preslikana sa ovog prvog linka sto posto. Ako bolje pogledas video ritopecka vs karmen vidi se bas isti grozd. Uklapa se i dozrevanje nedelju dana posle burlata. Krupnoca kao sto rekoh uglavnom oko 30 ti najkrupniji, one sa videa su 33 34 toga ima bas tek da imas za u dzep da se hvalis ispred kafane

Kordiu izgleda isto imam bas to kao sa slike dok regina nisam siguran, znacu za par dana i fotkacimu i video, ima jako malo trazim po stablu gde su tako da cu imati vremena.

Nova informacija od Brkica, new star gadno puca

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ti fotke koliko se vidi ne znam. Ove desno su tamnije i ne pucaju i do 30 su velicina. Leve su do 33 i pucaju.

Desne su te koje su iste sa tvog prvog linka, najlepse mi pojedu uvek prolaznici pa nemam za fotku.

Ovi plodovi su brani prekjuce zreliji su pojedeni
14bd63bf759dc335b0f42b2510173096.jpg
a39ba6e6d042b036ef2b8ea107aff84f.jpg
dc012cea516b3f585e8b23d31193c179.jpg
b71727f6b0c69a9cf52b3225847ee3d1.jpg
b0c9d6a27f5ca2e69652fc54cdc78360.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Malo sam zbunjen imam osecaj da OKTOPOD ni dan danas nezna sa sigurnoscu sta je sadio. A verujem da minimum jedna trecina u Srbiji nezna sta su sadili.To vidim na drustvenim mrezama kako zapanjeno gledaju sa pitanjem STA JE OVO. To je prva nepoznanica a dve trecine je podizalo plantaze i gledajuci i citajuci najnovije preporuke STA DA SADITE. Cak i kada uleti pogresna sorta VRLO JE LAKO INDENTIFIKOVATI JE jer postoji dosta materijala u kojima se precizno navode PERIODI CVETANJA pocetak i kraj ,DUZINA TEPELJKE, RODNOST ,BOJA, SECER, VREME ZRENJA, KRUPNOCA PLODA i da ne nabrajam i sve sorte koje su greskom uletele su brzo indentifikovane a to zelenka,crvenka,Miletova,Canetova,zuta,bela,sarena to je skrnavljenje necega sto vec ima ime a vidim na kvantasima dosta puta kada pitas koja ti je ovo sorta kaze da mu je na vrh jezika al nemoze da se seti ili se lupa cetrdesettrojka ,pedesettrojka,devetka,petica VALJDA MISLI DA IMA SORTU KOJU NEMA NIKO U SRBIJI. Medjutim kada kazem da su mnogi uletali u neriljano ali IMA I ONIH KOJI SU MNOGO DOBRO INFORMISANI I NISTA NE PREPUSTAJU SLUCAJU. Internet je cudovise informacija od biblioteke sve ima na izvolte i fotografije i video zapisi i hiljade razlicitih oglednih dobara sa statistikama o svim sortama a pored svega toga stalno se javi neki pocetnik sa pitanjem STA DA SADIM valjda ih mrzi da prelistaju malo strucnu literaturu pa u prolazu IMAM POLA HEKTARA KOJU SORTU DA STAVIM a tako isto i odlaze u poljoapoteku pa kada ih snimi FARMACEUT samo kaze SINE RASIRI KESU ILI CEMO U DVE KESE .Zabranio bih po ovim forumima i svim vocarskim portalima bilo kakvu pricu o hemijskim preparatima samo bih dozvolio strucnom i ovlascenom kadru da govore o toj temi jer niko od proizvodjaca nema pojma o hemiji ali se valjda lepo osecaju kada drze slovo o necemu o cemu nemaju pojma.I tu gledam svakodnevno susenje mladih biljaka jer od silne zelje da odradi svetski zasad pojedinci prskaju mlade kalemove MNOGO PUTA svim i svacim i cesto se desi DA SAGORI LIST DA SOKIRA ILI OSUSI MLADE SADNICE. Sto se tice vremena stizanja sorte Karmen ona nestize 7 do 9 dana iza Burlata vec dosta kasnije sklona je pucanju kao i sve ekstremno krupne tresnje a kako se najpreciznije odredjuje vreme stizanje pojedinih sorti TAKO STO SE GLEDA SORTA SA NORMALNIM RODOM SA NEKIM PROSEKOM a ako bi uzeo tresnju koja je prerodila nacekao bi se poprilicno i ako bi uzeo sortu kojoj je drasticno podbacio rod pozurila bi dosta sa zrenjem tako da to ne bi bilo merodavno .Sto se tice pucanja i razloga kada je toga vise ili manje MAILY je to apsolvirao do perfekcije ko je citao prethodni post
 
Sad mornar ispade kazes ima na internetu a onda kazes karmen stize dosto posle burlata, kako kad pise 7 dana?

Ja sam sam sebi kalemio, za burlat sam znao da je burlat, herc sto sam uzimao ispade 2 sorte al dobre, onda druge godine dodje komsa da mi od svojih kalem grancica posten covek karmen i reginu a kupih sunberst i stelu iz rasadnika. Dva reda karmen dva regina. Svaka 5a sunberst. Tako sam sadio.

