Torpedo

ima 45 konja . atomizer agromehanika 1000l. -naravno da moze.
moze i tarup od 1,8m , 2 pluga.
 
nadzivece to sokocalo sve ove moderne traktore...nema vodu u sistemu, uljas ne korodira , + prosta elektronika...
srbija je mogla da proizvodi nekog prostog i jeftinog vazdusara sa jednim cilindrom i 15ks , dovoljno da povuce jedan plug i bio bi uspesan.
 
Poslednja izmena:
kad smo vec kod ulja dobio sam ideju da zamenim taj davac niskog pritiska ulja za sijalicu na kontrolnoj tabli , radio je do skora vise ne sad i curka ulje tu....
zamenicu sa pravim manometrom pritiska , moze li onaj od imt 39tke? koji sraf tu ide?




-da . na slici je moja nosena prskalica od 500L ali vukao sam i komsiji vucenu od 1000L, uglavnom ga koristim za vocarske radove.
 
Ја сам оставио индикатор лампицу а уградио сам додатно и давач за механички сат ,имам негде тај шраф али стварно не знам да ли би одговарао сат од имт-а
 
Poslednja izmena:
Navoj je M 10x1
Cev ne pasuje od IMT jer je tamo 8mm navoj


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
nadzivece to sokocalo sve ove moderne traktore...nema vodu u sistemu, uljas ne korodira , + prosta elektronika...
srbija je mogla da proizvodi nekog prostog i jeftinog vazdusara sa jednim cilindrom i 15ks , dovoljno da povuce jedan plug i bio bi uspesan.
И ко би купио трактор од 15кс ? Моја трактор косачица за двориште је 22кс.
Ваздушар је добар само ради потрошње,за све остало је ђубре неопевано. Уосталом види се колико се сада користи у машинама.
 
И ко би купио трактор од 15кс ? Моја трактор косачица за двориште је 22кс.
Ваздушар је добар само ради потрошње,за све остало је ђубре неопевано. Уосталом види се колико се сада користи у машинама.
Баш супротно не користи се јел сувише бенефита има не ваља кад се нешто добро покаже
 
hvala , ok ne treba mi sijalica kad vec kacim uljni manometar nema razloga , imam i mesto za manometar vec stoji fabricki izbuseno na tabli za to pokriveno gumiranim poklopcem.


znaci treba mi ustvari reducir , sraf-navoj , navoj muski da bude m10 ,a sraf zenski m8 , po mogucstvu da bude busan u sredini ili da izbusim nekako.
pa onda da zavijem supalj m8 sraf i bakar crevo od imt.
 
И ко би купио трактор од 15кс ? Моја трактор косачица за двориште је 22кс.
Ваздушар је добар само ради потрошње,за све остало је ђубре неопевано. Уосталом види се колико се сада користи у машинама.
Djubre neopevano? Govorimo o motorima koji su konstruisani pre 60 godina i imali veliku primenu na svim kontinentima sve do 2000ih kada se dosta paznje posvecuje ekologiji gde gube primat u odnosu na savremene CR i PD motore. Toliko su djubre da su gurali 15.000rc bez problema uz odrzavanje koje je zahtevalo redovnu zamenu ulja i cist vazdusni filter. Mislim da se jos uvek proizvode a cak ih i ameri dan danas koriste.
Ako cemo iskreno (da se neki ne uvrede) ali na Torpedima je najmanje problema pravio bas taj motor dok su se ostali sklopovi mnogo cesce kvarili.
 
Томић Тома не бих да те увредим,ал Торпедо је само врхунац тог ђубрета неопеваног. Једино што је ишло некако је 45 и 75,ал и то је док је било ново. Сад ко год их има ил их отвара сваке друге године или их продаје поготово веће. Не можеш изаћи из дворишта без страха. и перкинс 4так и 6так је конструисан прије 50 година па је за те моторе и тата и мама. Имао сам па причам из искуства личног и своје мишљење. Без да сад убеђујем тебе. За мене су једино ради потрошње били ок,све остало 0.
 
ijao ,ljudi , pogresno ste razumeli , nisam ni hteo diskusiju.
takav traktor bi sigurno imao svoje kupce i svoj deo trzista, kao sto i od vodeno hladjen 100ks ima svoju nishu.

