Totalni herbicidi

Bilo ga masovno u prodaji kod nas posle žetve, dupla konc. a.m. u odnosu na ostale i cena od 960din.
 
Ja sam uzimao onaj Glifosav oko 650 din je litar. Ne znam da li je ovaj sta bolji i efikasniji kako se reklamira.

1725990361998.jpg


Ovde je proletos iseceno sve, deblja stabla, bagrem i tresnja jer su postali preveliki a blizu ulici i kucama, no i komsije su se zalile na lisce i grane koje prelaze u njihovo, naravno izdanci su buknuli kao blesavi..

Sada je sve ocisceno i mirovace jer je stala vegetacija, ali vec u aprilu sledece godine bice isto ako ne i gore.

1725990361989.jpg


A buduci da je obalcina bas jaka ( to slike ne mogu pokazati ), nije bas podesno za secenje vise puta godisnje..
Pa sam planirao da ove velike panjeve ''ustruzem'' motorkom da bih napravio kanale ka korenu i da naspem u te proreze nafte da moze da ide ka korenu, pa onda na sve to da naspem soli... manje ove izdanke da izbusim burgijom i isto da napunim sa naftom i solju.

Predlagali su ovde triklon i garlon za ovo drvenasto, mozda mogu da napravim neku kombinaciju da umesam garlon, glifosav i metmark sve odjednom pa da isprskam, ne znam sta bi bilo najefikasnije da se ovo drzi pod kontrolom posto nije izvodljivo seci cesto i placati kamion da to otera. :cry:
 
Smešom garlona i starog motornog ulja se mažu sveže posečeni panjevi. Potrebno je nekoliko meseci da se korenje osuši i kasnije istruli (ovo sam isprobao i deluje). Za so i naftu ne znam, možda i to ima neki efekat...
 
Uzmes aku-busilicu i burgiju od 8mm, te panjeve zabusis po par mijesta svaki, i naspes spricom cist total. Ukupno ce ti trebati mozda pola litre, i garantovano ce se osusiti.Znaci nista ne mijesas , samo total.
 
Nazad
Vrh