Traktorske kose

Pošto se u mehanizaciju ništa ne razumem, molim Vas za pomoć. Ćale hoće da uzme neku kosačicu BCS 450. Traktor koji ima ima 58KS. Da li sa tim traktorom može da radi sa ovom kosačicom? Takođe, ako neko ima iskustva sa ovom kosom, molim ga da nas informiše (cena održavanja itd) Hvala i oprostite ako je već negde pominjana ova kosačica.
Ja imam kosacicu BCS 450. Ona ima 5 diskova sa po dva noza i ima gnjecilicu. Dosta je teska, vucem je sa imt-om 558. Cim sam je kupio morao sam da zamenim jedan lezaj na poslednjem disku od traktora. E to je vec malo veci posao... Treba odviti oko milion srafova. Ima hidraulicno podizanje i moze da radi i u uspravnom stanju (za kresanje vrzina dusu dalo :))) ) , ali se ne preporucuje duzi rad tako jer gornji lezajevi ostaju suvi.
Zahvat joj je oko 2.05m sto je odlicno po ravnim terenima ali gde ima neravnina, razora, brda i sl ona prenosi pa ostane i po 10cm trave. U svakum slucaju ja sam za sada zadovoljan, imam je oko 5 - 6 god...
 
imas po oglasima i nove i polovne,ima kod mene KROKUS GOLOBOK!

Upravo sam danas video kod prodavca nove mehanizacije da "poljakinje" nabavlja od Krokusa.. Ovde su "poljakinje" Z042= 1.010e, Z001= 1.030e..
Imao je samo jednu IMT sa 4 diska i to sa domaćim IMT reznim sistemom, cena 1.850e.. Kaže da može da naruči sa kuhnovim reznim sistemom i da bi me koštala nešto više od 2.800e. Tragam i dalje..
Koliko % je prošle godine bio povraćaj za mehanizaciju i jel neko dobio povraćaj? Valjda će biti i ove godine, razmišljam da sačekam kraj aprila i donošenje pravilnika, da vidim hoće li biti povraćaja, pa da onda kupim kosu da se ne zeznem da dam skoro 3.000 za kosu a ne bude povraćaja..:sta:
 
Drugari koju strizajucu kosu mi preporucujete dubrava ili olt ?? Bocna ili zadnje kacenje s tim sto bi mi vise odgovaralo da mogu da kacim na dva traktora zadnje kacenje ???

Zelje su mi bile da se kupi nova poljakinja ali nevredi moram da uzmem alternativu nema se tih prokletih novaca . A za nase potrebe posluzice i ova dok se ne zaradi nova :osmeh:

- - - - - - - - - -

Za imt sam se vec nasluso ihahaj hehe a ima i neke zmajeve sto prvi put viidim po oglasima cc/
 
Dubravina skroz izremontovana svaka sitnica u delic promenjena znam u Rumi posto je bila ,e sad ti znas najbolje :osmeh:
 
Upravo sam danas video kod prodavca nove mehanizacije da "poljakinje" nabavlja od Krokusa.. Ovde su "poljakinje" Z042= 1.010e, Z001= 1.030e..
Imao je samo jednu IMT sa 4 diska i to sa domaćim IMT reznim sistemom, cena 1.850e.. Kaže da može da naruči sa kuhnovim reznim sistemom i da bi me koštala nešto više od 2.800e. Tragam i dalje..
Koliko % je prošle godine bio povraćaj za mehanizaciju i jel neko dobio povraćaj? Valjda će biti i ove godine, razmišljam da sačekam kraj aprila i donošenje pravilnika, da vidim hoće li biti povraćaja, pa da onda kupim kosu da se ne zeznem da dam skoro 3.000 za kosu a ne bude povraćaja..:sta:

Sa IMT-ovim aparatom , moja je preporuka što dalje od njih . Problem sa kućištem , pa onda i sa šestougaonom "osovinom" . Moja je preporuka je KUHN GMD . Imam GMD 55 , i za sada sam prezadovoljan sa njom . Noževi se mogu kupiti u IMT Boljevac (dosta skupi ali extra kvalitet - francuski) koji je inače i proizvođač kosačica tj. kosioni aparat stiže iz Francuske ostalo je naše .
 
Sa IMT-ovim aparatom , moja je preporuka što dalje od njih . Problem sa kućištem , pa onda i sa šestougaonom "osovinom" . Moja je preporuka je KUHN GMD . Imam GMD 55 , i za sada sam prezadovoljan sa njom . Noževi se mogu kupiti u IMT Boljevac (dosta skupi ali extra kvalitet - francuski) koji je inače i proizvođač kosačica tj. kosioni aparat stiže iz Francuske ostalo je naše .

