Totalni herbicidi

@Boderlica Kako se zove taj herbicid za drvo ?.Znam da je bilo pisano o tome ali ne mogu naci,ima vrv par godina.
 
Da, znaci ista prica kao i za sve ostalo, probacu bas ovih dana, ubi me ta papratija.
Kakve su opcije za zabusivanje leske i sipanje u rupe ?
Nafta, pregorelo ulje, ima li jos sta ? Imam 2 leske koje su se toliko rasirile da mi treba bager da ih izvadi i posece se i posle par godina opet nikne, pa sam mislio da zabusim svaku i da naspem u rupe nesto da provuce do korena..
 
Ja sam tako muku mucio sa divljim jasenom.sekao sam izdanke svake godine a sad sam proletos istresao 3 dzaka putarske soli na panj i ne vidim da tera nove.
 
Da, znaci ista prica kao i za sve ostalo, probacu bas ovih dana, ubi me ta papratija.
Kakve su opcije za zabusivanje leske i sipanje u rupe ?
Nafta, pregorelo ulje, ima li jos sta ? Imam 2 leske koje su se toliko rasirile da mi treba bager da ih izvadi i posece se i posle par godina opet nikne, pa sam mislio da zabusim svaku i da naspem u rupe nesto da provuce do korena..
Izbušiš što više i što dublje.Naliješ naftom,pa natopiš neku staru krpu naftom i prekriješ.Kad se setiš ponoviš postupak, kad se dobro natopi sam će da istrune, a možeš i da mu pomogneš šibicom, kad je natopljen gori kao blesav.
 
Dade mi gospodja ovo, kaze da je zamena za metmark no isto kaze da je ovo pakovanje doza za hektarsku povrsinu ! Na pakovanju nista ne pise, tako da nemam pojma, ja sam uglavnom sasuo u 16 litara vode sa 250 ml glifola...

Kada prskate jel prskate po ovim zegama ili cekate predvece da spadne temperatura i zadje sunce ?

1718815120658.jpg
 
Nek je žega al za Glifosat je najvažnije da što više kolaju sokovi u tretirano biljci tj da zemljište ima dovoljno vlage.
 
Nazad
Vrh