Torpedo

Bare je napisao(la):
dx,rx izbjegavaj,tesko da je koji sa dobrim mjenjacem,a rijesit problem u mjenjacu,problematicno.......i kasniji deutz traktori su znali imati cestih problema sa mjenjacem...recimo da je to kod nekih njihovih modela mana...
Ma sta naprica moj drug je popravio tri menjaca na rx 170 u mesec dana,s obzirom da taj svaki rx ima najmanje 15-20 hiljada sati nije ni cudo sto im ode menjac na svakom ce otici na toliko sati :cao:
 
u pravu si Bare.rx 170 ima menjac kao fendt favorit 614-615 lsa.internacional(Ih case)i rakovica veliki 136 ks
 
da li je neko imao problem,da curi ulje iz motora ispod cilindra glave motora,odnosno izmedju bloka i cilindra na onim tankim zilet podloskama? :cao:
 
Može da se desi da curi i da produva na glavi ako su platne aluminijumske, pa se posle malo rada upresuju.
 
nije to sam i ja mislio,nego tacno ispod cilindra mozda su malo ostecene platne a tu ispod je mlaznica koja prska po klipu.neznam da stavim nove podloske i da malo namazem silikonom
 
vlada77 je napisao(la):
nije to sam i ja mislio,nego tacno ispod cilindra mozda su malo ostecene platne a tu ispod je mlaznica koja prska po klipu.neznam da stavim nove podloske i da malo namazem silikonom
 
ne vjerujem...probaj prvo namazat :sta: farbom za motor, možda bude dobro da nebude kvasilo, pa teraj dalje jer imas dost posla za to promjenit...a i neznas koliko je zazor između klipa i glave na drugim cilindrima ako je motor vec neko radio, a ako je tvornički onda je zazor od 1mm do 1,2 mm
 
LJUDI TREBAM JEDNU INFORMACIJU:

Zanima me da li netko zna za neku prodavnicu gdje moze da se kupi sve za Torpeda 90 KS,traktor je 1984.godište,trebam da radim generalku na njemu i čujem da su u Srbiji povoljne cijene dijelova,a čujem da ima i kompletnih masina(motora) sa svim sklopovima,ako je to tako neka mi netko posalje na PP ime prodavnice sa nekim brojem telefona.
Najradije bi kupio kompletan novi motor,ako ima da se kupi...
Hvala unapred
 
koristi crni zec nikad nece istrositi.beli zec nije za oranje.....kad sam imao 9006 zamenio sam gume i felne 18.4.34 nazad napred 12.24.i nisam imao problem sa menjacom.i torpedo vukao 4*14 leopard u prvoj crni zec oko 9 km na sat......
 
jeste laksa.ali fabricki je 11.2-24 napred nazad 18.4-30.mozes raditi u beloj. tanjiraca spremac al za oraje samo sa 75 om
 
zorancile je napisao(la):
Bolje ako je 1,2-1,3 kad je manji grubo radi.

da al je jači, a onda je kračeg vijeka, k je zazor veći slabiji je i duljeg vjeka je što je možda i važnije
Post je spojen: [time]1299012126[/time]
_________________________________________________
worm je napisao(la):
Evo malo da se vidi kako se danas rade kvalitetni delovi za menjac
za jednu sezonu kako su se istrosili i pokrivili zubi
kao da su od plastelina
inace zubcanik od belog zeca za td 75-90 DV




zupčanici se mjenjaju u paru...oba koji voze zajedno
 
Nazad
Vrh