Tovni pilići

To je sad skuplja kirija nego espag.Pilici nisu prodati kao jednodnevni i ko zna u kakvim su uslovima drzani i kako su hranjeni.Otuda i proliv.Moj savet druze ti je da ako nije neka velika kolicina sve batalis i uzmes druge,a cena da ti bude za nauk,za drugi put.Ako je veca kolicina,adekvatna temperatura,enrocin u vodu,koji nije jeftin,al ti opet niko ne moze garantovati izlecenje.Sve zavisi koliko su nazebli.
 
moji nisu Ross, nego hubbard, a prsti su valjda krivi od tezine, inace jeli su kostovt do bre neki dan...pojeli 60kg.keca, 160kg.dvojke, zatim posebno 20kg.dvojke plus 10kg.prekrupe, plus 2kg mekinja, i 5kg psenice, sad im dajem samo cistu psenicu, sa malo prekrupe ukupno 10kg.to imaju jos za 3 dana, i onda ih koljem, verujem da ce nabaciti jos koji gram za ova nekoliko dana, i jedu deteline kolko hoce.......njih je 48, a bilo ih je 50 do 22 dana.... ::namigivanje::

Ova hranidba za 50 pilića mi se sviđa!!
Budem je primjenio
 
To treba proveriti. Ne stavljaju sve mesaone premiks u supere.Ja bi vise voleo super bez premiksa pa bi onda znao koji i koliko stavljam.
Predpostavimo da je super za pilice, otkuda oni u mesaoni znaju koju cu ja smesu praviti za pilice i koliko i shodno tome koliko ce ici premiksa.:sta:

Dule pogledaj molim te ovaj JABUKIN super, pise da je za pilice i dole cak pise i uputstvo kako se mesa sa bungurom za koji uzrast tova i ne pise da treba premix. Jel' bi Ti dodao s' obzirom na sastav ostalog??

http://www.fsh-jabuka.rs/shop/dopun...lica-dzp-40-super-/?groupid=128&productid=813
 
evo i mene postovane kolege,ma,sta da Vam kazem,prihvatam svu krvicu,dugo me nije bilo,jednostavno nije bilo problema plus obaveze pa se i nisam kacio na forum,ali po sistemu nikad nije kasno,javljam da su moje pipike jos do novembra prosle godine uspesno poslate u zamrzivac,njih 29 sa prosekom oko 4 kg,jedno majkalo na oko 2 kg,bez nekog razloga,punim tovom od 60 dana,upotrebljen je jabukim koncentrat,a gotovo 15 dana su ciscene prekrupom uz razne dodatke,sojine pogace,suncokreta,soli...svaki dan dodavana piljevima i slama,temperatura odrzavana kvockom,...koga sta zanima neka pita...ja sam sabirao iskustva svih vas pa vadio najbolje i jos dodavao sa strane...pozdrav svima i hvala !!!!!!
 
Jel zna neko nešto o tovnim pilićima ,,ćurka-pile ,,
Neki paraćinci prodaju piliće koji brzo rastu, i rastu bez problema do većih telesnih masa pa ih tako zovu.
U principu mislim da je poenta da na gazdinstvima za svoje potrebe ljudi tove piliće do 4-5kg pa im onda uvaljuju ovo.
Kažu da su dobri a mene interesuje koji je hibrid u pitanju i otkud taj naziv?
 
O tome sam cuo,ali nisam saznao detalje.Navodno stizu iz Bjeljine ti pilici.Bilo bi dobro da ako neko zna,napise nesto o tome.
 
Pitanje za vas koji se bavite uzgojom pilica , kakvo se osvjetljenje koristi u farmama za tov pilica , odnosno ima li kakvo pravilo za snagu sijalica po kvadratnom metru ili kako vec ide.
Imam razvijenu jednu rasvjetu i vidim da bi se veoma dobro upotrebila za ove namjene pa bi htio da je zavrsim kao finis proizvod za tu namjenu ali mi treba savjet vas ozbiljnih i velikih proizvodjaca u vidu informacija .
Kada budem imao sve potrebne informacije reci cu vam o cemu se radi ali za sada se zahvaljujem na strpljenju , a sve vas koji imate iskustva zamolio bi za pomoc kako bi mogao da zavrsim svoj prototip .
Hvala puno svima na pomoci unapred.
 
