Totalni herbicidi

Sem totala i to u velikoj dozi,nista nece odneti trsku.
6-8l/kj neki ljudi mi kazu,da trsku u zito je najlakse suzbiti kada se poprska totalom jedno nedelju dana pred zetvu.
Nece zitu naskoditi,a trska ce imati veliku lisnu masu,koja ce to prihvatiti.
 
prskali smo glifolom na posejano seme u avgustu 2009,nakon 1/2 sata je pocela da pada kisa i ja sam mislio da smo badava prskali i bacili preparat,ali su svi korovi bili unisteni za par dana......super stvar.....
 
@Goran IHC
Takvim razmisljanjem cemo daleko dogurati. Ne jedes ti (a ko zna, kad kupis u pekari, mozda to i jeste brasno od tvog zita), ali pojede neko... Ne zelim da napisem "jaci" komentar... Suzdrzacu se i ostaviti na vama dvojici da sami procenite da li je to humano.
 
pa nisam imao nameru da to uradim nego sam lose srocio kada sam pisao
hteo sam reci da mi to sve koristimo u ishrani hteli ili ne
inace to je uobicajen postupak u proizvodnji soje ako imas puno korova pa kombajn nemoze da skida
 
Citam ove postove i moram da kazem nesto!!!Nisam za prekomernu upotrebu herbicida,fungicida i ostalih sredstava!kao mali sam kopao kukuruz i osparta se dva puta i to je bilo sve ali od kad je prestalo zemljiste da se ore sve se zakorovilo,da je jeftinija nafta ja bi orao tri puta za kukuruz to se kaze (trojani)ali otom potom.Da se vratim na pocetak dali se neko gospodo bunio kada su p're par godina matijevic i kompanija tajfuna uvezli robne rezerve svinjskog mesa iz Nemacke,oni su to izvezli i svoje rezerve obnovili a kod nas su tad tovljenici bili 50din,Pa za tim uvoz mleka u prahu pa ko to kontrolise pitam ja vas?narod vise ne gleda ko je proizvodjac i dali je istekao rok on samo gleda u CENU sto je jako zalosno.Inace sam za zastitu zivotne sredine!Tvrdim gospodo da u Srbiji prouzvodimo zdraviju hranu nego ovi u EU,Sve je pod plastom GMO!
 
Imam problem sa totalom,uzeo sam nove njive u zakup,i kako su bile jako zatravljene cekao sam da trava nikne i posejao suncokret,bilo je sirka i zubace,isao sam u sirku sa 3 l totala,a gde je zubaca 4l.i juce sam isao u obilazak i trava je kao pre ovih kisa....sirak zelen,prskanje nije uspelo,zastitarku sam zvao ,ona kaze da je ovo hladno vreme zaustavilo i stopiralo rast totala?
 
Mozda je i do hladnog vremena,ali je to jako mala doza za rizomski sirak i zubacu,treba 10-12l/Ha.
 
Rezultate tretiranja glifosavom videces tek kad ogreje sunce i slobodno idi sa jacom dozom glifosava.Doza koju si sipao odgovara za povrsinu od 50 ari.Zadnjih nekoliko godina ja radim istu metodu na njivama koje uzimam u zakup a zakorovljene su rezultat ne izostaje.
 
Nazad
Vrh