Torpedo

Djoker jako mi se svidaju tvoji traktori. :ppozdrav:
Vidim da su jako ocuvani. I u odlicnom stanju.
 
george pokušati postaviti sliku svog torpeda jučer sam, išao u kupovinu sa kolegom traktora kod mene u kraju je jako mokro pa se nemože ništa raditi pa sam ja i kolega krenuli oko sedam ujutro na teren prešli smo oko 300 kilometara zanima ga traktor jačine 50 do 60 konja sve što smo vidjeli od ostalih traktora osim torpeda sve je skupo i pohabano tako u prolazu sam navratio kod jednog pretrglije od svega u dvorištu meni osobno je se svidio torpedo 4006 78 god traži za njega 2500e na njemu je sve ispravno osim žmigavaca i tako nekih sitnica zainteresiran sam za taj traktor gazda nije dao da ga slikam potreban mi je te jačine traktor što mislite jeli to velika cijena stanje nije loše pozdrav od george
 
Nejacko ti je to,puno je slabiji od 4506 ja trenutno imam njega 4806 i punooo je stabeliji od 4506 a imao sam i 4006 deutz sa crvenim felnama,ma jacina kao 539 deluxe a sad sta je luksuzno na njemu to neznam a ni kabine nije imao mozda sto ima grijac :sta: .Sad sam najbolje znas za sta ti treba traktor.
 
Da,i nije adriatik to me veseli iako je kabina izolovana na adriatiku a ovome nije i serija 85 god.zdelano v Sloveniji to je isto veliki plus.Bas asam sa njim isao po drva jutros super je i srcan.Samo sto kabina landra po granama pa cu je zguliti i necu ici sa njim u sumu zato je 335 zakon i dobro ide isto.
 
george imam td75a trebami manji traktor vidio sam da ga puno hvale 4006 da je kvalitetni od 4506 jedan ga kolega ima kaže da ga nebi mijenjo za torpeda 4506 mene zanima zato što je dosta jeftini od imt 539 1986god :udri:
 
piše na pločici deutz torpedo ima crvene felge god 78 traktor za svoje godine dobro izgleda :kisa:
 
Ti su dobri. Ima jedan u selu, 1972 ili 74.godište, čovek je sve radio sa njim. Radili smo mu generalnu na 11200 radnih sati. Još uvek je radio, ali je imao jako mali pritisak ulja. Kad smo odneli radilicu na mašinsku obradu majstor ju je izmerio i kaže dobra je. Šta dobra? Kaže još uvek je na standardnoj meri, da ni ne treba da se radi obrada. :D Ipak smo je obradili na 1. specijalu kad je već skinuta.
Menjač i hidraulik na tom traktoru mislim da nisu nikad radjeni.
 
Pa radilica se samo ispolira i metne se standardni lezajevi leteci stojeci se nediraju a mogu i teraj opet 10 000sati,isto je i sa karikama jer na 10 000 rs kad metnes nove opet ide 10 000rs bez beda.Samo se nastela zazor na cilindrima i malo vecu kompresiju mu nabijes"malko" ::svaka cast::.Ja tako radim kome sam radio ali jako rijetko neznam jesam li 4 torpeda razvaljivao sta se tice masine.Glave jesam skidao obicno grijac otpadne pa uleti iznad klipa i dodje do belaja velikoga.
 
a sta je sa turskim radilicama? ona je za sestaka oko 600 e a orginal dajc 4000 e u vedexu u Beogradu koji su generalni zastupnik za Srbiju. ovde kod mene u kraju ima dosta torpeda,licno imam dva, i nijedan se nije pokazao tako dobar da ide 10000rh. bez generalne
 
Care, morali smo da menjamo ležaje, on je do pola gasa imao pritisak nula kad je vruć.
Kada se menjaju karike, a ostanu stari cilindri neverujem da može da izdrži još 10000 sati. :sta: Ovi delovi koji se kod nas prodaju nemogu da izdrže toliko ni kad je sve novo.
Goxy, mi smo ugradili takvu tursku radilicu u 7506 pre dve godine i dobra je. Čovek puno radi, ne znam koliko sad ima radnih sati ali se ne žali na pritisak. Stavili smo i novu pumpu za ulje.
 
CAR je napisao(la):
Nejacko ti je to,puno je slabiji od 4506 ja trenutno imam njega 4806 i punooo je stabeliji od 4506

Slabiji nije. Iste su to snage traktori. Samo sto tvoj 4806 ima šire gume i drukciju kabinu. Inače razlika izmedu 4506 i 4806 je to sto ima tvoj malo bolju kabinu. Onu široku kabinu.
Inace torpedo sa crvenim felgama. Ako nije farbano. To je deutz licenca. To je među prvim torpedo koji su se samo sklapali kod nas. Onda kasnije je isla proizvodnja.
Inace

@George. Ja imam torpeda 4506 ( licenca deutz ) i ima razlike izmedu 4006 i 4506 po dosta. 4006 je stariji od 4506 mislim. I slabiji je.
 
Pa promijenuti letece lezajeve oni su pod broj 1 krivci slabog pritiska ulja ako je pumpa solidna ali samo standard ubacis ako radilicu premijeris mikrometrom i sve ok nema je potrebe ni skidati ako "duva" na odusak nek duva.Ako nije trosio ulje i vukao dosta dobro netreba ni karike dirati.Lezajevi leteci se za 2 sata promijene i tijeraj bato :D pritisak bude odlican pusti ga sat na 1200 obrtaja nek radi i utijeraj u brazdu.Ja sam tako radio kod mnogih traktora.Problem tome je sve nekvalitetno ulje i neredovno mijenjanje.
 
zrine892 je napisao(la):
CAR je napisao(la):
Nejacko ti je to,puno je slabiji od 4506 ja trenutno imam njega 4806 i punooo je stabeliji od 4506

Slabiji nije. Iste su to snage traktori. Samo sto tvoj 4806 ima šire gume i drukciju kabinu. Inače razlika izmedu 4506 i 4806 je to sto ima tvoj malo bolju kabinu. Onu široku kabinu.
Inace torpedo sa crvenim felgama. Ako nije farbano. To je deutz licenca. To je među prvim torpedo koji su se samo sklapali kod nas. Onda kasnije je isla proizvodnja.
Inace

@George. Ja imam torpeda 4506 ( licenca deutz ) i ima razlike izmedu 4006 i 4506 po dosta. 4006 je stariji od 4506 mislim. I slabiji je.
ima razlide izmedju 4006 i 4506 al to je u sustini slican traktor!!
 
Imam jedno pitanje u vezi torpeda, ima li koji model sa više broja okretaja kardana, 540-1000 ili slično.
 
kombajner je napisao(la):
ima razlide izmedju 4006 i 4506 al to je u sustini slican traktor!!

Pa nema bas nikakve razlike. Osim sto je taj razlika u snagama.

ceetrom je napisao(la):
Imam jedno pitanje u vezi torpeda, ima li koji model sa više broja okretaja kardana, 540-1000 ili slično.

Torpedo 7506, 9006.
Nisam siguran je Torpedo 5506 ima 540-1000 :sta:
Uglavnom ako ima za uključivanje kardana tamo pokraj volana. Onda predpostavljam da imaju 540-1000.
 
Ja imam 5506 i oni nemaju dva broja obrtaja imaju samo 540. Pored 7506 i 9006 540-1000 imaju i 6506 i 6806
 
Nazad
Vrh