Tov junadi

Sad sam prodo jednog bikca..nepunih 13 mjeseci .placen je po 3.8 maraka i dobio sa za njega 2080 maraka.On mi je bio problematican zato sto se bio naucio na miris megija od sana i bilo sta drugo da mu das on nije htio jest
 
Jutros utovario 5 junadi, 3 simentalca i 2 holstajna. Kupac Agropapuk, cena 1,8 eura. Mogla je i bolja, ali mi je bilo da ih se resim u ovoj godini, zbog manjka prostora i hrane. Prosecna kilaza 498 kg, starost od 10-13 meseci. Pare na vagi.
 
Danas primetim da jedan bikcic tu negde oko 400 kg hramlje na zadnju desnu nogu,tesko se dize,slabo jede. Ocigledno da ima jake bolove,sta ciniti?
 
ako moze da se osloni na nju onda ima leka sigurno je neki zglob zeznuo penstrep dexametazon i vitamina od inekcija i ako primetis da je zglob natekao onda jos ga i mazi kamforovom masti. ako ga gaze i skacu na njega obavezno ga izdvoj a ako ga ne diraju nekak ga sa njima jer kad ga izbacis tesko ce ga vratiti posle nazad tek onda polude
 
Ja sam imao letos takav slucaj.nije se video uzrik povrede,ali bik nije mogai na prednju levu nogu.odvijio sam ga do zida i on se postepeni oporavio bez terapije.
 
Komsiji su proletos bikovi satrl jednoga u slobodnom vezu...izvuce on njega napolje i ponada se da ce se oporavt al vraga..moradnu ga zaklat i ukopat a mesari nisu htjeli onakvog kupit.Po meni je vezani sistem daleko bolji samo hoce vise posla...on je na tom biku izgubio citavu zaradu na toj turi
 
Koristimo inberg super Forte Bul 50% prot. u tovu bikova,a Forte Pig 40% u tovu svinja. Prirast svinja je na prošloj turi bio oko 950 grama. Za bikove idemo sa 10% u smeši, a svinje sa 18-20%. I zadovoljni smo. Moram napomenuti i dobre uslove plaćanja od 90 dana. Prošle godine smo koristili za bikove Premix Big Bull premium i odličan je.
9c07c5d834e7e17335133f52aa81aefe.jpg
14760fa9f56b59658110e24757dbe5e3.jpg
c8274fdf0878dd4169c198e80cb4c448.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nema,tu su negde izmedju 350-400. Osim onog prvog do zida on je veci 400+ ali je i stariji,to je bilo tele od moje krave.
 
Nazad
Vrh