Traktorske kose

Ona dolazi sa već usutim uljem tako da nema potrebe bilo šta dosipati.
Ma ja dodao za svaki slucaj ,sumnjao sam da je mali nivo da nema dobro podmazivanje zupcanika jer prošle godine u košenju mi je kao gubila na brzini i u vecoj travi cak i u detelini otkinula šrav na kardanu kardan je cerjak sa srafom umesto lamele .
 
U principu ne smeta joj to dodavanje mada u kućište i ne ide velika količina ulja.Ako je gubila na brzini onda su još falili obrtaji.
 
@Matic možda sam trebao da idem 3 sporom ja sam išao 1 brzom tad gas skoro do kraja samo ferđa klipove da izbaci napolje kroz auspuh ,rekli mi 1 i gas i ima da kosi nisam pre imao iskustvo sa rotacionom kosom pa sam pitao one koji je imaju e sad dali su mi pravo rekli ili ne neznam ide 1 nekako mi 3 sporohodna spora za košenje .Mada u mom kraju retko ko hoce da nekom kaže kako treba da radi sa nekom mašinom jer ukrašceš mu znanje i mastoriju .
 
Nikako trećom sporom.Ja kosim sa Univerzalom 445 a on ima spori kardan i sporiji je uopšte od Ferdže.Samo kada je detelina baš dosta popadala idem prvom brzom dok u ostalim slučajevima drugom bez problema.Kada se započne parcela nema smanjivanja gasa niti dizanja kosačice dok se ista ne pokosi samo redukovati brzine iz veće u manju ako za time ima potrebe i to je to.
 
neznam kakav ti je teren al ja kosim sa poljakinjom 1 i 2 brzom traktor 558,sve zavisi od mase!
Ravan mi je teren gde treba da kosim ponekad ima dosta mase livada je u pitanju ima dosta divlje deteline i ima dosta mase kad se skida prva trava .mala je 135 meni da je zakacim iza 558 za njega treba veca kosa
@Matic za zapocivanje parcele sam ukapirao da nema podizanja i smanjivanje gasa . problem je startovanje kose jedostepeno kvacilo na 533 stariji tip
 
Ako je 135-ca onda je problem sa zastajanjem izražen zbog velike zelene mase.Jednom sam zagušio 185-cu tako da je ugasila 577 e to su bile muke Indijanske da je odgušim.
 
Ako je 135-ca onda je problem sa zastajanjem izražen zbog velike zelene mase.Jednom sam zagušio 185-cu tako da je ugasila 577 e to su bile muke Indijanske da je odgušim.
Da 135 je u pitanju prvi otkos nikako ne mogu da prepolovim kao sledeci da ne hvatam pun otkos srecom kardan popusti prvi ima sraf kao sigurost od prepterecivanja
 
Onda mora sporija vožnja sa dobrim obrtajima da kosačica može da postigne rezanje i pakovanje mase na otkos a da se pri tome ne preoptereti i zaguši.
 
Poštovane kolege, potrebna mi je pomoć : kupio sam polovnu dubravinu bočnu kosačicu, pokušavam da je namontiram ali mi nije jasno gde se postavlja ovaj deo koji se valjda kači na poluge, pomoću kojeg se podiže i spušta kosa ?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Kosa je bila na fergusonu , tj prepravljena je pošto je namenjena za ursus. Moguće je i da fali neki deo.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ako je 135-ca onda je problem sa zastajanjem izražen zbog velike zelene mase.Jednom sam zagušio 185-cu tako da je ugasila 577 e to su bile muke Indijanske da je odgušim.

Meni se isto deslio kada sam kosio jednu livadu. Tada sam još imao Hurlimana a pošto je to vrlo težak teren kosio sam sa njim sa uključenom prednjom vučom jer je bilo jako mokro, prvi otkos i mnogo kiše. Naletio sam na žbun grahorice i jednostavno nije mogla da ga proguta. Trebalo je nekih pola sata da se sa oštrim nožem ukloni klupko upetljane trave.
 
Ima li neko snimak ovog dodatka u radu, sad sam gledao na YT ali ne mogu ništa da nadjem? Jako mi se ovo svidja, planiram da pravim na mojoj kosi jer ove godine imam više lucerke.
 
zombie_666 Nemam snimak.

- - - - - - - - - -

Kako funkcionise ? Koliko su vrhovi tih prstiju odvojeni od tla ?

Na poljakinji pogonska i gonjena remenica imaju cetiri kaisa, verovatno je jedan skinut da bi se dobio pogon za ovaj rastresac iza. A igle stelujes na licu mesta u toku izrade.

E sada ne znam koliko je ovo funkcionalno u praksi, ali svaka cast za ideju.
 
zombie_666 Nemam snimak.

- - - - - - - - - -



Na poljakinji pogonska i gonjena remenica imaju cetiri kaisa, verovatno je jedan skinut da bi se dobio pogon za ovaj rastresac iza. A igle stelujes na licu mesta u toku izrade.

E sada ne znam koliko je ovo funkcionalno u praksi, ali svaka cast za ideju.

Pretpostavljam na koji princip funkcionise, posto imam poljakinju, vec me zanima kako se pokazalo u praksi.
 
Nazad
Vrh