Tovni pilići

Ma da,bitno je da nije cista prekrupa.Ne verovatno je koliko mogu oslabiti.
 
Jbg ja nemam sta drugo da im dajem, ne samo ja nego svi u mom kraju ,ovde se samo kukuruz i psenica seju, zato im dajem prekrupu psenice i kukuruza, vise psenice, kuvam psenicu, ubacim trice i dajem koprivu, cak im dajem jednom dnevno kada hranim kokoske izmese trice i suvi hleba sa vodom. Tezine budu do 2,7 prosek ali sa vrlo malo loja.
 
Kažem ti, ja stavim štedljivu sijalicu, ona uopšte ne greje... Ja sam juče klao 10 komada, prosek žive vage 3.6-4.2 kile.... 52 dana života...
 
Danas izmerio 5 komada prosek 650g starost 17 dana, pojeli 40kg jedinice 100% i sad idu na dvojku pomesanu sa prekrupom i stocnim brasnom u odnosu 4:1.
 
I ja sam se bavio merenjem, mali 24 dana oko 1kg jo[ uvek su na jedinici, veliki 38 dana imaju oko 2.3kg još će biti nekih pet dana na dvojci i onda ide trojka. 100% je hrana za piliće, mada mislim da je i kvalitet pilića problematičan pa ću narednu turu promeniti dobavljača.
 
Nemoj kriviti dobavljaca.Frka je bila ne vidjena i oni se muce da nabave,a uvaljuju im svasta.Ja uzimam direktno iz inkubatora,pa kad se trazi pile vise,vidi se razlika.
 
A vise ne kupujem koncentrat!Narucicu komponente i pravim sam hranu,dosta je velika usteda kad se pravi hrana nego kad se kupuje!
 
Upravo sam se vratio od pilica i naso 2 pileta kojima se ne pise bas najbolje, jedno se vec ohladilo i ubrzano dise oci ne moze da otvori a drugo izgleda da je povredilo nogu pa sve na stranu lezi
 
Jer imaju dobru ventilaciju (otvori prozor) i potrudi se da uvek imaju vode,kod mene su sad pilici u najboljem redumza koji dan dobijaju kravatu
 
ma imaju vode, otvorio sam vrata i prozor koji se nalaze na istoj strani znaci nema promaja juce i danas su preko dana na prirodnom svetlu, temperatura na nekih 40cm od prostirke je 24c ali to jedno je kriticno, ohladilo se jutros kada sam ih obilazio a nocas prozor i vrata bili zatvoreni sada sam ga prebacio kod malih pilica kao malo se zgrejalo ali i dalje je onemocalo oci ne moze da otvori i bas ubrzano dise
 
hladno je nocu nisam smeo da ga ostavim otvorenim pored reke sam tako da je dosta svezije, upravo sam isvrsio autopsiju pileta koje je uginulo u predelu grudi bilo je neke tecnosti, sadrzaj zeluca cinio je koncentrat, 2 opiljka piljevine i malo peska
 
Ma ako su veci slobodno otvori prozor,oni sami po sebi stvaraju toplotu tako da nemoj da se plasis zbog toga,samo prvih 3-4 dana dok su mali je kriticno
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pile koje ne moze da hoda, lezi na jednoj strani, jede hranu, pije vodu, odvojio sam ga od ostalih i sada se nalazi sa domacim pilicima, slusao sam kako dise i cuo blago krkljanje najverovatnije se od lezanja stvorila voda u plucima od lekova imam samo zivomicin sa antibiotikom rastvorio sam u 20ml vode zivomicina sa vrha kafene kasicice i tako cu mu davati. Posto je ono bilo sa domacim pilicima u sanduk danas sam prebacio pilice u prostoriji povrsine 2x2 i primetio da noga koju ispruzi kada lezi je hladna. Ne znam dal je pile ugnjaveno, popelo se na hranilicu (drvenu u obliku koritanca ) i prilokom skoka se povredilo samo sam ga naso pre 3 dana kako lezi na bok i ne moze da mrda, tovni sutra pune 21 dan za sada su 3 uginula sto je neslavni rekord ovo mi je 4. tura i obicno ugine po jedno u prvih 24h a ostali mnogo kasnije od infarkta uzeo sam 45 komada.
 
Nazad
Vrh