Torpedo


I paljenje nakon zamjene pumpe, ulja u motoru i filtera ulja....
 
Proklizala mi spojnička osovina u čauri na TD 48 Adriatiku. Dali je neko imao sličan problem i dali bi mogao proći samo sa zamenom caure.
 
Proklizala mi spojnička osovina u čauri na TD 48 Adriatiku. Dali je neko imao sličan problem i dali bi mogao proći samo sa zamenom caure.
Mozda bi i moglo da prodje, zavisi koliko su pojedene i jedna i druga. Kada na pojedene ili spojnicku ili cauru uparis da bude jedna od njih dve nova verovatno ce moci da sluzi ali pitanje do kad ce. Ja sam to menjao pojele mi se i jedna i druga i kada sam sve rasklopio probao sam na tu pojedenu spojnicku da stavim novu cauru i moglo je da drzi, ali sam ipak stavio drugu spojnicku polovnu jer sam imao u rezervi. Imao sam negde i slike, probacu da postavim ako nadjem.
 
Prodao komša R65 kupio td 90 "ŠESTAAAK" otišao d'ore, orao on njivu ceo dan plug 756 visoko klinast, dajc vrišti džaba oda po njivi skrljao ga on 40cm kaže odjednom u oranju neka šerpa????
Šta će čovek zaorao šerpu kaže isčupaće nju setvospremač
Kad njemu ispao doboš od kočnice
Skontao kad je kući stiga pa uz'o d'opere dajca

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Na 90-ki je jedan doboš i za ručnu i za glavne kočnice. Ima doboš unutar doboša reklo bi se. i dvoje pakne također.
 
Pozdrav ljudi
Treba mi pomoc ako neko zna
Imam dajca 9006 sestaka
Dugo je u mom vlasnistvu preko 20 gidina
Nekako tesko vuce plug 2 brazde kao da ne prima gas maksimalno.ustvari primi gas on ali pre je u toj brzini isao 30% brze a sad je toliko sporiji i nekako stenje kao da mu tesko.
Pumpa proverena i nove dizbe pre 10 dana.
Ac pumpa nrada.sve cisto filter, casica, crevo od rezervoara ma sve.majstor gleda kaze ne zna vise sta da mu radi.
Lako pali.
E sad.kad sam proverio dizne i pumpu i kad. Je majstor stavio bilo je predvece otisli do njive okreno 3 4 kruga acon ide kao metak ja prosto nisam znao da tako moze da ide traktor.bukvalno kao metak.ugasim ga, prekosutra odemcna njivu on lenj kao pre.
Sta bi moglo biti?
 
Ako ima neki majstor ovde na forumu ili sta ja znamneko mo ga ima dugo i da ga bas zna u prste mada ga i ja znam jako dobro
 
Proveri dovod goriva.Od slavine pa redom.Hoće u oko od creva da se nakupi neka porozna masa ,valjda od goriva.Dozvoljava gorivu da prolazi ali nema dovoljan protok pri opterećenju .
 
Sve provereno.rucica za gasenje, gas do kraja prima ma sve.
Dovod proveren curi slobodnim padom punog kapaciteta.
Ja samo sumnjam na naftu.kupio sam naftu jeftinije a nafta braon boje nikakva probam dacje upalim upaljacem jedva se upali posle 5 sekundi.
Sipacu mu evrodizel pa da vidim samo jos to ostalo
 
Meni se desila slicna stvar na imt 5106, isti simptomi
samo u pitanju su bili filteri goriva, nisam ih uzimao u razmatranje u startu jer nisam mogao verovati da se mogu zacepiti posle 60 radnih sati od menjanja
 
Ja stavio nov pre 10 radnih sati a naftu cedim i kroz carapu. Ikroz sito casica ociscena proverena posle 30 lanaca oranja i dalje extra cista
 
Ja sam prodao TD48 jer mu nismo.mogli rijesiti snagu.. Izgubio jednostavno, poceo da dimi ko lud. Dizne nove, ac pumpa, crijeva i filteri.. Ali on samo dimi.. Prije toga isao odlicno.. bez trunke dima ni pod silokombajnom

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja stavio nov pre 10 radnih sati a naftu cedim i kroz carapu. Ikroz sito casica ociscena proverena posle 30 lanaca oranja i dalje extra cista
Која је ац пумпа на трактору ако је мембранска онда је она.Ти немаш проблем са пвп ,не може она мало да ради мало да не ради ,код тебе је доток горива, ац пумпа или неповратни вентил провери и њега.
 
Nazad
Vrh