Traktorske kose

Koji lezajevi idu na SIP 165 bubnjaru na dugacku horizontalnu osovinu sto spaja pogon i vertikale za diskove

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ima neko dupleks kosu? Kakva su vaša iskustva?
Prodao sam moju poljakinju pre 2 godine i sad ponovo dolazi na red kupovina kose, pa sve nešto gledam one dulpex kose. Vidim dosta su skupe, valja li to čemu?
Najviše bih je uzeo zato što ne skuplja otkos u redove kao bubnjara, pa prva detelina ne bude suva odozdo i posle 10 dana od košenja. A opet vidim na snimcima ljudi to teraju kao zlotvori. Nema gušenja, samo gas.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prvi otkos obavezno mora da se rastresa posle bubnjare.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima neko dupleks kosu? Kakva su vaša iskustva?
Prodao sam moju poljakinju pre 2 godine i sad ponovo dolazi na red kupovina kose, pa sve nešto gledam one dulpex kose. Vidim dosta su skupe, valja li to čemu?
Najviše bih je uzeo zato što ne skuplja otkos u redove kao bubnjara, pa prva detelina ne bude suva odozdo i posle 10 dana od košenja. A opet vidim na snimcima ljudi to teraju kao zlotvori. Nema gušenja, samo gas.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ma mani se dupleksa skupa u pm a rastresanje ti sleduje za prvi otkos čime god da kosiš. Samo bubnjara i gasss 💪
 
Imao sam imt sa 4 diska. Pre oko 15 godina sam je prodao. Zvao svirce i častio celo selo!
Od tada, neznam zašto ali od kosa sa malim diskovima bežim kao vampir od belog luka.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa tebi je problem rešen.Bubnjara,zahvata koji ti odgovara.Preporučujem SIP.Ima delova i cene odgovaraju kvalitetu.
 
100 puta pomislim da zamenim svoju bubnjaru poljakinju za diskosnu ali kad pomislim na cenu popravke u slucaju kvara...

Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Ne znam sta moze toliko da se pokvari na kosi sa diskovima pa da puno kosta? Koliko vidim dosta vise kvarova je na bubnjarama

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Skupe su i kad se kupuju.
Drugar kupio pred proslu sezonu Vicon msm da je 2,20 zahvat 2500e.
Ovog proleca je vec otvarao, dva zupcanika i par lezaja...
Treba da je okaci na oglase.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Код нас је стандард,,дуплекс" стим што је половна Супериор боља од нове Гаспардо, ротационе су ретке, ко их је имао купио је дуплекс.
Имамо доста природних ливада и у њима камења, тако да ротационе косачице нису погодне.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Skupe su i kad se kupuju.
Drugar kupio pred proslu sezonu Vicon msm da je 2,20 zahvat 2500e.
Ovog proleca je vec otvarao, dva zupcanika i par lezaja...
Treba da je okaci na oglase.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Imam i ja istog vicoma 6 diskova 220 zahvat. Uzeo sam jenpre 3 godine u kvaru otisao bio lezaj ma zadnjem disku, otvorio je, stavio najskuplji lezaj sto sam mogao naci, kostao oko 20e, spakovao, i evo radi bez greske vec 3 godine. Ako ima ulja u dasci ne verujem da ce ikad da ode zupcanik.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam prosle godine kupio neku deutz fahr i svaki put kad kosim molim se za zdravlje onog koji je konstruisao. :)
Ove sezone sam u danu sa njom pokosio 23 hektara a koliko sam pokosio ukupno sam bog zna...A kolko je tek pokosila pre mene to ne smem ni pomisliti.
10km/h 1600 obrtaja motora i samo teras,ne jebe polog ma nista.U pocetku kad naidje polog sasv se skupim i najezim kad treba da prodje kroz njega pri toj brzini,ma ne jebe sistem.Inace je 6 diskova 2.5m zahvata. Moram samo zimus da joj zamenim ceradu ova se sva raspala.
363884622_331828982528578_1500969599541311216_n.jpg
Citiracu moj post od prosle godine,treba samo ubosti dobru.Pred ovu sezonu joj zamenio ulje i stavio nove nozeve ide kao sumanuta.I tvrdim da su diskosne sa vise diskova najbolja varijanta kosacica,manje vise koja marka.
 
Najbitnije je ono sto je Matic napisao, samo novu. Prva lucerka kosena sa diskastom kosacicom, moze da se balira dan ranije u odnosu na bubnjaru, i vise puta me je to spaslo. Lucerka kosena bubnjarom zadrzava zelenu boju i mnogo lepse izgleda kada se prodaje. Stranu novu kosacicu niko nije kupio da bi kosio 3-4 jutra godisnje, sve su se one lepo naradile. Moja poljakinja je za 5 godina pokosila nesto preko 2000 jutara, kad je covek pogleda spolja izgleda kao nova, a sledece godine ce najverovatnije ici u rashod. U zavisnosti od finansija zamenice je ili nova diskasta od 3 metra ili opet nova poljakinja.
 
Nazad
Vrh