Torpedo

0690A?
sta je to?
prvi put cujem za taj model?
 
Progarac je napisao(la):
DA li je mnogo 7000e za 0690A u ne bas sjajnom stanju,tacnije sa losim motorom:haha:? :sta:

SDC13005.jpg


SDC13006.jpg


SDC13007.jpg


SDC13012.jpg


SDC13013.jpg


SDC13014.jpg


SDC13030.jpg


evo ti moj za 7000 sa odličnim motorom
 
Torpedo sa losim motorom :sta: pa on kad pola metra baca paru na iber ide odlicno.Taj onda ima 20 000rs.
 
Mislio sam na taj!Nego nosam pamtio redorled brojeva.Ima ga moj komsija,kupio ga na nekoj licitaciji pa ga je sredjivao ali izgleda da mu bas i nije uspelo.Kaze da mu trosi 25 litara u oranju sa dvobraznim.Zasto toliko trosi?Da li neko zna? :sta:
 
Privrni pumpu visokog pritiska i nece trositi,a kakva je zemlja jel ore od sale ili mu oci iskacu sve ima svoje.
 
Bobo je napisao(la):
Bare je napisao(la):
kombajner u hidraulik svakog torpeda ide isto ulje koje je i u motoru,u slucaju da gumica pumpe hidraulika rikne,ulje iz hidraulika zavrsi u motoru....

Da se samo na ovo osvrnem na brzinu...

Da li je ovo fizicki uopce moguce, posto se izmedju mjenjaca i motora nalazi kvacilo?
jeste,ima kvacilo,ali je hidraulicna pumpa napred kod motora,pravljena je iz dva dela i sluzi kao pumpa hidraulike i kao pumpa za podmazivanje motora istovremeno,i kad vrisne gumica,mesa to ulje i gura ga u motor :ideja: :ideja:
 
sinisa81 je napisao(la):
jeste,ima kvacilo,ali je hidraulicna pumpa napred kod motora,pravljena je iz dva dela i sluzi kao pumpa hidraulike i kao pumpa za podmazivanje motora istovremeno,i kad vrisne gumica,mesa to ulje i gura ga u motor :ideja: :ideja:

On tu pumpu nema vani. Ta pumpa se nalazi u motoru, nisam siguran više.( zbunili ste me sada) Ali jedno sto sam siguran sto znam da pumpa nije za motor.
torpedo 5506,7506,9006 ima samo jednu pumpu za hidrauliku i volan.A ovi ostali manje serije imaju samo za hidrauliku.
A rx-100,120 imaju dvije pumpe. Jedna je za volan, a jedna za hidrauliku.
Znali su na 7506 i na 9006 stavljat dvije pumpe tako da jedna bude za volan a jedna za hidrauliku.
 
Napred sa ljeve strane pricvrscena sa 2 vijka m8 to je hidrulicna pumpa pa znam je napamet i rastavljao najmanje 50 puta unutra 2 zupcanika koja se daju okretati i mijenjati smijer pumpe (ako za nesto drugo treba)kakva pumpa motora :udri: i neide ulje SAE u nju nego hidrol 46 jer SAE pojede gumice i nakon nekog vremena stavlja se mane na taj hidraulik i prica da nevalja.Moze se sipati SAE npr 30 ali odose kroz odredjeno vrijeme gumice i onda nastaje pizdarija u razdijelniku hidraulike kroz neko vrijeme.Tko ima knjigu Torpeda tamo sve lijepo pise koje ulje ide u hidrauliku pa i logika kaze hidraulika-hidrol.Kvar je u mozgu a ne u pumpi :sta: ili se varam.
 
:haha: samo sipajte i onda se cesite po glavi i pitajte zasto hidraulik zajebava popusta otisle gumice,ishabala se pumpa itd.itd.Nisam znao da su budale izmislile hidrol 46 nego svi sipaju 30-tku jer je upola jeftinija od hidrola i sluzi ali doklen.

Rado bi stisnuti i prnuti a to neide :haha: :haha: :haha: da nebudem prostiji.
Pitajte Savu sta sipa u mijenjac od T-25
 
Nek ti Zrine provijeri u Kutini mozda covijek ima u Rijeci isto novo ali od N.Sada do Rijeke bi se navozao a u Kutini si za 2,5 sata. :ppozdrav:
 
pozdrav iz siska od george ako vam mogu pomoći oko nabavke dijelova za torpeda u kutini živim u sisku pa vam lako mogu provjeriti za tu firmu u kutini koliko sam čuo oni su prodavali traktore citra ili citro ali ako se radi o tvornici hidraulični pumpi ja mislim da su i oni propali što se tiče rijeke zvao sam nekakvu trgovinu torpedo dijelova trgovac nije znao odgovoriti ništa a ja sam trebao volan za torpeda 7606 te sam volan kupio u sekra trgovini a najviše po mom saznanju ima dijelova u vrbovačkoj dubravi trgovina antoš sip
 
2wolnbk.jpg
evo i drugi :D
Post je spojen: [time]1287671072[/time]
_________________________________________________
djoker je napisao(la):
ajmo da postavimo slike svojih torpeda da vidimo sta ko vozi ja sutra slikam svoja 2 i postavljam slike :D
2wolnbk.jpg
75 ,87 godiste i 90 89 godiste
 
Nazad
Vrh