Ispalo je da ta dva reda imam 5 il 6 sorti umesto 3.

Razlog je i sto sam nesto i dosadjivao jer su neke bile lose.

Od kako sam krenuo da se bavim tresnjama, imao sam sto malera, ulaganja, propasti, ja ne znam ni sta se cimam vise. Idem lep dan da oprskam odma za mnom pljusak pa lepo vreme danima. Berem kisa, sadim kisa, tanjiram susa. Ne znam de sam posao.
Imam ja i kod kuce kajsije sljive jabuke kruske lesnik dunju sve trazi vreme. I kod kuce nesto cupam drugo sadim.

U svom tom ludilu ja prestajem da vodim i spiskove i racuna sta je gde. Narocito jer su se spiskovi pokazali neupotrebljivim.

Sad u osmoj godini znam koje drvo kad se bere to me zanima zbog prskanja protiv trulezi, dal trebam i kad zbog karence.

Znam i koje su krupne koje su pijacne. Znam sta imam u tom smislu. Sad kad se posusila stabla pa imam oko 80, mogu da kazem i da znam tacno svako stablo u dusu i plod.

Hvala bogu il kome vec pa me ubolo da su mahom krupne osim dva van, ove ko visnja par i ove dve ritopecke kako kad. To je sve sto zanima. Kolika je peteljka i dal je to karmen me odavno ne zanima, trudim se kolko da pomognem fotkama i misljenjem onima koje zanima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
E nemam pojma ja sam na fejsu vocarski savetnik ako to mislis, iz tresnje i tresnjari sam izasao posle Brkica, smara me tamo atmosfera

Ja sam Igor Igorito tamo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Oktopode ti znas da ti dajem podrsku za sve te tvoje linkove i savete i video zapise ali ti samo ubacujem dobronamernu sugestiju kada pravis video zapis zbunjujes sa tim RITOPECKA tresnja ili DOMACA kajsija ili NEKA POZNA znaci budi samo malo precizniji kada covek gleda klip da zna o cemu se govori a druga sugestija ti je da probas nekim kanalom ili bilo kojim drugim nacinom da odvuces malo vlagu iz parcele pa da probas da popunis ta prazna mesta mnogo si pricao i teoretisao a onda digao ruke
 
Hvala na savetu.

Od price odvlacenja vode nema nista jer generalno ja sad nemam kad da se bavim vocarstvom pa mi do tone tresanja zapravo i taman ako vec imam tresnje. Da prolazim kroz 7 godina cekanja i okopavanja a posle nema ko ni da bere ni gde da nosi mi ne treba.

A ritopecka jeste ritopecka, evo nek mi neko nadje da ima takve tresnje. Domaca kajsija jeste domaca ruza je ruza, tako se zovu, sad znan pa dodam da je domaca mozda madjarska najbolja.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Али је и та домаћа неки клон мађарске најбоље који се ''одомаћио'' у том крају па су је сви калемили а и та ружа је неки клон који се сада шири јер доноси род кад се поклопе временски услови а у ''Србској Калифорнији'' се често поклопе услови без мраза па буде берићета...
 
Svi obicno znaju sta su hteli da sade, e sad nekima se to ostvari, a nekima ne iz mnogo razloga, ipak su tresnje mnogo slicne (mnogo slicnije jedna drugoj od nekog drugog voca ko breskva, kajsija ili sljiva, pa i jabuka, mozda je visnja jedino na istom nivou slicnosti), iako zre neka malo kasnije, neka ranije, relativno su male razlike i to su detalji medju sortama da bi sa sigurnoscu moglo da se tvrdi sta je sta (osim nekog ko se bas tme bavi, ko gleda 71 karaktiristiku i lisca, i kako raste, i koliko je bujna, i kkavu peteljku ima, i oblik ploda i boju, i organolepticke osobine itd.)...
Jos jedna bitna stvar, sva vremena koja mi koristimo kao razmak zrenja u odnosu na Burlat, to su vremena tipicna za jedan kraj, cak i u italiji gde imaju na tri zone podeljenu zemlju sto se tice tresnje, drugaciji je razmak u odnosu na Burlat izmedju podalpskih brda, Ravnice oko reke Po (Emilia Romagna i Veneto uglavnom) i trece zone na jugu oko Barija, cak se desi da se znacajno poremeti redosled zrenja u odnosu na zone).. Ja bi reko da je vecina nase zemlja nesto izmedju te podalpske i Emilia Romagna zone (u Ritopeku mislim da na istocnim polozajima prema Dunavi tresnja zri i ranije od najtoplije zone u Italiji oko Barija), ali ima i razlika (negde vise, negde manje), pa i to mora da se uzme u obzir...
Ako je sorta OK i zna se kad okvirno zri u tvom asadu (ne da se poredi Beograd tj Ritopek i Cacak ili moj kraj recimo, tu moze i redolsed i razlika da se poremeti), slazem se da niej ni bitno koja je...Ali ako se sadi na osnovu imena sorte ( i ocekuje se da zri u odredjeno vreme) pa se planira berba, i prskanje pre svega, onda je dosta bitno koja je sorta i kad tacno stize, i na koje je bolesti osetljiva..
Za nasu famoznu karmen ja se nadam da ce da zri 10dana posle Burlata (makar ova moja), jer mi se to uklapa u zasad, ako bude bila 17 dana, to mi bas i ne odgovara zbog prskanja, ali videcemo sta cemo onda (neko prekalemljavanje ce morati, posto ne mogu da je mesam sa Giorgiom i da bude 10dana razlike izmedju njih, ako prskam Giorgiu pre zrenja, to je rano za Carmen koji stize 10tak dana posle nje, a karmen prskati kad treba, tad se Giorgia bere... Videcemo jos, cim budu prvi plodovi (sto nece jos za 4-5 godina zbog nacina rezidbe), javljam sta je i kad zri pa makar ako neko uzima pelcer, znacemo vreme zrenja..
I jos nesto, Carmen sorta koja zri 10tak dana psole Burlata je registrovana 2007me godine cini mi se, tako da ko je ima vec 10tak godina i vise je mala verovatnca da je to ta sorta, posto cisto sumnjam da je iko znao za nju i imao je tad, i to je verovatno nesto drugo (bez obzira na slicno vreme zrenja)..
Evo na primer kako izgleda jedna takva tabela sa ramzacima zrenja za 3 zone (na strani 3 je lista, broj 1 su vislja brda u podalpima i to je najkasnija zona, broj 2 su ravnice i osnove brda u Veneto-u i Emillia Romagnia zoni, a 3 je podrucje Barjia (Apuglia) i slicne zone):
 
