Torpedo

Ja dobio ponudu da zamenim 539 za 4806, hidro volan, kabina. Treba ja da doplatim 1000e. Moj 539 nema kabinu, 1980. godiste, ali nema jos 2000 sati. Sta mislite?
Trebao bi mi za bacanje vestaka, setvu, prskanje, transport. Trazio da zamenim za neki 542, ali ovo ispalo.
 
Može, to ne kazem. Samo kazem da su na td slabi menjaci. Bude da crkne iako se ne preopterecuje. Za 48 je dovoljno dobar taj menjač što ima. Mada, kad bi moglo da se ugradi na te manje od 75 menjač od 75. To bi bila mera.
 
Ja dobio ponudu da zamenim 539 za 4806, hidro volan, kabina. Treba ja da doplatim 1000e. Moj 539 nema kabinu, 1980. godiste, ali nema jos 2000 sati. Sta mislite?
Trebao bi mi za bacanje vestaka, setvu, prskanje, transport. Trazio da zamenim za neki 542, ali ovo ispalo.
Ja bih uzeo bez razmisljanja, lep je to traktor, okretan, hidro volan a na ceni su.

- - - - - - - - - -

Može, to ne kazem. Samo kazem da su na td slabi menjaci. Bude da crkne iako se ne preopterecuje. Za 48 je dovoljno dobar taj menjač što ima. Mada, kad bi moglo da se ugradi na te manje od 75 menjač od 75. To bi bila mera.
Pa citao sam bas dosta o njima i sve kako ko naleti, ako uzmes od onog ko je odrzavao on ide jos dosta dugo bez problema. Sa istim tim menjacima rade i 55 i 60 torpedo jesu jos ostetljiviji, 60ka pogotovo, ali rade. Bas gledam jedan td 5506 sa 8800 radih sati, znaci moze se izboriti sa tim menjacm
 
Kakva je hidraulika na 4806? Treba mi za malo vece prikljucke. Ne mogu da nadjem podatke za podiznu moc.
Da li je bez u transportu? Da li je brz na kardanu? Da li bi mogao da se poredi sa 549?
 
Lep jeste ali lepota ne utiče u radu. Okretnost je dobra. Ali nije dobar kardan. Spor. Mnogo sporiji od imt. Ali ima kabinu. A i u transportu je sporiji od imt. Pa ti odluci. Ja bih ga ipak uzeo. Mali je potrošač a i dosta je jači od tvog imt-a plus što ima i kabinu. Verujem i da je mlađi.
 
Jovo ovaj 48 sa hidraulicnim volan je adriatic i on ide sigurno 30+ km/h, jedino su oni stari sa okruglim farovima spori kao 539 oko 25km/h
 
Kardan kao kardan, 540 obrtaja, na 539 je bolji kardan jer je 720okr/min kao i kod mene na ovom kinezu imam 540/720 i ovaj spori ne palim skoro nikad, samo kad sam sa malcerom radio islo je na 540 jer mu je bilo tesko. Ja sam sa 75icom balirao dosta i islo je to lepo iako je spor kardan
 
Pa dobro, i ja berem sa 45 ali na mnogo više obrtaja nego 533 i opet elevator baca blizu. A kod 533 a verujem i 539 kad bi bilo toliko obrtaja (1700-1800) on bi bacao preko bunkera. Ipak, potrošnja je tu negde. Nismo nikad merili precizno.
 
Ne mozes porediti kardan na 539/533 i na ovom torpedu, trebas ga uporediti sa nekim sto ima isto 540okr/min i bice tu negde, skoro pun gas za 540 obrtaja kardana. Nisam siguran da li ovi manji torpedi imaju i 1000okr kao veci.

- - - - - - - - - -

Torpedo sa imt menjacem i brzinom kardana kao kod imt ala bi to mašina bila.
I sto vise brzina to bolje, ipak bolje 4 nego 3 brzine.
 
Pa dobro, meni taj njegov kardan ne smeta, normalno da je bolje da je malo brzi al sta je tu je. O menjacu da se ne ponavljamo, i valja i ne valja.
 
Jovo to nije mana, to se moze desiti na svakom traktoru, ako cupka treba menjati manzetnu na klipu koliko se ja secam, a ima i neko ko zna sigurno sta treba promeniti i problem resen.
 
Nazad
Vrh