Tovni pilići

Ne verujem da je kod mene los koncentrat, pre ce biti tezina tj. veliki prirast za kratko vreme
 
Pilice hranim do 21 dana sa hranonom MORAVAC,da li bi smeo kad zavrsim sa jedinocom da im dam dvojku od firme "100 posto" ili moram da nastavim i dvojku od firme "MORAVAC"?hvala
 
Zasto se pilicima daje u vodi jabukovo sirce,od kog dana ?Ja ih cistim 7 dana pred klanje ,jarmom kukuruz i zito,da li je to u redu?
OK je to ciscenje,al je to nisko proteinska hrana,pa tih poslednjih dana oslabe.Mozes dodati malo sojine sacme,suncokreta i povecaces % proteina,nece se osecati,a nece ni oslabiti.Sto se tice jabukovog sirceta imas odgovarajucu temu i tamo sve pise,da se ne bi ponavljali po ko zna koji put.:ppozdrav:
 
Meni nocas jos jedno pile otislo, sinoc sam primetio da se nakostresilo izdvojio sam ga, dao mu antibiotik spricem, posle 2h sam ga naso kako stoji imalo je beli proliv, malo je jelo pilo vodu i jutros sam ga naso na ledja. Ovo je vec 3/75, pojeli su oko 180kg I, ostalo je jos 20Kg I da pojedu izmesane sa II pa onda ide cista II.
Nadam se da ce uginuce ostati na ovih 3
 
Za neverne Tome.59-ti dan hranjeni na vec opisan nacin.Bilo je i tezih al ne mogadoh da ih uhvatim:haha::
1zc1ue8.jpg
 
Sutra ih skidam sa dnevnog reda.Ponavljam cerupaljku.Cerupaljka strava.Ako bude radila kao sto izgleda stavicu je u kadar.Do tada isto pile druga varijanta:
2m7c7kw.jpg
 
Al je roba,pravi 5 grama dok se slika,koliko bi napravilo da je jelo :osmeh:

Ja sad imam pilice i imaju oko kilogram.Jeli su jedinicu,da li treba da predjem prvo na dvojku ili moze odmah direktno ona kombinacija super zuti kukuruz 1-1
 
valjevac svaka cast za primerke :osmeh: jel si ih hranio po onom principu sto si napisao skoro, super zuti sa prekrupom u pojedinim razmerama :ppozdrav:
 
Al je roba,pravi 5 grama dok se slika,koliko bi napravilo da je jelo :osmeh:

Ja sad imam pilice i imaju oko kilogram.Jeli su jedinicu,da li treba da predjem prvo na dvojku ili moze odmah direktno ona kombinacija super zuti kukuruz 1-1

Pojasnio je nas drugar valjevac da samo par dana ide 1:1 kao prelaz sa jedinice i onda se prekrupa povecava po recepturi. Moji u ponedeljak 60-i dan se kolju. Nisam merio ali lepo izgledaju, javicu prosek.


1;1 je samo prva dva tri dana zbog sto bezbolnijeg prelaska sa koncetrata na ovu varijantu:ppozdrav:
 
Al je roba,pravi 5 grama dok se slika,koliko bi napravilo da je jelo :osmeh:

Ja sad imam pilice i imaju oko kilogram.Jeli su jedinicu,da li treba da predjem prvo na dvojku ili moze odmah direktno ona kombinacija super zuti kukuruz 1-1

Sale, nemirno pile, vidi gde mu je levi prst od leve noge u drugoj varijatni :haha:.A ti si bas pravi "čivijaš" zakeraš za 5 grama :ppozdrav:.

valjevac svaka cast za primerke :osmeh: jel si ih hranio po onom principu sto si napisao skoro, super zuti sa prekrupom u pojedinim razmerama :ppozdrav:

Sve po toj recepturi a izmedju obroka
krigla.gif
za odgajivaca.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam jedno neobicno pitanje.Ostalo mi je nekih 25 kg pomesane "Jabuke" super i kukuruza od prosle godine,pa me zanima da li to da pomesam sa svezom smesom i dam pilicima koji budu bili pri kraju tova ili da ja to lepo bacim na djubre.
Inace 24.04. uzeo sam 20 tronedeljnih, a 01.05. ubacio jos 50 jednodnevnih,47 din/kom.
 
Imam jedno neobicno pitanje.Ostalo mi je nekih 25 kg pomesane "Jabuke" super i kukuruza od prosle godine,pa me zanima da li to da pomesam sa svezom smesom i dam pilicima koji budu bili pri kraju tova ili da ja to lepo bacim na djubre.
Inace 24.04. uzeo sam 20 tronedeljnih, a 01.05. ubacio jos 50 jednodnevnih,47 din/kom.
Bacaj.Mleveni kukuruz se uzegne,kad duze stoji,a i premiks koji je u koncentaratu ima svoj vek trajanja,koji je davno istekao.Veruj mi da je manja steta da to bacis.
 
jel moguce da pilici sa 31 dan imaju prosek 1,9kg sa gasenjem svetla ili me zeza vaga :). Do sada sam predhodnih godina imao prosek 1,6kg sa 30 dana pa mi je ovo malo cudno, pojeli 200kg I i 40 kg II 73, do pre 10 dana bilo ih je 75
 
Nazad
Vrh