Traktorske prikolice za prevoz bala u vecem broju!!

Evo jedne samoutovarne koju sam pre neki dan slikao kod jedne musterije.

33ldpo0.jpg
34gvzgj.jpg
 
A zato ti ne pises po forumu. Mi se pitamo, gde je Dragan?
A ti setas po Svici i kupujes masine...
 
Pada li tamo cena tim prikolicama? Pretpostavljam da tamo sve manje rade sa malim kockastim balama...
 
Ovakve prikolice nema puno. A presama rastu cene. Bas zato sto ih vise nema a svi oce da ih kupe.
 
Meni bi trebala jedna,ali da je bar ona 104. Takvu "Omas 104" covek kupio za 1500 evra,potpuno ispravna.Dovezena iz Italije,pa ti ljudi koji su je uvezli za sebe,predomisle se i prodaju je...
 
Ja nemogu da verujem kako su skupe kod nas te samoutovarne prikolice za kocak bale.
Imam volje da kupim jednu takvu prikolicu, sviđaju mi se one Fella ili Kemper, to bez problema tera mali ferac 539 i to je milina za raditi tokom leta, pogotovo jer sve više sejemo lucerku i sušimo je pa se nabere bala, a svaki mesec se kosi.

Ali brate mili, traže i preko 3000-4000€ za takve prikolice.

Ovakve mi se najviše sviđaju, ali vidi ti tu cenu, puno previše.

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/kemper-125-prikolica-bale-oglas-17374174
 
kad vidim cijenu, oma su mi kratke vile draze. jednu po jednu i bacaj. :osmeh:
 
Te masine su jeftine, kada cuvaju ledja i kada u sezoni ne mozes naci nikakvog a ne dobrog radnika za utovar bala. Oni koji hoce raditi za novac (a takvih je malo) imaju posla i prevese, tako da se moras javiti pre nego sto pokosis. Naravno da ovakve prikolice nisu isplative ko radi do 1000 bala godisnje ali ko radi 5-6000 i vise bala imaju i te kako racuna je kupiti. Druga stvar je ako se ne planira prelazak na rolo bale onda se ona kupuje jednom i miran si ko zna koliko vremena, jer se tu nema sta pokvariti, niti ima sta savremenije da se izmisli za male bale. Imaju one sa hidraulikom koje same stovaraju bale praveci kamaru ali to je nesto drugo. Sa ovom prikolicom dva ceveka zavrsavaju ceo posao. A platiti 2 radnika na dan je 40-50e, pa izracunajte koliko vam je potrebno dana unajmljivati radnike za utovar 10000 bala godisnje. Radim nekih 8-10000 bala sebi i debelo sam razmisljao o kupovini ove prikolice ali nisam ih uspeo pronaci kod nas jer uvoznicim je problem nabavka a i transport jer zauzimaju previse prostora na prikolici. Sada sve sto ne stignem platim rolo baliranje +pakovanje i miran sam. Ovako nemam nikakvu obavezu na njivi, bale zauzmu manje mesta, mogu i kisnuti a da im ne smeta. Novac koji dam za za rolo baliranje, uzmem radeci usluge sa svojom balirkom bez fizickog rada i mucenja.
 
Ja mislim da bi mogo ovu da uvezem za 3000e. Problem je sto zauzima puno prostora u kamionu a u nju i pod nju tesko da se moze nesto ubaciti.
 
Mislim da nadgradnja moze da se skine , a i mora da se skine jer je previsoka . Ali prikolica sa sve rudu dugacka je 7.5m. A sleperska prikolica 13.6m. , tako zauzima vise od pola slepera prostora. A siroka je 2.5m sto takodje prelazi gabarite dozvoljene sirine ako bi se stavila u kamionu.
 
A siroka je 2.5m sto takodje prelazi gabarite dozvoljene sirine ako bi se stavila u kamionu.

Kemper baleautomat je siroka malo manje od 2,5m i ulazi u ciradu 100% bez ikakvog skidanja delova a dugacka je 9 metara.Moja je stigla u sleperskoj prikolici sa ceradom i nije nista skidano sa nje,na knap je stala............

- - - - - - - - - -

Kremator netreba da se skida a i ako skines opet ti ostaju tockovi jer su iste sirine kao taj deo..........
 
Nazad
Vrh