Tovni pilići

Ljudi treba mi pomoć, u četvrtak sam prešao na trojku, pre toga su pojeli jedan džak dvojke a pošto je posle nije bilo mešao sam trojku i jedinicu, juče i danas sam našao po jedno pile crknuto i prevrnuto na leđa, moguće da su bili bez vode jutros ali možda nekih dva sata ne više od toga jer sam i obišao oko 23h.
Jedno vreme im je bilo prljavije i kvasnije jer nisam imao piljevine ali sam mislio da to nije strašno, ne znam šta da im radim, danju im gasim sijalice jer ima svetla, mislim da im nije prevruće.
 
Vrucina i velik unos proteinski jace hrane.Jednostavno slog i to oni veci,jesniji ili ti halapljiviji.U vrelim danima treba manje proteinska hrana,ali sa vise energije tj masnoce.Ko kupuje gotove smese,tu ne moze nista.Cista trojka u ishrani i stavi im jabukovo sirce u vodu,da im razredi krv.Pokusaj maksimalno razladiti objekat.
 
Hvala puno, počeo sam da im stavljam.

---------- Poruka napisana 06-05-12 u 14:53 ---------- Prethodna poruka je 05-05-12 at 12:46 ----------

Inače među onim mlađim koji su oko 30-tak dana, počeo je jedan da dobija braon boju, toliko o kvalitetu i rasi pilića.
 
Pozdravljeni,ja sam skoro nova na ovom području i zanima me zbog čega je dobro koristiti jabučno sirće .Pročitala sam da se daje u vodu ,vidim i koliko i da je zbog razređivanja krvi -verovatno da ne bi dolazilo do infarkta -da li ima još razloga?
Sama imam 70 brojlera za domaću upotrebu .Pošto živim u Sloveniji ,ovde imaju 2 vrste koncentrata štarter i finiš.
Štarter dajem prvih 12 dana ,
sledećih 14 samo finiš
a onda počinjem da dodajem žito i dajem 3:1 finiš :žito(šrot ,pšenica i ječam )
pa dalje 14 dana 1:1
i još 1:3
na kraju jim bar 10 dana dajem samo žito .Prošle godine sam imala prosek 3,45kg očiščenih i sređenih.
 
Sad sam merio pilice imaju oko 4kg a 15 maja ce im biti 2 meseca,dali su sobro napredovali do sad?
 
Ma sad 2-3 dana dacu im prekrup i idu pod noz,a planiram da uzmem 500 samo a sredim objekte :DDD,pozdrav druze
 
Jel ta braon boja u vidu tackica,tj pegica ili je ceo u toj boji?Ako je pirgav:osmeh:,takva rasa postoji i dobra je.Ako ima crne fleke,dobro je.E sad ako ide na boju i izgled nosilje,onda ne valja.Moze biti da je neki crveni peto umeso....prste.:haha:
 
Jel ta braon boja u vidu tackica,tj pegica ili je ceo u toj boji?Ako je pirgav:osmeh:,takva rasa postoji i dobra je.Ako ima crne fleke,dobro je.E sad ako ide na boju i izgled nosilje,onda ne valja.Moze biti da je neki crveni peto umeso....prste.:haha:

Hubbard f-15 .... (prva liga)
wi3ocx.jpg
 
Imao sam ja piliće koji su imali po malo crnih tufni, ovo je svetlo crvenkasto slikaću ga samo da mi vrate foto aparat.

---------- Poruka napisana u 13:46 ---------- Prethodna poruka je at 01:36 ----------

Valja li piljevina od jasena i oraha, malo je tvrđe drvo, jer ne mogu da nabavim ništa drugo?
 
Imao sam ja piliće koji su imali po malo crnih tufni, ovo je svetlo crvenkasto slikaću ga samo da mi vrate foto aparat.

---------- Poruka napisana u 13:46 ---------- Prethodna poruka je at 01:36 ----------

Valja li piljevina od jasena i oraha, malo je tvrđe drvo, jer ne mogu da nabavim ništa drugo?

U mom kraju piljevina ili strugotina su proizvodi struganja.Nisu pogodnni za podlogu jer je to sitno i pilići ih uzimaju što nije dobro - stvara im se kiselina u vojci.
Šuška je proizvod obrade drveta - stolara.Rendić i ostalo moderne mašine.Znatno krupnija od piljevina ili ti strugotrine.
 
Ovo je u principu od struganja, nije klasična sitna piljevina nego krupnija, samo je malo tvrđe drvo pa ne znam da li odgovara, mada i nemam mnogo izbora.
 
Slama je dobro pogotovo ako je iseckana, a ako nije seckana onda je ziva muka kasnije cistiti.
 
Nazad
Vrh