Traktorska sedišta

Danas se vracam sa njive traktorom i samo pocelo sediste da mi sisti (ispusta vazduh) i izduva se skroz. Ja pokusavao da ga naduvam ono duva ali se ne podize. E sada u pitanju je gramer,da li to znaci da je otislo jastuce ili moze biti jos negde kvar? Gde se mogu naci novi delovi za sediste?
 
Proveri prvo da nije neko crevo dole ispod sedalnog dela.Ne mora biti odma jastuk.meni se desilo da je pukao neki T komad.
 
Danas se vracam sa njive traktorom i samo pocelo sediste da mi sisti (ispusta vazduh) i izduva se skroz. Ja pokusavao da ga naduvam ono duva ali se ne podize. E sada u pitanju je gramer,da li to znaci da je otislo jastuce ili moze biti jos negde kvar? Gde se mogu naci novi delovi za sediste?
99 % ti je puklo negde crevo, retko se dešava da pukne jastuk bar na Grammerovim sedištima.
 
Tako mi je nekako i zvucalo...ali ne znam sve komponente pa reko da pitam. Ako je crevo jel mora neko specijalno ili moze da se napravi po uzrku kod ovih lokalnih sto rade creva?
 
Ja sam ugradio dodatni mali električni kompresor za duvanje guma. Sa njim samo naduvam vadušni jastuk, ali sam isključio regulaciju iz sedišta preko ventila koji ispuštaju ili naduvavaju (tj. spajaju na kompresor) vazduh u jastik.
 
Nzm sad sta bi bilo bolje,kupiti kompresor mali ili spojiti sa traktorskom instalacijom ?.Mislim da je potrebno oko 4-5 bara za rad sedista,a na traktoru onaj kijavac ventil radi na 7-8 bara ?,belarus.Sat mi ne radi u kabini.
A opet ako idem sa malim kompresorom,kako odrediti do kojeg pritiska da duva,ili ga sam ugasim nakon sto dovoljno naduva jastuce sedista ?.
Sad gledam na netu onaj presostat kao bi mozda mogao raditi posao ....
 
Poslednja izmena:
Podigne i moj, ali za moju kilažu najviše odgovara 4 bara. :)

Ako traktor ima svoj kompresor koji je stalno uključen (npr. IMT, Rakovica...) ja bih se uvek opredelio za priključenje na traktorski kompresor. Nema veze koliko je bara u boci na traktoru, jer ventili u sedištu puštaju onoliko vazduha u vazdušni jastuk dok se ne postigne određena visina i tad isključuju dotok vazduha.

A što se tiče ovog malog električnog kompresora za duvanje automobilskih guma, ja bih ti preporučio neki izvađen iz boljih automobila (ide kao oprema). Ima ih po oglasima često, budu već u nekoj svojoj kutiji sa manometrom i prekidačem za paljenje/gašenje. Ja sam eksperimentom utvrdio koji je najbolji pritisak, kad duvam vazdušno jastuče naduvam do tog pritiska i tad isključim kompresor na prekidač. I to je ceo posao za sezonu. Nema potrebe često doduvavati ako su svi spojevi creva dobri i nema gbitaka vazduha.
 
Sta preporucujete da stavim u 549? Koje kamionsko bi pasovalo?
Gde u Novom Sadu ili okolini ima otpad sa kamionskim delovima?
 
Da li ce ona turska sto agrotech prodaje biti previsoka? Imam problem sa ledjima a treba sedeti u njega ceo dan kad stigne prolece 🤦‍♂️
 
Nazad
Vrh