Totalni herbicidi

Zar nije dobro da neko iznese suprotna istraživanja da ne uzimamo sve napise zdravo za gotovo . Naime ako se detaljno pogledaju članci što ste postavili vidi se da pominju da je "moguće" da total izaziva rak . Istraživanje se zasniva samo na uporedjivanju statistike povećanja upotrebe glifosata i povećanja broja tih oboljenja . Ta dva grafikona su paralelni pa to kao upućuje . Sličnih primjera je stotine . Ako se uzme matematička opcija traženja paralelnih grafikona iz baze raznih statističkih podataka može se naći npr i ovaj grafikon , kad već to pominju zagovornici organske hrane :

ScreenHunter_04-Jan.-07-23.11.jpg


Znači možemo napisati :" organska hrana moguće izaziva autizam "
Dokle više da ispravljam krive Drine ?
 
Ispravljaš krive drine...svaka čast verovatno si pametniji od tih naučnika koji su odlučili da ga stave na 2a listu.
Namerno nisam ništa komentarisao samo sam stavio vest pa svako može sam da donese zaključke kakve želi, sama ta klasifikacija znači da je "verovatni karcinogen" a ne pouzdano utvrdjeno da jeste karcinogen.
Statistički metod može da se izvće kako kome odgovara, ali ipak je to samo jedan od argumenata koji su dali.
 
Ja sam protiv američkog semena,protiv sam GMO,ali smatram da glifosat ništa nije opasniji-kancerogeniji od ostalih herbicida koji se koriste kod nas.Po meni je mnogo opasnija zemljišna hemija kojom se prska zemlja pre nicanja useva i koja truje zemljište i vode.
 
Koje je po vama najbolje sredstvo da unistim travu, i da li je dobro da tretiram tim sredstvom sada povrsinu na kojoj cu uskoro da sadim bastu.? Ima po malo trave pa sam predpostavljao da naprskam nekim totalnim herbicidom pre nego sto budem spremao zemlju za sadnju paprike i paradajza?
 
Za sve one koji vole da koriste Glifosat, koji je zaprav,o apsolutno bespotreban u praksi:
https://srbijabezgmo.wordpress.com/...ja-kod-nas-fatalno-deluju-na-zivotinje-video/

A to da moze da leci rak, je toliko monstruozna laz, da je to pravazislo sve granice zdravog razuma.
Ovakve lazi lansiraju i placaju ljudi iz industrije pesticida, da bi povecali ili bar zadrzali dosadasnju prodaju i profit !
u svakom slucaju, takvi zlikovci su zasluzili da budu javno spaljeni !
 
Kasno sam se ukljucio u rad na forumu. Interesuje me da li je neko probao posejan kukuruz a pre nicanja da isprska sa totalom ? to mi je nekako najjeftinija solucija !
 
Ako ima trave po njivi obavezno uradi totalom, ja a i vecina to praktikuje ako ima korova u toku setve, e sad koliko vremena imas posle setve ne znam, ja uvek uradim najkasnije sutradan od setve!
 
Da li je povrsina koja je tretirana totalom naredne godine bezbedna za sejanje povrca,ustvari da li se total zadrzava u zemljistu i nakon godinu dana?
 
Da li je povrsina koja je tretirana totalom naredne godine bezbedna za sejanje povrca,ustvari da li se total zadrzava u zemljistu i nakon godinu dana?

Total je u Svedskoj pronadjen i 3 godine u zemljistu,nakon primene na tretiranoj povrsini.
Dali je bezbedan za sejanje povrca?
Ne znam na sta mislis pod tim?
Za povrce je bezbedan, jer ce povrce klijati i izrasti.
A dali je bezbedan za onog ko jede to povrce ?
Razmisli :
U Srbiji je pre 3 godine objavljeno istrazivanje koje je potvrdilo da je "TOTAL (GLIFOSAT), VEC PRONADJEN U KOSTANOJ SRZI KOD LJUDI I ZIVOTINJA."
A koristi se "tek" od, otprilike 2000 godine intenzivno !
A sta ce biti sa onim akoji ga imaju u kostanoj srzi, dali ce srz izgubiti svoju funkciju, pa doticni domacin oboleti od leukemije, radoznali mogu da pogadjaju !
 
lakarije@
A u jednoj od tema pises da si nabavio Imidor za seme , jel mislis da je on bezbedniji za zdravlje......?
 
Neznam sta i kako samo hemija je hemija i doci ce nam glave i to je sigurno. Totalom sam prskao obale i ambroziju zbog losih komsija koji su rasemenili svud. Ali posle totala obicne trave ce i nestati takoreci ali nicu samo jos gori korovi. Gledam sto je vise moguce da neprscem a ako i moram nekim blazim sredstvima ako se tako moze reci. Vecinom bez motikana nema nista a mnogi su i zaboravili kako se to koristi. Ali docice vreme ponovo i za to samo da nam nebude kasno
 
lakarije@
A u jednoj od tema pises da si nabavio Imidor za seme , jel mislis da je on bezbedniji za zdravlje......?

Da, nabavio sam Imidor za seme.
Ali za razliku od onih seljacina koji stavljaju 30 ili 50 % jacu dozu nego sto je propisano ( a ima zaista takvih , pa su onda imali kontra efekat) , ja
stvljam duplo slabiju dozu od propisane.
Ali za Imidor postoji opravdanje. Dok za total ne postoi NI JEDAN JEDINI RAZLOG ZA PRIMENU !
Ili ti mozda znas za neko cudotvorno i carobno dejstvo totala , za koje mi ne znamo ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh