Torpedo

Mislim da je blokada ispred truba na kratkim poluosovima gde su dobosi kocnica… po secanju mislim da nemoras trubu nego deklu hidraulika pa kroz taj otvor odgore izvuci viljusku i videti sta dalje. Taman prekontrolises uzubljenje KT par i vidis jel se potrosio taj glavni lezaj iza konusnog… ako se samo malo povecao zazor moze se dostelovati unavovanjem platne ali ima jako puno rastavljanja.
Hvala kolega.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Mada je teret i jedno i drugo... Nadam se da sam dobro rekao.. Ja bi mozda prvo tu na desnoj kocnici otvorio da vidim moze li se odatle leciti... Kakvi su simptomi, sta se desilo?
 
Mada je teret i jedno i drugo... Nadam se da sam dobro rekao.. Ja bi mozda prvo tu na desnoj kocnici otvorio da vidim moze li se odatle leciti... Kakvi su simptomi, sta se desilo?
Iskren da budem,imam dajc 6207 on izgleda isti kao 75.06 bukvalno sve isto. Juče u oranju kada sam pritegao blokadu u jednom momentu je puklo i to Je to. Inače sam ga kupio pre 2 godine,od nekih prijatelja traktor je top stanje,zato sam ga i uzeo.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Mozda je poklo ono sto vuce viljusku.. imas li neku knjigu.. ako nemas daj broj ako imas viber slikam ti.
 
Da li je prodavac mozda clan foruma?
Misljenje za ovu 75icu? Namena bi joj bila samo površinski radovi.. sejanje, špartanje, prskanje, bacanje veštaka..
 
Čini mi se da je kao moj, ista je godina. Mjenjač je ravni zubi 3 i 4 brzina potpuno sinhronizovane, reduktor u smaknuto H. Mislim da je to zadnja serija sa original njemačkim sklpoovima samo kod nas sastavljena.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Čini mi se da je kao moj, ista je godina. Mjenjač je ravni zubi 3 i 4 brzina potpuno sinhronizovane, reduktor u smaknuto H. Mislim da je to zadnja serija sa original njemačkim sklpoovima samo kod nas sastavljena.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Ja opet mislim da su te serije sa nemackim sklopvima nesto starije pre 80-ih godina
 
Cijema jeste prejaka, po meni za njega je relano oko 4000€. Kod mene je takav Torpedo radio oko 30ha godišnje oranja i pripreme i utransportu bio. Za 14 godina nije ni jednom otvaran mjenjač, promjenjena je samo jedna kratka poluosovina i osvježen motor.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ne da je spor nego i sa kultivatorom me obilaze ali zato u zemljanim radovima je najbolji a o potrosnji da nepricamo. Ja moj nebi dao ni za 6000 eura.
 
Колико сам видео на једним сликама тај трактор има и уске гуме можда су и оне урачунате у цену?
 
Imao sam ja torpeda sporog Yugoslovenskog sa prednjom vucom… ako neko ima daleko njive nije to za njega.. ne u ovim vremenima kad se uvek negde kasni.
 
Imam problem sa hidro volanom na Torpedo 75. Volan se jako teško okreće na malim obrtajima motora. Tek kada je na većem broju obrtaja motora onda radi normalno. Da li neko zna šta bi moglo biti u pitanju? Unaprijed hvala

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Dok okrećeš volan povuci ručku za kipovanje, ako ide lakše onda je ventil prioritet onaj ispod pumpe!!!
A hoće i sama pumpa da da oslabi

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ako ti je pumpa problem, a planiras da ga imas jos dugo uzmi duple pumpe i prepravi to, neces vise imat problem ni sa ventilom ni sa gumicom.
 
Pumpa nova stavljena proljetos. Poluge rade normalno, ali sam primjetio u šupi ulje ispod cilindra. Da li je moguće da je cilindar stradao pa da on pravi problem?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nema to veze… moro bi radit taman da curi… probaj da kuckas kljucem ili necim po toj kocki ispod pumpe pa onda probaj…
 
Nazad
Vrh