Traktorske kose

Ja bih rado posedovao novu FPM DKF 200/5 ali sa cenom od 6000e se nikako ne uklapam.
2f183e01ac203846e75502725a142fb6.jpg


Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Jedan u susednom selu je kupio kuhn novu ali ne znam koji zahvat, mozda 2,20-2,40.
Rece mi da je cena 8000e.
Znam da je preko povracaja ali koliko ce dobiti nazad novca ne znam, nek mu vrate i pola, po meni je i to preskupo za nase uslove.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znamo mi sta je Kuhn… pa da covek bude miran 10-20 god.

Kolega Aco, za tu povrsinu ja bih uzeo poljakinju, i nakrivio bih kapu (ili mi se cini ili za 20 g., a to je i nama potaman…)
 
Ja malo manju povrsinu kosim sa sip bubnjarom, kupljena polovna pre 10god.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Imao sam imt sa 4 diska. Pre oko 15 godina sam je prodao. Zvao svirce i častio celo selo!
Od tada, neznam zašto ali od kosa sa malim diskovima bežim kao vampir od belog luka.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kad probas diskastu kosu Krone, Kuhn, Vicon. Zvaces opet svirace i castiti cijelo selo…
 
Ne mogu da se setim koja je bila prva 042 ili 069 i bila je znatno bolja od ove 178 sto sad kosim sa njom. Ja sam mislio da je do oznake(proizvodjaca). Samo sto opet za 11500 koliko kosta vicon od 2.8 metara, mogu da kupim dva fergusona i dve nove poljakinje i samo da presedam.... Samo da nadjem nacin da produzim dan posto mi ovakav kratak da sve zavrsim.
 
Ja sam sa mojom kosio i po 50 jutara odjednom. Drugi bubanj(desni) nije skidan nijednom, a na prvom su menjani svi komplet lezajevi. Menjan je nosac donjeg diska, menjani su klizaci(donji diskovi) na oba bubnja i menjao sam lezaje u pogonskom kucistu. Menjani su i nosaci nozeva. Na staroj menjano sve i zavrsila u rashodu. Kosila 10-ak godina.
 
Nazad
Vrh