Poslednja izmena:
Али је и та домаћа неки клон мађарске најбоље који се ''одомаћио'' у том крају па су је сви калемили а и та ружа је неки клон који се сада шири јер доноси род кад се поклопе временски услови а у ''Србској Калифорнији'' се често поклопе услови без мраза па буде берићета...
Upravo tako. I Ritopečka trešnja je VEROVATNO neki klon registrovane i priznate sorte koji je ko zna ko, ko zna odakle i ko zna kada doneo u Ritopek.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Imali smo 4 velike tresnje, preko 50 godina stare su bile, i radjale su relativno OK svake godine, bile krupne, moji su ih zvali "Morelke", ali sam trazio i nista ni slicno nisam nasao od sorti (postoji Morello sorta, ali to je marela tj visnja)... Onda sam po vremenu zrenja (negde oko 25og maja) zakljucio da to moze da bude Moreau (cita se Moro) tresnja, veoma slicna Burlatu ,zri u isto vreme, stara Francuska sorta, pa je verovatno sa citanjem i izgovorom pogresno neko poceo da izgovara umesto Moro, da kaze Morel i eto nove sorte :)
 
Merchant je takodje slicna po svemu a "slicno" zvuci naziv

Slazem se za napisano oko izbora sorti jer ja bas imam problem sad sto jedno berem drugo prskam trece obrano.

Iz prakse takodje mogu da kazem da tu ni sadjenje sorti po redovima ne pomaze. Jedina opcija je dva reda da se bere, u vreme kad su sledeca dva reda obrana, a naredna dva prskas, posle njih dva obrane.
Drugim recima moras imati tampon zonu od dva reda ako zelis da si siguran da nisi oprskao ono sto beres upravo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa dobro, to kad imas sve sorte u jednoj parceli, moras tako... Moja ideja je da posadim jednu sortu kao blok u celoj njivi, i onda stavim oprasivace, nakalemim ih na visnju recimo da budu male i rezem posle cvetanja, i zasadim izmedju stabala osnovne sorte (u svakom redu izmedju svakog 7-8 stabla recimo, za Reginu mora i svako 5to)... To planiram za Reginu recimo... Kordiu i Ferroviu sadim naizmenicno redove, posto stizu u isto vreme, a i oprasuju se medjusobno... Black Star i Grace star su samooplodne, ne trebaju im oprasivaci... Giorgia i Carmen treba da zre u isto vreme, i treba da mogu da se oprasuju medjusobno, pa i one idu naizmenicno redovi...Burlat sam jedino sadio 2 reda, pa red Giorgia za oprasivanje, pa opet 2 reda Burlata u nadi da ce Giorgia da ga oprasuje, a opet tu su u blizini i Grace star do njih... Ako bude problem, posadicu po neku sortu za oprasivanje burlata izmedju sadnica, kalemljenu na visnji (Van recimo ili nesto drugo sto je adekvatno), ali imam osecaj da ce taj Burlat da se prekalemi :)
 
burlat je delimicnosamoplodan sta god pisali nije istina da burlatu treba oprasivac, bio sam u dva vocnjska samo burlat i rodi normalno, bez obliznjih tresnjara.

ja koju sam uzeo pod karmen malo je prsnula ove god, sad je zrela, kao kod oktopoda al procenat pucanja 50%, opet se ogradjujem ako je karmen, bas me razocarala
 
Nazad
Vrh