5W po metru kvadratnom.Dosta je pisano i o svetlosnom programu,tj trajanju svetla i mraka,pa je pozeljno prelistati temu.
 
pitanje- danas sam uzeo pilice starosti tri nedelje 30kom... imaju oko 700gr... navodno su to neki pilici sto rastu do 8kg? cena je bila 200din po kljunue sad brine me sto kasljucaju... cova ih je razvozio u autu na oko 5stC i vetru koji probija do kosti i dok je stigao do mene vec su 3gajbice bile prazne(razvezene) moji su bili zadnji...to kasljucanje je kao da smrcaju... nekih 15ak kom to ima...imam ad3kapi pa cu im to veceras dati u vodu(i usput proveriti T u objektu)-ne moze da skodi... a ima li neka adekvatna terapija? jel to neka bolest,nazeb...?

- - - - - - - - - -

kad se priblizim sanduku oslusnem i ima jedno koje kao da krklja/rezi dok dise..malo sam im poslusao pluca... kod tog jednog cujem pucketanje kod disanja drugih 5 koji kasljucaju cisto disu...
sutra cu kod Veta pa cu videti sta i kako...
 
To moze biti sasvim bezazleno,do nedaj Boze opasnog.Kao jednodnevni se od toga vakcinisu.Mogu da pocnu da krce i od prevelike kolicine amonijaka u prostoriji,tj prenaseljenosti.U tom slucaju ce prestati sami od sebe.Terapija postoji.Ide tzv Tilogal B,koji se prska po prostoriji,da ga udahnu.Ja ti savetujem,da budes miran i nista ne diras.Najgora varijanta je da su navukli upalu pluca,ako su iz toplog objekta izasli na vetar.Tu onda nema spasa.Nadamo se ipak najboljem i da ce promenom objekta to za par dana prestati samo od sebe.Ti prati aktivnost pilica,dali su veseli i unose hranu,a za estetsko krcanje ne obracaj paznju.Ako kunjaju i imaju proliv,obratiti se veterinaru.
 
SAMA-Nema sanse da je amonijak... danas sam ih uselio... strah me sto su bili sigurno par sati u hladnim kolima i po 2-3min napolju kad ih utovara istovara,prepakuje u raznosenju... sad je kod njih 20 stepeni u najdaljem delu od sijalice-kvocke... malo leskare i jedu,malo jedu,piju vodu... u vodi ima onaj zivamicin(probiotik) i dodao sam ad3kapi.. ne vidim da nesto setaju... i jedan krci dok dise... i 10ak kijucka/smrca...
Sutra cu im doneti malo deblji sloj piljevine(strugotine).. videcu ujutru i sutradan sta i kako...
 
Nisam mislio kod tebe,vec u prethodnom objektu.Zato sam i napisao,da ako je do amonijaka,da ce posle nekoliko dana prestati samo od sebe.
Samo,ako su oni veseli,ne sekiraj se.
 
ovo je po meni vrlo lepo upakovana magla s mašnicu u zavisnosti šta hoćeš to je nastavak one priče o francuskom gološijanu,mada sam i ovu emisiju gladao.imaju problem kako da je poguraju,priču,a svako seosko domaćinstvo ima u suštini ovakvo pile.
 
ovo je po meni vrlo lepo upakovana magla s mašnicu u zavisnosti šta hoćeš to je nastavak one priče o francuskom gološijanu,mada sam i ovu emisiju gladao.imaju problem kako da je poguraju,priču,a svako seosko domaćinstvo ima u suštini ovakvo pile.

Apsolutno bi se slozio.Svaka cast toj emisiji,ali ona je osmisljena da bi donosila pare,a ne pomagala seljacima.Tu su sve prilozi uglavnom placeni.Setimo se propagande i prevare s puzevima.Slicna prica je bila za nojeve.Bio je i prilog o jednoj farmi u mojoj okolini,koja je to radila da bi uzimala hranu na crtu.:osmeh:Boze moj uspesna farma,ko joj nece dati na odlozeno.Tip izvarao vise firmi.Jednostavno placen termin.Zasipani smo sa batatom i aronijom.Svaka cast,ali nisu tu bas takve pare o kakvima oni pricaju.Zato oprezno i promisljeno.

- - - - - - - - - -

Sto se tice kontakta za pilice je najmanji problem.Urednistvo emisije ce uvek dati broj tog farmera.
 
Nazad
Vrh