Traktorske kose

Kod nas najviše ima onih Miotik a vidim da je to isto kao i Z042 i Lisicki.Uzmi sa limenim zaštitnim ramom, kod mene je onaj cirada sistem sa slabim ramom što nije baš srećno rešenje.
 
Olalija ne boj se... Nisam ja taj kalibar ko i ti... 😀
Ja sam tako isto kosio i deci sam preneo.Kad je spustiš,namesti gas i ne diraj ga do kraja-nit sporo,nit jako brzo.Zakosiš u rikverc da možeš da kružiš...Kosačicu podigneš kad završiš i to je to.lepo si to objasnio i brzina ti je odlična :ppozdrav:Samo da dodam-ručni gas obavezno.
 
Pozdrav!Ako moze mala pomoc: Imam bocnu traktorsku kosu duzine 1.66m (27 nozica + klizac) razmak rupa za nitne na nozicu je 4 cm,imal" neko takvu kosu ili nozice ili zna koja kosa koristi takve nozice?
 
Potrebna pomoc,kupio sam polovnu kosacicu pre nekih mesec dana, radila super ali danas kada mi drugar vratio primetim ulje na tanjiru, kaze u radu nije bilo nego se pojavilo kada se vracao kuci.Sta moze biti, jel moguce da je nesto u transportu.? Na slici se vidi ulje.


 
Meni se čini da ti je otišla O ring guma koja se nalazi gore na mestu spajanja kućišta pogona diska i samog kartera.Obična glupost ali za zamenu ni malo prosto jer mora sve komplet dole.To je jedna od čari polovne kosačice, mačka u džaku.
 
Nazad
Vrh