Traktorske kose

to ti je kod mene,imaju poljske delove da znas,imas direktnog uvoznika krokus golobok kod njih je jeftinije sigurno! imas ih na internetu
 
Ja mislim da SIP je licenca PZ a i termometal Ada radi po licenci sipa kosacice pa mozes kod njih da trazis...samo mislim da su malo skuplje od fara...

Tanjiri su mi dobri jos uvek, samo sam se raspitivao za cenu. Inace uvoznici poljo mehanizacije su mi trazili 150 eura za novi tanjir.
 
jel neko ima pojma nešto više o bcs 450 pošto imam povoljno za nekih 500e da je kupim sa jednim gumenim jednim metalnim valjkom malo radila
 
Danas promenjena vertikalna osovina valjkasti lezaj, kosuljica, i zegeri... na DF-ovoj kosacici...
sy8ggk.jpg
 
Pozdrav ljudi,da li neko ima mozda rotacionu kosacicu SIP roto 170D i kakva su Vasa iskustva.Imam jednu da kupim za 2500km 2011 godiste.Sta vi mislite,jel kvalitet dobar u poredjenju sa IMT,KUHN-om,BCS-om.Hvala Vam unapred na odgovoru
 
Potrebna mi je mala pomoc.Kupio sam ovu kosacicu ali mi "nesto fali" mislim na cigancicu ili kako ko vec zove.Neznam ni kako izgleda to sto fali pa me interesuje imal neko ovakvu?. Model je 227.
 
Poslednja izmena:
Ja imam SIP Roto 170D. Kupio sam je novu 2010 i koštala je oko 5500KM s kardanom ali sam uspio izganjati subvenciju pa je izašla oko 3300KM. To ti je kosa skoro identična BCS 404. Kad sam kupovao u prodavnici je nestalo BCS404 pa sam kupio SIP. Trgovac me ubjedio da je to isti kvalitet. Ja sam za sad zadovoljan, mada ja ne radim mnogo pokosim godišnje oko 7-8 ha. Jako je lagana svega 288kg idealna je za IMT 539. Ja je gonim čak s IMT 533 ali mu je puna kapa.
Čitao sam na forumima da u gredi nema ulja u opšte već da radi nasuvo, što mi se nikako nije svidjelo. Nisam još siguran ima li ili nema ulja.
Danas sam baš podmazivao četiri mazalice koje su sakrivene ispod poklopaca diskova i trebaju se podmazati s "2 grama masti" kako kaže uputstvo (možeš zamisliti kmo će izvagati 2 grama masti) na svakih 200 radnih sati. Ja ubrizgao po pet puta iz mazalice, valjda je dovoljno.
Ako kupiš podmaži to jer vjerovatno onaj prije nije mazao, mada je kosa skoro nova. postaviću i slike ako kog zanima.
 
kod mene šure ima tu kosu i radi sa 539,do sad nije imao problema sa propinjanjem.

- - - - - - - - - -

Ja imam SIP Roto 170D. Kupio sam je novu 2010 i koštala je oko 5500KM s kardanom ali sam uspio izganjati subvenciju pa je izašla oko 3300KM. To ti je kosa skoro identična BCS 404. Kad sam kupovao u prodavnici je nestalo BCS404 pa sam kupio SIP. Trgovac me ubjedio da je to isti kvalitet. Ja sam za sad zadovoljan, mada ja ne radim mnogo pokosim godišnje oko 7-8 ha. Jako je lagana svega 288kg idealna je za IMT 539. Ja je gonim čak s IMT 533 ali mu je puna kapa.
Čitao sam na forumima da u gredi nema ulja u opšte već da radi nasuvo, što mi se nikako nije svidjelo. Nisam još siguran ima li ili nema ulja.
Danas sam baš podmazivao četiri mazalice koje su sakrivene ispod poklopaca diskova i trebaju se podmazati s "2 grama masti" kako kaže uputstvo (možeš zamisliti kmo će izvagati 2 grama masti) na svakih 200 radnih sati. Ja ubrizgao po pet puta iz mazalice, valjda je dovoljno.
Ako kupiš podmaži to jer vjerovatno onaj prije nije mazao, mada je kosa skoro nova. postaviću i slike ako kog zanima.
Nije budala rekla 2 grama masti,malo masti ide da se ne razgule semerinzi što si ti vjerovatno uradio.
 
Znaci ne propinje ga u brdu,meni su njive ravne ali dok se dodje do njih ima uzbrdica pa me interesuje da znam da li da kupim 135 ili 165.Hvala
 
Bane ako ima neko u tvojoj blizini tu 165-cu, zakači je i probaj kako će se ponašati u transportu a ovako na neviđeno možemo samo da nagađamo.
 
JA godinama radim sa IMT 539 i Fahr KM24 Zahvata 185cm...hoće da propinje ali radi :). 539 sa 165 može da se igra (u mom kraju) a ako je baš žestoko brdo, onda obavezno idi na kosu zahvata 135cm.
 
Nazad
Vrh