Traktorske prikolice za prevoz bala u vecem broju!!

bojankosovo

Član
Učlanjen(a)
8 Maj 2011
Poruka
71
Tema za sve kolege kako doraditi traktorsku prikolicu za prevoz bala ali da to bude u sto vecem broju bala, pri tom da se mogu svezati sigurno sa uzetom da ne dodje do ispadanja bala.Ako imate slika vasih prikolica stavite ih u ovoj temi bice od koristi za sve.Pozdrav.:cool:

cukaneca

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.090
Samoutovarna prikolica sa koje sam odstranio vecinu delova, produzio i prosirio. Posto je i pod skoro pa na osovini onda pretpostavljate i visinu.

mbranko

Zaslužan član
Učlanjen(a)
11 Apr 2011
Poruka
1.571
mi koristimo ovu ide oko 350 do 400 malih bala, 18 do 20 okruglih (suho) ili 10 sjenaze

Poslednja izmena:

mbranko

Zaslužan član
Učlanjen(a)
11 Apr 2011
Poruka
1.571
ovo je sad gore bilo 380 sa uvucenim sedmim redom samo na slici jos nije do kraja popunjen. a tel. kabel su bratu digli visoko jer ga je par puta zakacio s prednjim utovarivacem ( i skoro odnio susjedi kroviste :osmeh: )

S

Sumadinac-Gruzanin

Guest
Cini mi se da sam vec kucao .moj stric je napravio od svog Tamica prikolicu za seno dugu 5 a siroku 2 metra a patosirao je sa mrezom osmicom ( rostilj za ploce) i na nju stavi po 320 bala. jedina joj mana sto kad se zakaci za kuku morada se stovara od zadnjeg kraja da ne pretegne zadnji kraj .

Stralle

Član
Učlanjen(a)
2 Jul 2011
Poruka
99
Sta mislite da napravim prikolicu za seno od kolica za heder od 142? Malo sam razmisljao da bude tri metra sirine ali stranice da se preklapaju tako da mogu i da je koristim za nesto drugo a ne samo za seno. Tockove bi stavio od zmajevke...

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.760
Jao kakvu sam danas prikolicu vidio na stočnoj pijaci u Bijeljini, išao da vidim cijenu kukuruza pa malo obišao. Prikolicu vozi ogromni Ursus C-385 sa prednjom vučom, a dugačka je po mojoj procjeni 2.5 puta kao traktor. Ima velike gume (20") i osovinu od Deutza, al nije dao čiča da slikam, šteta stvarno, ja veću pravljenu prikolicu nisam vidio.

Kosjerac

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
3.899
Sad 3-ćeg u Rumi su bila kolica od kombajna i razmišljao sam o toj soluciji za prikolicu za bale ali je dugačka pa bi prevoz bio skuplji nego kolica, ali su kolica bila malo izbušena od gelera dali od nato-a ili su doterana iz Hr, jbg nepitah za cenu, ali mislim da nisu prodata.
Koliko li može bala da stane u ovu prikolicu iz prethodnog posta, nemogu ovako da ocenim preko slike.

Kremator

Član
Učlanjen(a)
28 Nov 2010
Poruka
2.699
Jao kakvu sam danas prikolicu vidio na stočnoj pijaci u Bijeljini, išao da vidim cijenu kukuruza pa malo obišao. Prikolicu vozi ogromni Ursus C-385 sa prednjom vučom, a dugačka je po mojoj procjeni 2.5 puta kao traktor. Ima velike gume (20") i osovinu od Deutza, al nije dao čiča da slikam, šteta stvarno, ja veću pravljenu prikolicu nisam vidio.
Ih bre zombie, trebao si malo paparaco da budes :osmeh:.

@Kosjerac preko 200 sigurno.

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.336
Treba uzeti slep prikolicu od kamiona msl da su one 13m i ondanapraviti 5 tocak da se moze zakaciti za traktor i gas :D tamo bi se moglo anslagati dosta bala :)
samo je problem milicija...

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.760
Treba uzeti slep prikolicu od kamiona msl da su one 13m i ondanapraviti 5 tocak da se moze zakaciti za traktor i gas :D tamo bi se moglo anslagati dosta bala :)
samo je problem milicija...
U USA to ne bi bio problem, tamo je gotovo sve van upobičajenih standarda. Zgodno je kada je skladište negdje u okviru njive, pa se mogu koristiti kojekakve inače nedozvoljene mašine i priključci. U Njemačkoj dosta farmi je tako organizovano, kuća, štale i sjenici su u okviru polja pa se ne izlazi na javne puteve. Ogromna većina traktora i prikolica u Njemačkoj nije registrovana, tek kad hoće da prodaju onda srede papire. Ima po oglasima takvih prikolica od 7-8m dužine pravljenih od kojekakvih kamiona i autobusa, posebno na istoku Njemačke gdje su bili Rusi pa je i narod prihvatio njihove običaje da se improvizuje koješta, dok je na zapadu nešto drugačija situacija.

Vrh