Tovni pilići

Ma mozes i da nabacas a mozes i da stavis novu prostirku,samo da im nije mokro
 
Meni taj oklop (sesir) otac napravio od lima, treba dobre makaze za secenje lima, rukavice da ne zadju zuljevi i samo polako :)

Da malo obnovimo gradivo prilikom prebacivanja pilica treba prebaciti deo prostirke u novu prostoriju to sam i uradio. U nedoumici sam sta raditi kada nedugo nakon prebacivanja pilica stignu novi jednodnevni da li u mom slucaju sanduk treba cistiti od predhodne prostirke ili je dovoljno staviti novu preko? Danas sam cistio sanduk gde su mi bili pilici i prostirka je po sredini suva a na 10cm od stranica sanduka je mokra, u tom sanduku sledce nedelje stavljam domace pilice za njih pretpostavljam nisam ni morao da cistim dovoljno je bilo da sam samo nabacao preko novi sloj trine ili slame ali sam u nedoumici za tovne.
Milane, ako ubacujes tovne, ja mislim da moras sve lepo da ocistis..ja bi ocistio, a sto se domacih tice , nije problem!!! :ppozdrav:
 
Pa bolje je da se izbaci ali moze i ovako,ja licno bih izbacio to na djubre i bacao pre oranja,sad sam bio do pilica kad oni dahcu kao ludi i ja otvorim prozor na 5 minuta i vrate se u normalu
 
Moji provalili da je veci prsotor pa se jure i skacu skoro pa podsecaju na domace :).
Ma ocistio sam da mu ne mislim, sutra predjem ceo sanduk sonom kiselinom i zavrsim poso pa ako je kokoska lepo lezala i sve bude uredu eto meni nadams 6,7 domacih :ppozdrav:
 
Ona narandzasta bca moze da se kupi u svakoj prodavnici i dragstoru mislim da pise sona kiselina 16-18% za ciscenje wc-a, sipam na prskalicu od 10l 200-300ml isprskam celu prostotriju zatvorim vrata i tako stoji 24h posle toga ide krecenje. Cini mi se da nisam vidjao masnu sodu po prodavnicama
 
to radim samo nekoliko puta godisnje konkretno 2x , prskalica je od plastike ona zeena vinogradarska

Danas sam uocio jedno pile koje je sitnije od ostali, tesko hoda tj vise se tetura nego sto hoda malo mu zamucen pogled, ocuvao sam za sada 4 ture i u svakoj je bilo jedno takvo samo se ti problemi manifestovali kasnije posle mesec dana. Pitanje je dal se truditi oko takvog pileta da ga odvojim, sto bi znacilo posebna sijalica hranilica i voda ili lepo sacekam ako rpezivi nocas i sutra pa kad mi stignu domaci pilici da ga spojim sa njima pa sta bude
 
Poslednja izmena:
Druze ja sam cuo za da se dezinfekcija vrsi masnom sodom ali ne i sonom kiselinom,moj stric posle sode opere zidove vodom pa tek onda krecenje,pozdrav
 
Zamolio bi Vas za pomoc.Imam pilice 40dana stari.Pre neki dan vidim jedno pile kako jedva hoda sa spustenom glavom,ali se oporavilo.Danas nadjem uginuto jedno pile i primetim da isto jedno pile jedva choda a nemoze dici glavu.Ja mu probam podici glavu,ona padne ko odsecena.O cemu se moze raditi?
 
Meni se slicno desavalo kada im uopste nisam gasio svetlo i tako posle 40ak dana se pokunjili i nekoliko uginulo cim sam ugasio svetlo i nekoliko sati se odmarali odmah zivnuli, probaj tako ako to ne upali mozda su bolesni
 
Uspeo sam da nađem malo piljevine, ali su pilići pomalo prljavi, nadam se da će to sada da se popravi, veći imaju 35 dana i oko 2.2kg ovi manji su 21 dan i oko 0.85 kg, mnogo su bolje napredovali sa Gebijem nego sa 100%, ali ćemo videti kakav ukus imaju.
 
100% je i razlika u ukusu.:osmeh: Zlo su aditivi,a oni nemaju ukus.Probaj ti da ispeces pile iste kilaze sa jednom i drugom hranom,pa videti koliko je koje kaliralo,tj koliko je vode za misice vezalo.:ppozdrav:
 
Ne mogu da objasnim ljudima da u stvari vise gube nego sto dobiju ako hrane sa hranom koja ima supstance koje vezuju vodu za celije. Oni zapeli:"Kako napreduju pa to je neverovatno". Nemoz ih dozvati pameti, a ovamo se bunimo zbog uvodjenja GMO hrane. Ma i **greška cemo dati samo da zaradimo koju crkavicu, nema veze sto se trujemo.
 
Ja sam prosle godine prvu turu hranio gebijem i bio prezadovoljan silom prilika drugu turu posle 10 dana morao da hranim sa 100%.Kvalite mesa nebo i zemlja, Gebi naduo pilice, pilici se skupe u pekacu cistio sam ih 5 dana a trebalo je najmanje 10 ukus mesta nista posebno slicno iskustvo imao je i rodjak, dok sa 100% moja sestra koja nije ljubitelj mesa je odusevljena mesom i uvek trazi jos :)
 
Kako ne bi smeli da reklamiramo,tako ne bi ni da kudimo.Ja sam samo rekao da se proba.:osmeh: Komponente su po meni zakon,znas sta stavljas i molis Boga da nisu uvezli modifikovanu soju.Zalosno,ali nikad nisi 100% siguran,jer zivimo u zemlji Srbiji.
 
ja hranim pilice od proizvodjaca FARM COMMERCE i to granule i dobro se pokazalo.Danas im je tacno 28dan i za sada je od proslog puta sve u redu.Za sada ih je uginulo 4 tako da ih je ostalo 46kom.Nadam se da ce do kraja sve biti u redu.Hvala svima do sada na savetima.Ako nekom treba piljevine znam gde ima u Novom Sadu ali nazalost po ceni od 150din dzak
 
Slazem se sa prethodnikom i ne znam dali to radis,ali kad se koriste valovi,treba uvek pre sipanja novog koncentrata stresti na jednu stranu,da ne ostaje uvek na dnu.Bez zamerke,nista zlonamerno,mozda to i radis.:ppozdrav:
Slicice su super,samo napred.
 
Nazad
Vrh