Traktorske kose

ja imam bcs 404, bucna ali dobro radi, samo mi se rasklimao prvi disk, jos je nisam otvorio da vidim, verovatno je neki lezaj, a 539 je nosi gde hocu
 
pozdrav svima
trebao bi kupiti rotacionu kosu a u pitanju je zetor 3320 kosu cu traziti na pik.ba ako neko ima neki predlog ........
 
Koliko je konja taj tvoj zekan,za ovu od 2 metra je po mom misljenju minimum nekih 50 konja porebno da kosis ko covjek,imam ja kuhn gmd 5 tanjira zahvat 2m i kacio sam je na traktor od 50 konja ide lijepo ali kad kosim sa 70 konja to je vec prava stvar
 
zekan je 51 konjska snaga, 38kw novi tip pumpe ide dosta dobro ne osecam neku razliku izmedju njega i 6211 zetora nije mi bio nista sposobniji samo mi je trosio vise goriva , imam na izlazu kardana 42.51 ks 31.7kw a po kuhnovom katalogu 35ks/25kw zahtjeva gtd 500 na kardanu i tezina kazu da je 427 kilograma evo pogledaj http://www.kuhnnorthamerica.com/int...BC9D54737C1257C12005262BE/$File/920018_GB.pdf ,ako si gledao ovu kosu reci kako ti se cini i dali je tvoja bucna za ovu mi covek kaze da nema nikakvi liftova da je sve uredno samo da je bucna dali je to normalno ili je neki lezaj pri kraju
 
To bi onda zekan mogo bez problema da nosi,a ove kose imaju specifican zvuk kad se upali,i ja sam mislio da na mojoj nevaljaju lezajevi jer tako pisiti, svaki tanjir probas rukom polako okretat,pratis luft u pogonu ako je koji lezaj to se odma primjeti
 
Lijepo izgleda ova kuhn sa pik.ba,cak ni boja jos nije oguljena ako je njena,ali sve jedno tanjiri nisu jos vareni nigdje(obicno pucaju gdje se stavlja noz) pa je znak da nije istrosena, ovako sa slike nemam primjedbu a i cijena je vise nego povoljna,ja sam stari model prije 2 god platio 2000 km
 
druze sve je dobro na njoj osim sto sa donje strane kraj jednog sarafa otprilike na sredini kose je pocela da pusta ulje pa je to reseno jel ti se desavalo tako nesto i koliko je to opasno
 
Ako je ulje pocelo da se javlja oko sarafa mozda on nije dotegnut,treba provjeriti da nije mozda tu pocela da puca mada cisto sumnjam,ja sa tim nisam imo problema,ako imas nekog ko se malo razumije pa da pogledate zajedno,vidi sa gazdom da je probas evo nema snijega ima valjda negdje malo njive za probat.
 
nigde nije pocela da puca niti je varena gde kaze da je pocela pustati kad je probavao i da je to resio nije mi jos odgovorio sta je uradio jesili ti menjao sta na svojoj imali djelova i posto su
 
Pazi ako kosa nije lomljena i ako je ispravna nemas neku brigu,jer nema se tu sta bog zna pokvariti,mozes lezajeve promjeniti preventivno ako na neki sumnjas,.sta se moglo nekim slucajem desiti da je ostala bez ulja pa su lezaji zapekli,utom slijedi pregrijavanje osovinica zubcanika pa dolazi do zakivanja utom mozda i loma pokojeg zuba na zubcaniku ovo ti je naj gora moguca varijanta ali cisto sumnjam da je ova u toj situaciji,.
 
nije mi jos odgovorio kako je to rijesio jesil ti uzimo za svoju kosu djelove,imal ih i posto su,nije varena i nije nigdje pocela pucat
 
NIsam uzimo nista od djelova jer nisam imo potrebu tako da ne znam ni posto su,a mislim da ni tebi ni meni nece trebati jer kalitetni su to prikljuci,a u naj gorem slucaju ako ti i zatreba ima kod mog jarana on se bavi mehanikom traktora i ima dosta dijelova za kose jer ih za sezonu uveze i proda i po 20 komada
 
bice nju na kraju otic kupit jer za manje para nemozes nista bolje ni kupit,je moze ona stati u teretnog kombija
 
Odluka je pala na PZ. Danas kupljena.



jf84.jpg
 
Nazad
Vrh