Tovni pilići

Molim za pomoc sve kolege pilicare,treba mi slame za umreti. Cekao obecano a nista od toga,pilici stizu u cetvrtak! Okolina Indjije,Pazove,Novi Sad!Unapred zahvalan
 
Мала турица - за замрзиваче.
294jqtz.jpg
 
Ja sam definitivno zavrsio sa agromilovim pilicima i konc. Sadasnja tura mi je najjlosija u ovih 5 god kako cuvam tovljenike em slabo napreduju, em slabo jedu, em se predvojili. Od njihovog konc mi uginuli i domaci pilici. Nego jel neko koristi suboticki konc? Po komsiluku su krenuli opet njega da koriste i ne zale se ali komsije uglavnom cuvaju male ture oa mi to i nije neko merilo
 
Dok je "Veterinarski Zavod Subotica" pravio "suboticki koncentrat" to je bila roba, ali je imala i svoju cenu. Ako je privatnik koji je preuzeo proizvodnju od njih zadrzao kvalitet, ne moras Milane da sumnjas onda u tu hranu.
 
Prvi komsija cuvao sa subotickim 20kom ja probao meso (cuvao po mojim savetima zadnjih 20 dana mesao psenicu i konc) i nisam naso nikakve zamerke.
Jos porletos mi se jos jedan poznanik kunuo u suboticki on cuva domace i tovne, pre 2 nedelje sam video pilice sa 16 dana starosti svi podjednaki (uzeti iz Beceja valjda isto ima neke veze sa Vet. zavodom) pilici goli, debele noge od mojih stariji 3 dana, moji tada dosta manji, predvojili se jes da su na merenju sa 28 dana bili oko 1kg ali ima dosta sitnijih, tako da cu sledece godine probati suboticki
 
Nema to veze sa koncentartom.Raslojavanje je zbog kvaliteta samih pilica.Ova godina,a pogotovo jesen je bila problematicna sa jajima i jednodnevnim pilicima,te se to odrazilo na kvalitet istih.Raslojavanje retko ko nije imao.
 
Pozdrav ljudi .
Imam ponudu da radim uzgoj tovnih pilica usluzno za drugo lice pa me interesuje vase misljenje...
Naime, nudi mi deset posto od ubacene kolicine sa tim da on daje jednodnevne pilice , hranu i eventualno lecenje. Moj bi bio prostor, rad , prostirka , eventualno grejanje, pojilice i hranilice. Uginuca mi ne odbija, znaci na 1000 komada mojih je 100 . hrane se 45 dana i moj deo mogu njemu da prodam po 140 din/kg ili mogu da radim sta hocu sa njima ( dalji tov, prodaja, klanje i td.)

Sta vi kao mnogo bolji poznavaoci prilika u zivinarstvu mislite o tome ?

P.S Kapacitet bi mi bio max. 1000 kom
 
Nazad
Vrh