Totalni herbicidi

Znal neko koje je sredstvo dobro za suzbijanje stavolja u travi,imam jednu njivu 2 jutra pola sve sama lucerka a u drugoj polovini ima dosta stavolja.Cim bi ga bilo najbolje tretirat da se iskoreni?pozz
 
Sad sam jos jednom procitao post clana Bane93 i nisam uopste skontao sta zeli da suzbija u cemu!

plus sto tema nije adekvatna, jer se u ovoj temi prica o Totalnim Herbicidima.
 
Jeste Bane93 malo promasio temu,osim ako ne misli da ide totalom na detelinu.Sala druze.Stavalj je sirokolisni korov i nije stir,zeljasta je biljka Farmer II je lepo pronasao.U principu sredjuje ga herbicid na bazi 2,4 D ali naravno ne u detelini,tu moze pirat,pivot...u samom porastu korova.
 
evo ovo oce da suzbije mada ja nigde nisam cuo da ova biljka moze da pravi probleme, ima je sporadicno po lenijama kod nas , nikad nisam video da se moze rasiriti tako da pravi problem
 

Na ovo sam mislio i izvinjavam se ako sam promasio malo temu.Ova biljka mi se pojavila u detelini i moram naci nacin da je suzbijem.Kad iscveta i pocne da se susi ono seme se rasipa po njivi i sve vise i vise gusi detelinu.Do sad mi je unistilo pola njive,pa sam mislio da tu polovinu unistim sve nekim totalom pa ponovo preorem i posijem novu detelinu,pozdrav i hvala svima
 
Bane,to bih i ja uradio na tvom mestu.Stavalj,mada je pravilnije stavelj,ima dubok,jak rizom,sirokolisni je i zahvata oko sebe dobar prostor,gde gusi gajenu kulturu.Ako je kao sto kazes to zahvatilo pola parcele,sibaj totalom i spremaj za setvu.Vidis,ispasce da si na pravom mestu,total je izgleda i u ovom slucaju najbolje resenje.:ppozdrav:
 
Bane,to bih i ja uradio na tvom mestu.Stavalj,mada je pravilnije stavelj,ima dubok,jak rizom,sirokolisni je i zahvata oko sebe dobar prostor,gde gusi gajenu kulturu.Ako je kao sto kazes to zahvatilo pola parcele,sibaj totalom i spremaj za setvu.Vidis,ispasce da si na pravom mestu,total je izgleda i u ovom slucaju najbolje resenje.:ppozdrav:

Ma to cu i uraditi neverujem i da ga moze neko drugo sredstvo osim totala i unistiti..pozz
 
Mi smo kupovali Blade po 239din/l, kanister od 20l. Bingo je 247din/l, kanister od 10l.
 
Kod nas glifosati u proseku idu od 290 do 320 din.Kanister od 5 litra za 1460 din.Jos jedan dokaz da sto siromasniji region cene u proseku vece.:udri:::jako_besan::
 
Kod nas glifosati u proseku idu od 290 do 320 din.Kanister od 5 litra za 1460 din.Jos jedan dokaz da sto siromasniji region cene u proseku vece.:udri:::jako_besan::
Na zalost istina, i ako se tu nesto pod hitno ne promeni nikako nije dobro. Morate se samo organizovati. Total sam mogao nabaviti i po 220 dinara.
 
Nazad
Vrh