Torpedo

pomoc, ispustio sam staro ulje pred zimu prosle god da ne skrami i ostavio ga tako, sad sam sipao novo i zamenio filter ulja frad. dal smem da ga upalim na kratko da pocne podmazivanje ili da ubacim ulje prvo u cilindre nekako?
td 4506.
Cim zaverglas brzo ce da prostruji ulje kroz kanale. Kresni ga i prati pritisak ulja. Gledaj neke druge filtere sledeci put, frad nije kao pre.
Nemoras da punis filter sa uljem.
 
nemam taj senzor pritiska na tabli, zato.
juce doneo komsija onu zelenu torpedo knjizicu ima i o konzerviranju traktora. skinuli smo gumu izmedju filtera i usisne grane ,uzeli smo spric i tanko crevo ubacili do kraja valjda je stiglo do usisnog ventila sipali pun spric ulja u sve 3 grane da prokapne do klipnih prstenova.
danas sam napunio filter ulja i sacekao da se traktor ugreje na suncu da ulje bude sto tecnije i upalio bez problema.
 
Ako masina stoji dugo pozeljna je naravno pored zamene ulja i filtera mislim da se malo petroleja sipa u cilindar. Da odstoji neko vreme.
 
videcu da skeniram tu knjizicu da postavim ovde. nije velika a dobra stvar.
nego pocinje da zuji hidraulika , sta bi moglo biti, nisam menjao filter u onom aluminijumskom kucistu odavno doduse.
podizaci drze tarup na visini celu noc bez spustanja i to onaj veci od 180cm sirine.
 
Jedna iz baliranja.
a0751f8071328eb6915afd6932ee9833.jpg


Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
zahvalite ovom korisniku sto vise nece biti slika ima tu jos dosta zanimljivog ali neka.
ja da se mucim a ne dobijem ni hvala nego spamer neki ispadam. ma idi bre
onaj drugi ubacuje mutnu sliku ne moze da saceka jedan dan bas mu treba sad tu....
 
Ukoliko ste imali volje da sve to lepo fotografisete, nije vam puno vremena trebalo da se sve to prebaci u PDF fajl i okacite u deo foruma vezan za dokumentaciju kako bi i drugi ljudi mogli da ga preuzmu.
Izvinjavam se ako sam vas uvredio.
 
ne znam za taj tip torpeda.
pitaj nekog vidis da svi prodaju pdf za pare , niko ne kaci za dzabe....

i jos ovo... elektricna sema je na kraju ali su smetnje na motoru ispale tu je promenjen redosled. neka neko napravi pdf od slika ko moze ,ja nemam taj program.
pozdrav svim postenim i dobrim ljudima i hvala na savetima na forumu.



 
Nazad
Vrh