Tov junadi

Bogami da znas da jeste , kod nas u Macvi je sve modifikovano pa cak i ljudi , izbacen im gen za uracunljivost....
 
Ne svidja mi se kako mi napreduju telici,kalirali su kad sam ih doneo sa pijace i sad nikako da krenu,da se zabice,nekako su mi cupavi,a lepo hranim,pravim dobar koncentrat i dajem seno i detelinu,sad cu preci na samu detelinu.jel ima neka caka da brze krenu?
 
sad su oko 150/160 kg.kupljeni su na pijaci sa oko 100 kg i sad vidim da sam napravio gresku,trebao sam ih napajati zamenom za mleko i kombinovati sa koncentratom,ja sam odmah krenuo sa koncentratom i kalirali su mi.Koji vid vitamina mi je bolji inekciono ili u vodu?
 
Dati od glista levamisol i AD3E vit dati intramusculatorno.A mozes u koncetrovani deo obroka ubaci prefoskal pola supena kas po junetu.
 
U koncentratu ima premix,inbergov,a od glista su cisceni kad sam ih kupio ivermectinom.Umesacu im levamisol u koncentrat,i dacu vitamine inekciono.
 
Ivermektin deluje vise protiv ektoparazita ,samo neke crevne parazite, lek izbora levamisol i dati jer kod njih funkcionise burag per os primenjeni lekovi nemaju efekat ,zato mora injekciono .
 
sad su oko 150/160 kg.kupljeni su na pijaci sa oko 100 kg i sad vidim da sam napravio gresku,trebao sam ih napajati zamenom za mleko i kombinovati sa koncentratom,ja sam odmah krenuo sa koncentratom i kalirali su mi.Koji vid vitamina mi je bolji inekciono ili u vodu?
meni se bila desila situacija da telici uopste nisu nedelju dana hteli ni da piju mleko ni da jedu kocentrat,malo uzmu od sena i to je to,,,isto su bili oko 100kg kad sam ih kupio i to uzeo iz stale od coveka od koga uzimam uglavnom svake godine,,,,kalirali bili dosta,i nista nije pomoglo dok jednog dana nismo otac i ja na silu otvorili usta i sipali kocentrat,uradii tako par puta zaredom i odmah uvece krenuli i da piju mleko i da jedu kocentrat
 
Zato ja uzimam vecu telad, od 150kg pa navise bas iz tog razloga da ih ne bi napajao sa mlekom i slicnim g......
 
Takodje kupujem stariju telad, uglavnom po vasarima. Zato nas ovi iz Draginja i vole posto nas deru cenom.Dali ima neko na forumu da je iz Draginja.
 
Nema,ne treba njima forum:osmeh:,A recite vi meni ljudi da li to tele od 150 kila kalira kad ga svezete za jasle?
meni su ovi od 100 kila kalirali strasno,mozda ne bi tako da ih nisam odmah vezao,nego malo drzao grupno,kazu da tako lakse prebole,sta mislite?

- - - - - - - - - -

Nema,ne treba njima forum:osmeh:,A recite vi meni ljudi da li to tele od 150 kila kalira kad ga svezete za jasle?
meni su ovi od 100 kila kalirali strasno,mozda ne bi tako da ih nisam odmah vezao,nego malo drzao grupno,kazu da tako lakse prebole,sta mislite?
 
Kaliranja uvek ima pa i da ga uzmes od 200kg , faza privikavanja na novu hranu, nov objekat i verovatno drugaciji ritam ishrane uvek postoji.
Sa starijim teladima ta faza je malo kraca i slabije izrazena ,ali su i novci veci za tu telad.
Mada i kod starijih postoje odredjeni rizici pri kupovini prvenstveno od naduna koji se kod teladi tesko zaleci.
 
Nazad
Vrh