Traktorske kose

Ja sam u julu kupio novu 165 rotacionu...pokosio mozda hektar sa njom...imam dosta nezgodnih puteva a ona dugo stoji iza traktora...mozel se preklopiti kako
 
Nikako....
Rešavao sam ljuljanje kose opterećenjem traktora tegovima, ako ti je to problem, a jeste........
Zategni španere, fiksiraj priključak što bolje, smanji cimanje i brzinu kretanja, i moli se Bogu da stigneš kući u komadu....
 
Bila je vertikalno preklopita? Takve dolaze jer manje zauzimaju prostora u tranasportu s kamionom.
Ručno je preklopiti u taj položaj kad je za traktorom je ne noguće.
Kosilice koje se vertikalno preklapaju imaju hidraulični cilindar za sklapanje.
 
Da rastereti hidraulik prilikom košenja a da deo kose koji uključuje piramidu i prenos preko remenja ne padne nisko. Kuku na kraju lanca zakači za lomljivi klin i tokom košenja skroz spusti hidraulik. Na kosi široku alku lanca zakači za bolcn koji je slobodan i osiguraj štifnom.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Imao sam ovakav cilindar na D.F kosačici.Imao je i slavinu da se lepo zaključa i onda možeš i na Mars da ideš.Koristio sam ga tokom prelaska sa parcele na parcelu da ne čekam dok se kosačica ne zaustavi da bih mogao da je rasklopim u transportni položaj pošto nije imala krckalicu na kardanu.Takođe je korisna stvar kada se nešto popravlja i moraš da skidaš tanjir ili bubanj dole, ne mora da se prevrće na stranu niti skida zaštitni ram.
 
A moze da sisa i obalu

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Čekaj sad da razjasnimo.Ako sam te dobro razumeo-sa lancem spuštaš u radni položaj.Nije to malo teško.
Samo je tako doneta na taj lanac. Teska kao djavo za sklapanje i rasklapanje tako i nikad je vise nismo deda pokojni i ja sklopili,samo tad kad smo je doneli iz goloboka tj iz krokusa je bila sklopljena zbog saobracaja. Lanac skinut taj za transport jer su polugu original maknuli tamo a na prosecenoj letvi za rad tj za plivajuci rezim rada dovario sam plocevinu,razbusio i strugar mi napravio klin,pa je tako samo nosim do njive,malo vagala jer je los put ali radi posao. Taj slavni lanac je uzet za bikove koji lh vise nema,a kosacica ceka mozda neke bolje dane za rad,draga uspomena.
 
Nazad
Vrh