-upravo si sam odgovorio ,jeftin za kupovinu jer ima manje delova, jeftinija eksploatacija-manje trosi , i jeftin za odrzavanje.
-vazdusari se prave sa vecim zazorima i vecom rezervom materijala po cilindru i klipu itd. pa i duze traju.
-negde sam citao statistika svih kvarova traktora- 40+% elektronika, hidraulika 20% , sistem za gorivo-pumpa 20%. itd...
-vreme loz ulja od 80 din je odavno proslo , uskoro ce svi placati pa i seljaci papreni eurodizel od 200+ din ,to je samo pitanje vremena.
vazdusar se brze ugreje i spreman je za rad i manje trosi.
-teski radovi kod nas su uglavnom u prolece i jesen kada su nize temparature sto pogoduje vazdusarima.
dakle takav traktor bi imao prodju ovde i po trecim zemljama.
 
Poslednja izmena:
Томић Тома не бих да те увредим,ал Торпедо је само врхунац тог ђубрета неопеваног. Једино што је ишло некако је 45 и 75,ал и то је док је било ново. Сад ко год их има ил их отвара сваке друге године или их продаје поготово веће. Не можеш изаћи из дворишта без страха. и перкинс 4так и 6так је конструисан прије 50 година па је за те моторе и тата и мама. Имао сам па причам из искуства личног и своје мишљење. Без да сад убеђујем тебе. За мене су једино ради потрошње били ок,све остало 0.
Ja u starim bagerima i gradjevinskim masinama Perkinsa nisam video ni treci deo u odnosu na Magirusa i Deutz-a. Da su toliko djubre propali bi odavno, ne bi bili jedni od najvecih proizvodjaca motora na svetu; doduse nesto manji od Perkinsa po broju proizvedenih jedinica.
A slozicu se da je Torpedo imao promasaja u proizvodnji traktora, al koja fabrika pa i nije...
 
e da nastavimo sa slikama torpedo.
zasto mi nije radio toliko dugo , pa cekao sam novi pleksiglas za zadnji deo , jer stari je zamucen i napukao + busan na par mesta.
kabina dihtuje veoma dobro i ne ulazi hemija kada prskam a to mi mnogo znaci , plusi greje dobro u zimu.

 
uvatila se bila paucina na klipove bogte hehe
e sad kaze mi covek u prodavnici nudi i merac temparature motora bazdaren do 150c. ne znam koja rece marka. kad vec petljam oko komandne table pa reko da razmislim.
gde bi se to usrafljavalo?

 
Томић Тома не бих да те увредим,ал Торпедо је само врхунац тог ђубрета неопеваног. Једино што је ишло некако је 45 и 75,ал и то је док је било ново. Сад ко год их има ил их отвара сваке друге године или их продаје поготово веће. Не можеш изаћи из дворишта без страха. и перкинс 4так и 6так је конструисан прије 50 година па је за те моторе и тата и мама. Имао сам па причам из искуства личног и своје мишљење. Без да сад убеђујем тебе. За мене су једино ради потрошње били ок,све остало 0.
Imam jednog 45 i jednog 75, ovaj manji kod mene od pocetka 84 a ovaj 75 jedno 10 god a on je 82 god. Radim sa njima 26 kj i 3 kj baste. Nemam strah kad izlazim iz dvorista, rade perfektno tako su i odrzavani, nikad radjena generalna.... samo sitnice sam radio na njih...
 
Poslednja izmena:
bas lepi traktori ,samo ti celava prednja guma,... kakva ti je komandna tabla na td 4506 S ? to S je kao specijal? ima nesto manju kabinu.
 
Nazad
Vrh