Tovni pilići

Slazem se sa prethodnikom i ne znam dali to radis,ali kad se koriste valovi,treba uvek pre sipanja novog koncentrata stresti na jednu stranu,da ne ostaje uvek na dnu.Bez zamerke,nista zlonamerno,mozda to i radis.:ppozdrav:
Slicice su super,samo napred.
Sama:
Postujem tvoje postove.Vidim da si u ovoj oblasti.
Sitnu hranu u hranilici koja se pojavljuje i traje - ja je iz hranilice izrucim na papir i smazu je vrlo brzo.Probaj..........
 
Kod mojih pilica u zivinarniku sa cetiri boksa, danas temp. dogurala do 27 stepeni. Drzao sam vrata otvorene. ali i strepio od macke. Moram pod hitno praviti vrata sa komarnikom.
 
Taman spoljna temperatura.:osmeh: Dobro je kad nije toplije.Kod mene je alarmantno,kad predje 36.Onda je djavo odneo salu.To se uz pomoc ventilatora desava,kad je spoljna temperatura 40.
 
Pa i nema neke dnevne svetlosti,onda cu morati da drzim upaljenu sijalicu,cim sam upalio sijalicu odma su poceli da se krecu a dotle stojali u jedno mesto kao da nemaju noge,nije valjda da ventilator podize temperaturu unutra kad radi?
 
Ta temp. je bila na visini 110 cm od poda. Zivinarnik je po orahom, tako da cekam samo da olista. trebalo bi da bude prijatno unutra iako rade 4 sijalice, po jedna iznad svakog boksa.
 
Pa i nema neke dnevne svetlosti,onda cu morati da drzim upaljenu sijalicu,cim sam upalio sijalicu odma su poceli da se krecu a dotle stojali u jedno mesto kao da nemaju noge,nije valjda da ventilator podize temperaturu unutra kad radi?
Stavi im onda ne vecu od 60W da im mnogo ne greje.Inace ventilator spusta temperaturu.Ja napisa spoljna 40,a unutra 36.:osmeh:
 
Ta moja sijalica ima 100w i ne greje mnogo,kad je upaljeno svetlo vise se krecu tako da ga necu gasiti,pogotovo ne nocu,nego dali mi savetujete da zatvaram prozor nocu ili ne?bojim se da se ne poguse ako zatvorim prozor,pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ja drzim sijalicu od 40w upaljenu i kod mene bila danas vruce ali prozor resava problem. Sto se tice hranilica ovih u obliku koritanca znam za to da se stara hrana gura u jednom kraju to sam ovde procitao :) i od tada primenjujem, sto se tice prelaska na dvojku iskreno od kad mi je prosle godine jedno uginulo sa 20 dana i sa 900g od srcke odlucio sam da probam malo ranije da ubacim dvojku i to razblazenu sa prekrupom i stocnim brasnom posto cuvam za sebe bitniji mi je kvalitet mesa a misljenja sam da iako ih ranije prebacim na dvojku hranim 65 dana a cak i neki dan duze meso ce biti kvalitetnije, da cuvam za prodaju onda bih najverovatnije iso do 21-og dana. Znam jednog coveka koji na jedinici drzi pilice do 40og dana posle toga 15 dana ide dvojka i 15 prekrupa i nije imao uginuca od infarkta.
 
Ja mojima dajem 1 pa 2 pa 3 pa pred kraj tova cist prekrup da se iscistu,dali gasis sijalicu preko dana ili nocu?i dali ti prozor otvoren celu noc?stocno brasno=trice?
 
Ja mojima kad im ne treba grejanje uvrnem štedljivu sijalicu... mnogo manje toplote proizvodi... a i struje manje potroši....
 
A i ne vidu da jedu,bar je kod mene lose prirodno osvetljenje,kad sam ugasio sijalicu kao da sam im noge posekao ne mrdaju se a kad sam upalio odma su raspolozeni :D
 
Gasim samo sat vremena dnevno, drzim je upaljenu preko celod dana, videcu sutra ili pekosutra da im skinem nekoliko pregradnih dasaka da imaju dnevno svetlo, ne mogu jos da im skidam sve daske bice u suvise velikom prostoru, da da stocno brasno = trice, ubacim otprilike oko 25% stocnog i prekrupe i tako smanjujem i rizik od infarkta, sto se tice prozora tek sam juce poceo da ga otvaram a nocas cu ga najverovatnije i ostaviti videcu tamo oko pola 2 ili 2 pre spavanja da vidim kakva je situacija ako se skupe prozor cu da zatvorim posto su kod mene noci dosta vedre i hlade.

P.S. Nego kako vam se ponasaju pilici kada udjete da im stavite novu podlogu slamu/susku? Ovi poblentave koliko god ja polako udjem unesem kofu i pocnem da sejem dovoljno je jedno da se uplasi svi se uplase pa dignu prasinu a ja alergican pa kad krenem da kijam i od toga se plase. Kad im unesem hranu to je druga prica guraju se koje ce pre da udje u kadicu.

P.S.S. nego sta mislite o onoj mojoj plavoj hranilici tj.hranilici od oluka? Nesto sam mozgao pa smo otac i ja napravili da bude pokretna, na krajevima se nalaze 2 letvice sa izbusenim rupicama i drzaci i po potrebi se podize tako da moze da bude i pod kosinom pa da hrana klizi u jednom uglu.
 
Ja kad udjem da stavim slamu ili hranu ovi mrtvi ladni,ne mrdaju,a prozor cu ostaviti otvoren celu noc a vrata sam zatvorio,prozor sam poceo da otvaram od 4 nedelje do tad sam otvarao po minut-dva i zatvaram,prozor mora biti otvoren i da moze amonijak da izlazi
@mityoo-za to kratko vreme su super nabili kilazu,svaka cast,moji imaju oko mesec ipo dana a imaju oko 2kg :( a hranilice uvek pune
 
Nazad
Vrh