I jesam sada najviše zagrejan za Kuhn GMD44 polovnu, kada sam pitao prodavca nove poljomehanizacije u Loznici za te licencirane, gledao me sa čuđenjem, kaže da ih niko godinama nije tražio zbog cene, a čovek koji je pre par godina kupio novu sa IMT aparatom i dobio povraćaj, ubedio me da uzmem polovnu Kuhn..
 
Drugari koju strizajucu kosu mi preporucujete dubrava ili olt ?? Bocna ili zadnje kacenje s tim sto bi mi vise odgovaralo da mogu da kacim na dva traktora zadnje kacenje ???

Zelje su mi bile da se kupi nova poljakinja ali nevredi moram da uzmem alternativu nema se tih prokletih novaca . A za nase potrebe posluzice i ova dok se ne zaradi nova :osmeh:



- - - - - - - - - -

Za imt sam se vec nasluso ihahaj hehe a ima i neke zmajeve sto prvi put viidim po oglasima cc/


Vladimirac i Olt zadnje kacenje je kombinacija koja je kod mene radila godinama. Sa povecanjem povrsine za kosenje je dosla rotaciona kosa.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
To ce najverovatnije i biti ,ali sada sam naleteo na neku rotacionu u oglasima za 450 neznam koliko bi tu kostao remont verovatno podosta nemam toliko za trosak ali nebi razmisljo polog ,krticnjak itd , neznam razmisljam jos sta da radim polako nezurim .
 
PKB Odabir kose zavisi od novca koji planiras da das za kupovinu i povrsine koje kosis. Od kada sam kupio rotacionu kosu odmorio sam se kosenja. Olt je dobra kosa ali nije imuna na mravinjake, krticnjake i slicno, kao i svaka druga tog sistema.
 
Pa ako treba da dam 300 za ovu strizajucu a ovu mogu za 450 da uzmem pre bih uzeo ovu mada da li bi mogla jednu sezonu da mi odradi bez nekog velikog remonta to je da je nekupim da mi stoji ako je nesto preskupo nebudem imo para da odremontujem jbg to mi je jedina bojazan sad cu staviti link da bacite pogled .

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4493324/roto_kosa/

Verovatno cete reci koliko sta kosta i koje su mane !!


- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4358982/imt_rotaciona_kosacica/

Sa ovakvom sam ranije na poslu radio kvar do kvara ,i vi ste pisali da su problematicne ja se u kosacice bas ni malo nerazumem slabo sam sa ovim malim radio .

Strizajuca ima svoje prednosti i mane ,kao prvo jeftino odrzavanje neostecuje mlade lucerke ali zato gde ima vecih korova pravi problem gde ima krticnjaka i neravnog terena to znam iz price ljudi i kad su meni kosili i kolege sto su imali iskustva ali opet kad gledas to sa strane drugacije je dok neiskusis na svojoj kozi .
Pa imala bi posla oko 3 jutra lucerke i to na tri mesta ne u komadu najveci komad 2 jutra i livadsko poprilicno po nasipu mi sto zovemo dolma e tu se samo plasim da nece moci strizajuca da mi odradi poso ,sto se tice lucerke i njive neplasim se toliko .
 
Pokusao sam da ti odgovorim na PP, ali ti je sanduce puno.

Firma MISI. Simovic Dragislav Smederevska Palanka 026/370-117, 064/20-80-116. Nisam saradjivao sa njima, a nasao sam ih na vaseru u Smederevskoj Palanci.. Mislim da su imali tanjire za Deutz 185 i 205 kose a ja sam trazio za PZ.
 
Pokusao sam da ti odgovorim na PP, ali ti je sanduce puno.

Firma MISI. Simovic Dragislav Smederevska Palanka 026/370-117, 064/20-80-116. Nisam saradjivao sa njima, a nasao sam ih na vaseru u Smederevskoj Palanci.. Mislim da su imali tanjire za Deutz 185 i 205 kose a ja sam trazio za PZ.

Hvala ti, meni bas to treba za Deutz 185cm
 
Pokusao sam da ti odgovorim na PP, ali ti je sanduce puno.

Firma MISI. Simovic Dragislav Smederevska Palanka 026/370-117, 064/20-80-116. Nisam saradjivao sa njima, a nasao sam ih na vaseru u Smederevskoj Palanci.. Mislim da su imali tanjire za Deutz 185 i 205 kose a ja sam trazio za PZ.
Meni su prošle godine poslali brzom poštom disk za DF 165, 4800 din. Solidan kvalitet.
 
Nazad
Vrh