Tov junadi

Nije,al je poceo jest sijeno sa mjesec dana uz drugu stoku....koliko bi mu sad trebo davat smjese po obroku.Nisam iskusan poljoprivrednik...moze se rec..pocetnik...
 
Da sad za koji dan cu da ih sortiram... U pravu si sto se tice kilaze tu su negde ... Mozda malo tezi. Dosta su jednaki jer su vec tri puta sortirani po boksovima... Uvek gledam da su podjednaki i boksu pa ih prebacivam .. Tako da uvek imam laksi... srednji... i teski boks

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Srdjane kako uspes da skrdis one koji su vec u boksu sa onim koje naknadno ubacujes iz drugih boksova radi sortiranja, zar se ne tuku? Ja kada sam to radio uvek sam imao problem sa povredama.
 
Ubacis ih nocu... Uzmes crevo.. Nakvasis malo vise stajnjak ugasis svetlo . ujutru budu prljavi ali se ne diraju. Odmah dodas vise slame da se ociste. Oni se po mirisu razlilikuju. Ako bas imas problen sa jednim ili dva komada vezes stranglicama noge kao na slici
36675b0f34976b0324f7ac4f821721df.jpg
79c587df903f327ec51c26b8ccb58182.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u selo dosli nakupci iz federacije i kupili 8 bikova....Naidem ja slucajno,a oni utovaraju jednog a on 780 kila.Pitam gazdu,skolskog druga, posto ga dade a on sve nesto okoli ko da ga sramota rec....Momci su sve pacali po 3.80 pa ko oce...oce
 
Ubacis ih nocu... Uzmes crevo.. Nakvasis malo vise stajnjak ugasis svetlo . ujutru budu prljavi ali se ne diraju. Odmah dodas vise slame da se ociste. Oni se po mirisu razlilikuju. Ako bas imas problen sa jednim ili dva komada vezes stranglicama noge kao na slici
36675b0f34976b0324f7ac4f821721df.jpg
79c587df903f327ec51c26b8ccb58182.jpg


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Kod mene je resetkasti pod i ispod njih je cisto, tako da to sa kvasenjem stajnjaka nije izvodljivo.
 
Imao sam isti slucaj samo je kod mene bila junica....Prodao prije par dana po 2.80 km....dvije godine a imala 290 kila...Nikad nije mogla vise od po kile prekrupe pojest,a popije dnevno sto kila vode
 
zovi veterinara nek mu da vitaminsku injekciju i za parazite,napravi mu smjesu 100kg kukuruza,50 kg ječma i 50 kg mekinja, za 3-4 mjeseca nagurat ce sve sto je do sad uzgubio,imao sam ovakav slucaj,nije mi se islo u stalu zbog bika,pojede kisu boziju a samo mu rogovi i muda rastu,veterinar dosao da osjemeni kravu i primjetio problem,odradio gore navedeno sa 16 mjeseci 400 kg mesa,koljenice ne ulazu u ovu brojku,ako se i one racunaju i prodaju onda preko 400kg mesa je bilo
 
Nazad
Vrh