Torpedo

Ima 2 vrste korpe
Imam upisani negde a koliko se sećam za jednu je 72_54 mm
Ali imam negde upisano

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nikako da stignem da se pohvalim.
Sredio sam Torpeda d4006😃
Nekada
Posle pet meseci rada
 
Pozdrav kolege. Imam problem sa 9006. Naime danas u oranju sa uobičajenih 3,5-4 bara pritisak ulja je odjednom pao i nije mogao da predje 2 bara pri 2000 obrtaja. Ulje i filter su menjani pre 50 rh,sipan je manol 20-50. Svaki savet i misljenje su dobrodošli.
 
Šta je rađeno osim farbanja i nabacivanja kabine i koliko je izašlo? Da li si radio sam?
Otprilike sve što je moglo, rasklapalismo ga dok je bilo šta da se skida😃 Nismo radili oko zadnje osovine. Inače deo po deo skidan čišćen, farban. Sve gumice, diktunge, neke sitnice ako nismo uspeli da razradimo. Kvačilo je bilo loše pa smo naštelpvsli i zamenili obe lamele. Motor je odličan ali pošto smo kontrolisali zamenismo karike i sredismo dizne koje su bile lošije. Ležajeve gde je trebalo, kaiševe, ulja, volan, sedište ... Dodali kompresor, pa smo morali i remenicu da menjamo. Izvukli komplet novu elektro instalaciju. Sve plastične delove zamenili. Sigurno sam nešto zaboravio, ali u suštini to je to.
Iskreno izašlo je dosta više nego što sam planirao. Sve bez struje i naseg rada neke dve ipo hiljadarke.
 
Juče sam krenuo u svoje prvo oranje 😃
Posle malo dužeg vežbanja i štelovanja sam vozio svoj 4006 prvon brzohodnom na 1600-1700 obrtaja.
Desilo li se četiri pet puta u toku rada da mi je menjč iskočio iz prve, a jutro sam završio. Pa sam se malo uplašio!
Zna li možda neko da li je to nešto opasno?
 
Ne bi trebalo da bude opasno.
Zapravo kada ti se to desava?Pri samom oranju,kad je u brazdi ili van brazde?
 
Zna li neko gde da izremontujem kompresor od torpeda i riš ventil . Propusta ulje i gura ga u ventil tak da sad ventil ne drži . Skinuo bi te elemente i poslao nekom da remontuje.
 
Veceras u oranju kad je matori orao odjednom kaze mi nece da odvaja kvacilo reži kao da je malo propalo . Nece u brzinu . Sta bi moglo biti jel imao neko slican problem ? Moze li da se viljuska druk lezaja slomi ili iskrivi. Ili su pipci zabice su se potros ili rastelovali . Pozdrav
 
Pozdrav kolege. Imam problem sa 9006. Naime danas u oranju sa uobičajenih 3,5-4 bara pritisak ulja je odjednom pao i nije mogao da predje 2 bara pri 2000 obrtaja. Ulje i filter su menjani pre 50 rh,sipan je manol 20-50. Svaki savet i misljenje su dobrodošli.
Tu moze svasta biti, mozda se samo otpustila cev od uljne pumpe... a mnogo gore stvari necemo ni spominjati, karter dole i pogledati sta je...
 
Zna li neko gde da izremontujem kompresor od torpeda i riš ventil . Propusta ulje i gura ga u ventil tak da sad ventil ne drži . Skinuo bi te elemente i poslao nekom da remontuje.
Kompresor je petoletkin, to uradiš sam karike zameniš, rastaviš glavu 4vijka, 4 vijka cilindar izmeriš prečnik i debljinu karika većina radnji sa traktorskim delovima ima sve isti je klip glava cilindar od IMT-A
RIŠLAG skineš i polako rastaviš zameniš gumice, ima ih HIGUM ZR, imaš ih i u prodavnicama delova! Ako ima štelovanje opruge to izmeriš obeležiš isl
Ili kad rasraviš naručiš sve što ti treba iz PPT TRSTENIK
Ili Novi sad AS METAL imaju sve iz PPT programa



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh