Traktorske kose

Uzeo sam danas kosu sa oglasa


ROTOCIONA KOSILICA BCS 404 (1.900 KM)

Ne izgleda lose, nema luftova, nije lomljena, sad u kakvom su stanju prenosni zupcanici vreme ce pokazati
5a9712a9e02ea8aabab42494a91e615a.jpg


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Imao sam je 4 5 godina. Mada je moja bila u dosta losijem stanju ali je isla lepo. Ja sam na mojoj skinuo bubanj do trave, mada kod mene nije imala ceradu, na toj ga mozda ne bi bilo moguce skinuti zbog rama cerade koji se spusta iza njega. Menjanje lezajeva dosta danguban proces, 1000 sarafa dok se ceo prut rastavi. Menjao sam ih par puta. Uvek prvi ili poslednji disk zbog oprlterecenja na bubnjevima. Doduse kada sam skinuo bubanj na cetvrtom disku, vise nisam imao problema sa njim, posto trpi veliki teret tako.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Stigla mi jedna sip 165 kosacica da je pregledam i vidim da ce biti posla lepog a posto nemam iskustva pa da pitam za pomoc



Prva slika: iza remenice isao semering pa lezaj. Semering bio vise kao ukrasni detalj jer je hvatao kanal za kajlu i tu za njega posla nema jer je izgleda proslom vlasniku pukla osovina na delu gde unutrasnji zupcanik nailazi na nju pa je genijalac samo poravnao i ugurao osovine dublje a samim tim je sve poremetio. Ima li u kvalitetu da ko prodaje zamensku osovinu ili da struzem novu? Kako je zupcanik osiguran, ima li seger ili km matica? Noc je vec pa nisam hteo vise da je kupusam.
Druga slika: Da li nosaci kao sto su na drugoj slici imaju naleganje na kucista metal na metal ili ide neka caura? Zazor je preko 1mm
 
Poslednja izmena:
A kakav je kvalitet delova? Bezvredno mi da uzimam ako nije termicki obradjena. Treba i diskove da skidam da vidim kakvo je stanje unutra pa verujem da ce biti jos kojecega za zamenu
 
Termo metal ima kvalitet.Možeš i da stupiš u kontakt s njima.Oni ti odrade remont i daju garanciju.Više ne idu na vašare.Njihove delove prodaje MGM Plamen iz Bečeja.
 
Jelda? Fino od njih
Nego, cujem da te sip kose generalno imaju boljku pa cesto razlokaju gonjenu remenicu i osovinu na kojoj ne.
Nije ni ova sto je mene dopala ruku. I ova osovina ima lufta toliko da jednom rukom skidam remenicu
 
Jelda? Fino od njih
Nego, cujem da te sip kose generalno imaju boljku pa cesto razlokaju gonjenu remenicu i osovinu na kojoj ne.
Nije ni ova sto je mene dopala ruku. I ova osovina ima lufta toliko da jednom rukom skidam remenicu
Utegni ti sad nju i ne sekiraj se SIP-ove su dobre kosačice.Ja imam 205-icu sa 3 bubnja,mala i prezadovoljan sam.

Ja sam mislio da je 195 u pitanju,tako mi je rekao taj od koga sam kupio ali u pitanju je 205
 
Jel zna neko gde da potrazim ove plasticne biksne za Sip?
9a64486b244f54788859d144d7b65772.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
335fa06dfce81a245724885374699baf.jpg
 
Nema ovdje potrebe za bronzanim piksnama. Ovdje se samo kosilica preklapa iz radnog u tranportni položaj.
Bronza se koristi za veća optetećenja gdje se osovina rotira stalno.
 
Porucio sam iz Ade i namestio.
800din dve, dzabalije ne moze a vidim i kvalitet je takav, jbg nek sluzi koliko sluzi, menjacu opet, mozda sam trebao uzeti dva para, da ima u rezervi.
Zvao Jugometal, kaze do skoro su imali na stanju iz prve ugradnje, bilo na zalihama, sad fabrika ne radi i pitanje da li ce dobijati vise.
Bilo mi je hitno, ima dosta jos da se kosi a kosacicu rasturio, bio drugi problem pa aj dok stoji rasturena da porucim i to..
Razmisljao sam o bronzanim ali ovde ne mozes doci do strugara, svi pretrpani poslom, kad odem pa kad pocne da mi kuka, iskreno vise volim da ne idem pa tacno i dzabe da mi radi.
Sad prvi put menjam, ako ne budu dugo sluzile onda pravim bronzane.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel vredi uzeti Imt rotacionu kosu za jedno 60 lanaca kosenja godisnje? Nasao sam neku nema lufta nigde, dva tanjira losija

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ovde su mnogi imali problema sa njima, mekane su da tako kazem.
I dalje sam za bubnjaru, kvalitet Sip, povoljno, nova Poljska.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh